Jump to content

borba


anonimno

Preporučene objave

Slažem se sa g.moderatorom i pozdravljam grupu,i sve one koji su imali dovoljno volje da pomognu drugima svojim odgovorima.I ja sam krenuo na ishođenje HRVI-a na konto ptsp-a i to iz sljedećih razloga.15 godina sam u vojsci i 6 godina sam bio u ratu,još uvijek sam dvo razvodnik,potpisnik sam"zelenog ugovora" od kojeg nisam nikada dobio ništa osim "sigurne"vojne službe na koju su sada svi zavidni,a ne znaju da neke stvari o toj službi,godinama sam gledao kako kojekakvi sumnjivi tipovi napreduju preko leđa nas običnih vojnika,primjetio sam simptome bolesti na poslu,nemogućnost koncentracije,tresenje,burne reakcije,nefunkcioniranje kao osobe svadljivost,svađe u obitelji,zaboravnost,preubrzanost,stalne greške,...Da skratim u onom nazivu HRVI ja sam i hrvat i bio u ratu 6g i u vojsci 15 g pa zato onim ćelavcima,poslušnicima kojekakvim minđušarima ne dam svojih 20% oštećenja koje sam valjda zadobio u th 6 g rata.Da nije drugih problema .Padoh na prvostupanjskoj komisiji za HRVI uz objašnjenje na poleđini da u ratniom putu nema stresnih događaja.A moja postrojba više od 2 god ratovala po bosni(i hercegovini) što mi je npisano u vidu 3 rečenice u ratnom putu,bez spominjanja lokacija terena i termina,i potpisano od brigadira koji je došao kod nas prije godinu dana zaraditi čin.Ljut sam i na tu vojnu organizaciju.Bacila nas je među civile da dokazujemo tko smo išto smo kao stare krpe.PA i dok sam radio imali smo jednog doktora koji je u tjednu obilazio četiri grada pa ga kod nas nikad nije niti bilo.A istega je bila takva da posjeti doktorima radi funkcioniranja straže,gađanja,terena dežurstava jednostavno nisu bili dozvoljeni.Gardijske postrojbe su jednostavno morale funkcionirati uz ogromnu stegu.Odakle mi onda medicinska dokumentacija?Sada se tek vidi da svi časnici imaju neku invalidnost,kao da su oni stajali kraj oruđa u borbenim djelovanjima,smiješno.Najgore je to što u ratnom putu svagdje samo stoji "južno bojište" a od pojedinačnih gradova naselja terena-nište.Kao da smo tamo išli na piknik.Malo sam brojao.Topnik sam ispucao sam više od 2000 granata ,svojom rukom,i vjerujte vidio i proživio sve i svašta.Sva sreća pa nisam bio ranjen,Padalo je uvijek po nama,bježali smo kao parcovi u svojom rukom napravljena skloništa i tresli se od straha,a čim bi se njihova vatra preselila malo dalje,vraćali smo im dokle god njihovo topništvo ne bi zamukla,a naša pješadija zavrištala u motorole da bježe i da preselimo vatru dalje jer naši ulaze,i da samo nastavimo.Malo sam se zanio,izvinićete me ali tu je prošla moja mladost.Sada kada dolaze mlađi i kada su pred njima novi tereni negdje na drugoj strani svijeta,držim fige svima onima koji se bore da od ove države dobiju barem mirnu starost,ane da im se smijukojekakvi ćelavci i minđušari,uz pitanja "pa ti još nisi u mirovini" pozdrav svima držite se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se razumijemo,nisu ništa bolji niti ovi iz policije,niti bivših postrojbi,ljudi su se promijanili,ne znaju niti imaju volje pisati romane u ratne puteve ,upišu razdoblje sudjelovanja,i dvije rečenice i gotovo.Jedini spas je a što sam mogao napraviti je vući ljude sa činom iz bivših postrojbi,koji su uglavnom civili da ti potpišu ratni put kod javnog bilježnika.Sva sreća su uglavnom ljudi ogorčeni na ovu državu pa hoće potpisati.Bitna stvar je što u tim ratnim putevima nema falsifikata, (barem u ovima koje ja znam)nego samo notorne činjenice tipa bili smo tamo itamo ,padalo nam je na glavu tamo,bilo je mrtvih i ranjenih tamo i tamo....Da se razumijemo,prošle su godine,mnogih ljudi više ni nema,a ove nove koji su na funkcijsma baš boli briga za literarno izražavanje,i onda ti neki doktor civil napiše,nema stresnih događaja,a rješenje već napisano,a na vratima im piše HRVI ,strašno,veći strs od rata ,kao da ti je neko opalio šamar......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo su doktori rekli,tko god je bio neko vrijeme nek mu se da određena invalidnost,i gotovo .To za sobom povlači određeni novčani dobitak i stvar riješana,ali sa mnogo mjesta iz doktoskih usta sam puno puta čuo,ne da Zagreb.Tko bude tražio,žalio se dosađivao,hodao po doktorima,slagao dokumente,taj možda i dobije,ostali-ništa.Poanta-ušteda države,e sad druga je stvar što milijuni idu na krivu stranu,za koje kakve gluposti,glavno da ne dobiju ljudi sa pravima,ne daj bože,tražiće još...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta da rade ljudi koji zbog svoje službe nisu stvarno mogli ishodovati papire,a ima ih bolesnijih od ovih koji su svoj status rješili?Vojna služba nije laka,pogotovo u hrvatskoj od osamostaljenja,pa kud bi nas dovelo to kad bi svi pripadnici iz jedne gardijske brigade šetali po specijalistima,po toplicama,rehabilitacijama,pribavljali mišljenja i imali to u kontinuitetu bar 2-3 puta godišnje.Samo jedan primjer,u mojoj brigadi,čovjek nije bio pušten na vlastito vjenčanje,jer mu se postrojba nalazila na 20-to dnevnom taborovanju na poligonu gašinci,a kamoli što drugo.Dok ist ti vojnici nisu imali pojma da skoro svi njihovi časnici hodaju po doktorima i skupljaju papire,pa se desi da zapovjednik topničke bitnice ima invalidnost na sluh,dok ga istovremeno niti jedan pripadnik koji je direktno bio na položaju,i to od 50-tak ljudi -nema,profesionalna brigada-prošla cijeli rat. toliko o pravdi,uh....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LJudi moji uhvatili ste se časnika u svojim postrojbama i sve nas generalizirate, pardon ja se tu ne slažem.

Za razliku od vaših zapovjednika ja sam kao zapovjednik topničke bitnice cjeli rat proveo sa svojim ljudima u rovu i šatoru i na dinari i u bosni i na kiši i na ledu.....

DA NE DULJIM - i ja kao i vi imam danas bogat ali pojmovno i u detalje škrt ratni put, još uvijek sam u aktivnoj službi i meni posebno na čast služi i činjenica da sam u istom činu već četrnaest godina.

Smatram da dosta časnika nezaluženo nosi činove i mnogi su zaslužuju ispred naziva ČASNIK da im se dodjeli jedno veliko "NE".

Časnik ne znači nositi činove i primati dobru plaću

Časnik je borac koji je svojom hrabrošću, znanjem i umjećem bio "POČAŠĆEN" biti PRVI među istima za vrjeme rata, i svoju čast nikada ne dovesti u pitanje.

 

VJERUJTE MI NISAM JEDINI, ima još puno pravih i zaslužnih časnika.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko to ne tvrdi,uvijek je bilo čovjek je čovjek,bio on časnik dočasnik ili vojnik,radi se samo o tome da su se u nekom brigadama neki ljudi užasno čoporativno ponašali,debelo iskoristili svoj položaj,i iskoristili prava za koja obični vojnici nikada nisu ni čuli.Ne zaboravimo da su vojnici u gardijskim brigadama obični najamni radnici,bez sindikata,bez ikoga tko bi brinuo o njihovim pravima čak šta više,cijeli jedan dokument,službovnik os propisuje što sve vojnik ne smije,da ne govorimo o tome da su časnici i dočasnici stalni zaposlenici ministarsva,a da je vojnik vezan ugovorom,dakle zamjenljiv,a da mora raditi 20 g(ako nema rata)za početnu plaću od 3200 kn.Ovo ne govore mladoj vojsci kada ih regrutiraju,(baš im to i ne uspijeva)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam ja vrlo dobro sve te tzv. pravilnike i zakone o službi u OS RH , dapače puno toga sam okusio i na svojoj koži i nakon svih ovih godina rata i mira mogu poručiti svim onima koji ikako mogu neka dižu sidro iz vojske, jer ovo niti je vidilo vojske niti ima reda i stege, a odgovornost neću niti spominjati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

+ 5 ,svaka čast,možda smo zajedno i pucali "onih"dana,kada smo gledali Dinaru al s one strane, i mislili koji nas je k... dotjerao dovdje,dok su se drugovi kod kuće uglavljivali kojegdje,da me je sada sramota jer nemam ama baš ništa,da nisam kod oca sklepao nešto,obitelj bi mi bila na cesti,a najbolje godine života prohujale s vihorom.........još kažu od čega si prolupo......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ljudi moji danas je došlo takvo vrime da se tribamo prvenstveno okrenuti sami sebi i svojim obiteljima, osigurati im kakvu takvu bolju budućnost na način ostvarivanja - uzimanja svih prava koja nam pripadaju.

Sada dok je još ovaj zakon na snazi tribamo ga iskorisiti maksimalno da se ne bi sutra kajali.

 

Oni koji sebe vide u nekim daljnim ustrojima i gradnjama karijera mislim da će se dobro i neugodno iznenaditi kada se uđe u NATO i vide što ih čeka.

 

Sve skupa bilo pa prošlo i dobro i zlo, ja ću nadam se još ove godine u mirovinu, odmirit svima od šake do lakta i o svom poslu.

Pozdrav svim istinskim ratnicima (onaj koji čita zna u sebi vrlo dobro tko je i šta je, di je bio i šta radio) i mirno spavajte, a oni koji traže što ih ne pripada neka se duboko zamisle što ih sutra čeka

SVE SE VRAĆA SVE SE PLAĆA na ovaj ili onaj način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E danas ću stvarno prolupati. Je li to vrijeme utječe na vas? Ako smo nekada mogli biti zajedno, bez razno-raznih razloga. Bio je jedini, stvaranje samostalne Republike Hrvatske. Danas si oči kopamo. Daj prestanite više, ni nismo za drugo, jer smo jalni jedni na druge, umjesto da jedan drugome pomažemo, ono što nismo pružili obitelji za vrijeme rata, vratimo im sada. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam sličan problem.Na sreću ja sam svoj ratni put uspio dopuniti tako što sam došao u svoju postrojbu i u personalnoj su mi pogledali tko od "mojih" dečki još radi pa smo ih pozvali u personalnu.Napisali su izvješća i psihološki

upitnik ko u "partizansko doba-2 svjedoka" i stvar hoda.

Probaj tako.Pozdrav

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam,baš jučer,imam dva ratna puta ovjerena kod javmog bilježnika,+ kontrole u centru za psiho traumu,+ žalba,+ morhovo rješenje o nesposobnosti za djelatnu službu i to predajem za žalbu na drugostupanjsku,valjda ću u zagrebu proć,trebam dobit od svoje djelatne postrojbe službeni ratni put,ali s detaljima,bio sam se malo svađat snjima,izgleda da ja nisam jedini,bio je još neko tamo pa se žalio da ima samo 3 rečenice,tako da sad izgleda prave kako treba.Pa mislim koda prave od nas ratne heroje,teško im je napisat istinu,da smo se smrzavali,da je padalo po nama,da smo nekad po tri-četiri noći bili budni,da smo se sa oruđima naradili ko psi...... više od 2g....a i prije toga je bio rat.To ti je, znam da sad i imaju frku ,sele se u druge krajeve,kompletno,na vrijeme sam otišao na bolovanje,nije to više za mene,baš nemam živaca,i kod kuće sam živčan a šta bi bilo tamo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osjećam da bi trebao dodati jedno objašnjenje.Imam ja četiri ratna puta,uredno poslagano i to od 9 mj 1990 policija,pričuvne brigade,profesionalna postrojba od1992 pa do dan danas,e sad svagsje piša samo 3-4 rečenice,pa sam zato pao na prvostupanjskoj.Sad u žalbi za drugostupanjsku(dubrava) dodajem sve što mogu,3 dodatka na ratne puteve ovjereržne kod javnog bolježnika od ratnih zapovjednika,+med.dok.novonastala od zadnje predaje papir u hrvi.Da ne bi netko pomislio da se bunim a da imam samo neke iskamčene puteve za 2 -3 god vojske.Kad se sjetim da je bilo ljudi koji su lijepo prolupali na terenu,pa sa papirima iz livanjske bolnice kući i od 93 imaju ono što ja ganjam sada! Živa glava! to je najvažnije! moglo je ispast i drugačije! pozdrav! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovjera ti je 50 kn,a imam jedan drugi problem,trebao bi priložiti psihološko testiranje, a to ti je 300-400 kn, svaka postrojba ima psihologa i išao sam kod moje psihologice prošle godine,fino mi je napisala, to moraš imati jednom godišnje ,sad je na godišnjem......morat ću reći ovima u hrvi-u da malo ustopaju žalbu koji dan,kad ju predam, pa da to priložim slijedeći tjedan....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram to napisati,zamislite kažu neki dečki kad su išli na prvostupanjsku,bio je određeni gospodin doktor čija je žena psiholog,sa privatnom praksom,pa kad bi ljudi donijeli psih.testiranje od nekog drugog,on bi to komentirao,isprdao čovjeka,i normalno srušio te ga uputio" u neku priznatu praksu" u kojoj su u međuvremenu cijene narasle i po 100%.A ja donio od vojnog psihologa i iz aktivne postrojbe sa zaglavljem i vojnom poštom,pa ni to nije pomoglo.Ma nije mi jasno ajd za sve te papire da ne pomažu,ali kad dobiješ iz zagreba da ti je bolest posljedica dom.rata sa onolikim žigom i zaglavljem,koda si zadužio hrvatsku svojim junaštvom (skoro i jesam) i ništa.Pa taj što mi je potpiso rješenje stvarno.......Al dobro sva sreća il nesreća pa ima još takvih ko ja,koji me tješe pa kažu da je to normalno,nekoliko žalbi koja godinica žderanja.....pa val ću dočekat pemziju....kako je krenulo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam ovo u svezi psiholoških testiranja i plaćanja, kod nas u Splitu postoji regionalni centar za psiho traumu branitelja , a vjerujem da da i kod vas u većim centrima to mora biti. Jednostavno dođete sa uputnicom za testiranje kod psihologa, on vas upiše, za jedno mjesec i po dana obavite razgovor i testove, za tjedan dana vam je gotov nalaz- mišljenje i BOK DOGODINE opet isto.

To su vam isti oni psiholozi čiji su nalazi mjerodavni pri HZZO za dobivanje 100% plaćenog bolovanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod nas u slavoniji postoji jedan trauma centar,u koji gravitiraju svi slavonski gradovi,ama baš svi,dnevno primaju 50 ljudi( 4 puta sam bio 51-vi) i ako ne grebeš po vratima oko5 ujutro nemaš šanse doć na red,ludnica sve ludo,nije ni čiudno šta smo sve prošli i u kolikom je to sve skupa obimu bilo.mislim u vezi rata.A objekat im je.....ubi bože, prljava ruševina,u dvorištu sasvim drugog objekta bolnice,blagi užas........dođeš tamo a ono ko napijaci,i radnici i bolesnici iz domova,i ležanja,i dnevne,i dvo iljudi iz drugih gradova, svi grebu po vratima ne bi li dobili neku čagu.strašno.malo malo pa dolazi zaštitar jer normalno,veze ulaze prije pa se ljudi bune,oće se tuć,strašno................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objekat i način rada su zaista za svaku kritiku, ali bolnica nema love da to obnovi ili proširi, a pretrpano je sve tako da ako želiš u dnevnu bolnicu ili na grupne psihoterapije moraš čekati i 6-8 mjeseci ili povući neku vezu. Tako se branitelji naručuju u Našicama i Vukovaru pa se vozaju i po 100 km na dan.

 

Katastrofa.

 

Evo link: http://www.psihijatrija.com/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam naručen u vukovar,čekam i tamo nekih 1.5mj to mi je druga terapija ,prva je bila prije godinu dana isto tamo,a šta da radim nemam živaca čekati u osijeku 5-6 mjeseci. I ovdje se dosta čeka.Nego da ispričam iskustvo kolege koji je sa vukovarskim terapijama došao na žalbu pred komisiju u dubravi.Isto je prošao kao i ja pao ovdje ,žalio se i došao pred neku mladu doktoricu iz đakova,koja mu je rekla da će mu dati 20% ali da se sa ovim papirima iz vukovara više ne pojavljuje,točno ovim rječima,i isplašio me dobro,ali šta ću ja drukčije ne znam,idem kod dr popovića,s bradom, eto na čeg je to spalo............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija