Jump to content

Mobing


natalishau

Preporučene objave

Molim vas kako postupiti kada vam sef na poslu oduzima predmete koji su slozeniji i daje ih kolegici a vama daje one koji su jako jednostavni ili ne daje uopce te vas iskljucuje iz rasprava i ignorira, a ja sam iznad kolegice po hijerarhiji ona cak nema ni pravo rjesavanja u opisu radnog mjesta?

Po meni je ovo cisti mobing jer me se drzi po stran, ignorira me se i iz ruke mi se oduzima predmet i govori da ja to necu radit sa ruznim tonom! A ta nadredjena uopce ne pozna materiju posla i baca bisere kojekakve!

Opcenito ugnjetava ostale kolege, na nekoliko se derala i to na one kojima nije nadredjena! Tu je jer je podobna, cak u trenutku stupanja na rukovodece mjesto nije ispunjavala zakonski uvjet te sumnjam i u ispravnost njezine diplome koja je stecena u BiH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se takvo postupanje ponavlja najmanje jednom tjedno unutar razdoblja od 6 mjeseci, može se raditi o mobingu. Međutim, i meni se čini logično da se osobi koja ima dulje radno iskustvo i u hijerarhiji je iznad, daju u rad složeniji predmeti, a početniku da se daju lakši. Težih predmeta načelno ima manje, pa statistički vjerojatno nećete toliko odskakati kao što spominjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, natalishau je napisao:

a ja sam iznad kolegice po hijerarhiji ona cak nema ni pravo rjesavanja u opisu radnog mjesta?

 

, natalishau je napisao:

A ta nadredjena uopce ne pozna materiju posla i baca bisere kojekakve!

Opcenito ugnjetava ostale kolege, na nekoliko se derala i to na one kojima nije nadredjena! Tu je jer je podobna, cak u trenutku stupanja na rukovodece mjesto nije ispunjavala zakonski uvjet te sumnjam i u ispravnost njezine diplome koja je stecena u BiH.

jel ona ispod ili iznad Vas po hijerarhiji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Lijep pozdrav svima,

Zamolio bih nekog da mi odgovori na pitanje, a tice se moje zarucnice.

Zaposlena je kod jednog dizajnera odjece na neodredjeno, trudna je 14 tjedana te je sad drugi tjedan na komplikacijama. Prije nekoliko dana poceli su pozivi od strane poslodavca da mora od kuce napraviti nesto, danas opet od jutra i sad evo u 10 do 9 umjesto da odmara ona visi na kompu i pise joj blog i radi postove na fejsu, nemam opce ideju kaj da joj velim...rekao sam joj da je to mobing, a ona u stahu od poslodavca mi odgovori da ima jake odvjetnike i da se moze plakati.

Mene zanima da li je to normalno tj da li je to po zakonu da poslodavac maltretira djelatnike koji su na bolovanju ( komplikacije ), da li stvarno moze kako mi je rekla moze dobiti otkaz zbog povrede radne discipline? Po meni je to cisti mobing i umjesto da sad odmara ona u strahu od rekacije poslodavca radi sto joj je naredjeno.

 

Hvala svima koji mi na neki nakin mogu pomoci, jer se jako brinem za nejzinu psihu i sto na ovome ne ne stati nego ce se svakim danom samo pogorsavati.

 

Hvala jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , bizo88 je napisao:

Mene zanima da li je to normalno tj da li je to po zakonu da poslodavac maltretira djelatnike koji su na bolovanju ( komplikacije

Nije mu se dužna javljati, samo pravovremeno dostaviti doznake i to je to.

prije 11 sati , bizo88 je napisao:

da li stvarno moze kako mi je rekla moze dobiti otkaz zbog povrede radne discipline?

Ne, dapače. Zakon o radu je dodatno štiti kao trudnicu. 

prije 11 sati , bizo88 je napisao:

Po meni je to cisti mobing i umjesto da sad odmara ona u strahu od rekacije poslodavca radi sto joj je naredjeno.

Problem je u njoj, neka se na idući poziv javi ili se javite Vi, te im kažite da joj nije dobro i da se mora strogo odmarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija