Jump to content

Porez na zakup


mate123

Preporučene objave

Poštovani,

Molio bih informaciju, dajem poslovni prostor u zakup, početkom zakupa poslao sam preko maila ( radi covid 19 situacije obavio sam preko maila slanje ) poreznoj upravi Ugovor o zakupu poslovnog prostora te mi je potvrđeno zaprimanje istog sa njihove strane, ujedno sam obavio telefonski razgovor sa službenicom iz porezne uprave vezan za plaćanje poreza na zakup.

Nakon 6 mjeseci još uvijek nisam dobio poštom nikakvo rješenje o plaćanju poreza niti vidim da je nešto zapisano unutar sustava e-građani ili e-porezna( da li bi dugovanje ili plaćanje trebalo bit navedeno pod Porezna kartica ili nešto drugo??) ... pitanje: da li sam dužan još na neki način kontaktirat poreznu ili sam trebao već platit porez ali ne znam na temelju čega????

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , mate123 je napisao:

Porezna kartica ili nešto drugo??

Porezno knjigovodstvena kartica, stisnete stanje na dan i treba vam izlistati tu dohodak od najma skupa sa barkodom ili podatcima za uplatu poreza i prireza ako nije uplaćeno poreza (što nije u vašem slučaju). Preporučio bih vam da ih ponovo kontaktirate jer bi vam se moglo dogoditi da vam pošalju jednokratno da uplatite porez i prirez 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Miljko je napisao:

Porezno knjigovodstvena kartica, stisnete stanje na dan i treba vam izlistati tu dohodak od najma skupa sa barkodom ili podatcima za uplatu poreza i prireza ako nije uplaćeno poreza (što nije u vašem slučaju). Preporučio bih vam da ih ponovo kontaktirate jer bi vam se moglo dogoditi da vam pošalju jednokratno da uplatite porez i prirez 

Kad pretražim ovo što navodite( izaberem porez na najam ili zakup) dobijem donju sliku, bez iznosa ili ičega, pod porezni akti nema ničega, da li bi trebao dobiti rješenje o plaćanju poreza? putem pošte ili elektronski?

111.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisno šta ste kliknuli; ako ste stisnuli na ulasku u eporeznu da prihvaćate dostavu poreznih akata elektronički onda vam trebaju doći tako, a ako niste trebaju doći klasično. Koliko mi je poznato u takvim slučajevima ne šalje se rješenje već šalju mjesečne uplatnice s iznosom poreza i prireza na kućnu adresu. Pregledajte sve sastavnice pkk možda se krije pod nekom drugom kategorijom. Ako se ne krije onda je najbolje otići u PU nadležnu prema vašem prebivalištu vidjeti imaju li oni kakav podatak o dugovanju na ime poreza od dohotka, a ako nemaju očito da neko nije unio ugovor o najmu u sustav oporezivanja tako da i to bi bilo pametno pokušati tamo riješiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija