Jump to content

Tatina druga žena


Tillariy

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zapela sam u jednome problemu i trebala bih pomoć. Naime moj otac je sa mojom majkom kupio stan koji se dijeli pola pola. Nakon 20g braka otac je našao ljubavnicu te sa njom odlučio stvoriti novi život. Rastali su se sudskim putem, majku i mene je ostavio u tome stanu ali je rekao da ga ne želi pripisati nego sebi ostaviti svoju polovicu da se osigura i da tek kad umre će pripisati meni u oporuci. Sa ljubavnicom se 3 godine od toga oženio te sada čekaju djete. Moje pitanje je da li ta žena ima pravo na taj stan (pošto nije njihova bračna stečevina) ili djete i u kojem postotku? Te da li i ako napiše tu oporuku oni imaju svejdno pravo na stan ili nemaju? I što u slučaju ako oporuku ne napiše?

 

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tillariy je napisao:

Moje pitanje je da li ta žena ima pravo na taj stan (pošto nije njihova bračna stečevina) ili djete i u kojem postotku?

Cjelokupnu očevu imovinu pa i konkretnu 1/2-inu stana bi u jednakim dijelovima nasljeđivali vi, supruga(nova) i njihovo dijete. 

 

prije 2 sati , Tillariy je napisao:

Te da li i ako napiše tu oporuku oni imaju svejdno pravo na stan ili nemaju

Ako se iz preostale očeve imovine neće moći namiriti nužni dio supruge i djeteta, imali bi pravo zadirati u oporuku, odnosno zahtijevati namirenje nužnog dijela iz 1/2-ine stana. 

 

prije 2 sati , Tillariy je napisao:

što u slučaju ako oporuku ne napiše

Vrijedilo bi zakonsko nasljeđivanje kao što je već napisano u uvodu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija