Jump to content

naslijedstvo


zvončica123

Preporučene objave

Prije 58 minuta, zvončica123 je napisao:

Zanima je rjesavanje nasljedstva u budućnosti obzirom da je taj stan njen 1/1...?

Prema iznesenom dotični se ima smatrati izvanbračnim drugom, a što bi ga glede nasljeđivanja vaše sestrične stavilo u ravnopravan položaj sa njenim sinom, dakle, cjelokupnu imovinu bi nasljeđivali u jednakim dijelovima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , zvončica123 je napisao:

Ali stan nije stekla sa njim u vezi?

Pišemo o nasljeđivanju, a ne o imovini stečenoj u vezi. 

 

prije 3 sati , zvončica123 je napisao:

Što bi trebala napraviti da njen sin naslijedi u većini stan, oporukom

Oporukom bi imao 3/4-ine, pa čak i 1/1 ukoliko dotični ne istakne prigovor radi povrijede prava na nužni dio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Matrix je napisao:

Pišemo o nasljeđivanju, a ne o imovini stečenoj u vezi. 

 

Oporukom bi imao 3/4-ine, pa čak i 1/1 ukoliko dotični ne istakne prigovor radi povrijede prava na nužni dio. 

A zar imovina u braku se ne dijeli, a imovina prije, je njena osobna imovina? Kako se može on naslijediti njenu osobnu imovinu, a ne njen sin? Taj dio me zbunjuje... stečeno u braku se dijeli, a u ovom slučaju nije tako... 🤔Možete li mi pojasniti jer želi biti sigurna🙏🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Jack Butler je napisao:

Nasljeđuje jer je izvanbračni drug. Miješate podjelu bračne stečevine s nasljeđivanjem. Bračna stečevina se dijeli između bračnih drugova, a ostavina između nasljednika. Vaša sestrična ima dva nasljednika, sina i izvanbračnog druga.

 

A u slučaju raskida?

Koja prava imaju ona i sin tekoja on da izađe iz stana? 

prije 11 sati , Matrix je napisao:

Pišemo o nasljeđivanju, a ne o imovini stečenoj u vezi. 

 

Oporukom bi imao 3/4-ine, pa čak i 1/1 ukoliko dotični ne istakne prigovor radi povrijede prava na nužni dio. 

A zar imovina u braku se ne dijeli, a imovina prije, je njena osobna imovina? Kako se može on naslijediti njenu osobnu imovinu, a ne njen sin? Taj dio me zbunjuje... stečeno u braku se dijeli, a u ovom slučaju nije tako... 🤔Možete li mi pojasniti jer želi biti sigurna🙏🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , zvončica123 je napisao:

A u slučaju raskida?

Onda nije nasljednik. Zakon nakon proteka vremena izjednačava bračnu i izvanbračnu zajednicu,  potrebno je da izvanbračna zajednica faktički traje u trenutku smrti, odnosno osoba ne bi bila nasljednik ako je izvanbračna zajednica prestala. Ista situacija je u slučaju razvoda braka. Bivši  supružnici više nisu nasljednici. Sin je nasljednik u svakom slučaju, osim iznimno, ali ovdje nevažno.

 

prije 5 sati , zvončica123 je napisao:

A zar imovina u braku se ne dijeli, a imovina prije, je njena osobna imovina? Kako se može on naslijediti njenu osobnu imovinu, a ne njen sin? Taj dio me zbunjuje... stečeno u braku se dijeli, a u ovom slučaju nije tako... 🤔Možete li mi pojasniti jer želi biti sigurna🙏🙂

Već sam vam objasnio, ali sam vidio da mi fali slovo i u rečenici. Nasljeđuju i sin i izvanbračni drug, ako izvanbračna zajednica postoji u vrijeme smrti.  Ista stvar kao i da su sklopili brak. Sin ne može zakonski naslijediti ono što bi bila vlastita imovina njegove majke u izvanbračnoj zajednici kao da izvanbračni drug ne postoji jer je i izvanbračni drug također nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija