Jump to content

Dug po tekucem racunu otp banke


MARYDA

Preporučene objave

Obracam Vam se za pravni savjet vezano za financije. Radi se o dugu po tekucem racunu otp banke. Banka me je za taj dug teretila jos 2015. Kako sam tad imala zasticeni racun, a taj tekuci racun nisam koristila dugo vremena. Imala sam socijalna primanja zasticena od ovrhe. Oni su se meni obratili s tuzbom za nepodmireni dug za taj tekuci racun u iznosu od 600kn. Imaju li uopce pravo traziti naknade za vodjenje racuna ako je blokiran? To je 1. pitanje. Kako sam tada imala samo naknadu s centra za socijalnu skrb, dogovorila sam se s njima da taj dug, o kojem su me inace tek obavijestiti kada se ta suma nakupila. Nisam vodila brigu o tekucem racunu, jer je taj racun bio vec blokiran od 2013. Ipak, dogovorila sam se o otplati na rate, kako sam kod njih imala I zasticeni racun. Uplaceno je svih 6 rata. No, sad mi se obratila eos matrix sa istim tim potrazivanjem s kamatama u iznosu od 825 kn. Ocito da rate koje sam prije uplacivala su bile ignorirane. Ja ne zelim platiti za dug, koji je vec bio uplacen, te sam predala prigovor na banku. Oni medjutim nisu spremni na suradnju I ignoriraju moj prigovor. Sad sam u neprilici, jer ne mogu uplatiti citavi dug I ne zelim iz razloga jer je neopravdan. Ne zele provjeriti da su te rate uplacivane jos 2015. I 2016-te godine. Kako se mogu usprotiviti njihovom zahtjevu I koja prava imam? Molim Vas za savjet I brzi odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Borbena,

  hvala puno na odgovoru. 

Samo da malo bolje pojasnim o cemu se tocno radi.  Otkako mi je 2013. od strane FINE blokiran taj racun na otp(racun nije bio u minusu) banci I nije bilo godinama bas nikakvog prometa po racunu,  ja sam totalno zaboravila na njega.  Odjednom negdje 2015. godine  obraca mi se otp banka da postoji dug po racunu u iznosu 600kn.  Iako,  nije mi bilo bas jasno od kud taj dug za blokirani racun pristala sam na otplatu duga u 6 rata (mozda sam tu napravila gresku,  ali nebitno  sad),  kasnije pak otvorila kod njih zasticeni racun,  da bih dobivala zasticena primanja od ovrhe.  Za taj zasticeni racun sam placala 10kn mjesecno,  sto je bilo u redu.  Onaj dug sam otplatila u ratama .  2 godine sam imala zasticena primanja kod njih I za to vrijeme nije bilo nikakvog duga niti sam uopce mogla biti u minusu po zasticenom racunu,  dok ne otplatim ovrhu na FINI (ovrha je bila radi tele 2 operatora).

U maju 2018 sam otisla u inozemstvo I od tada nisam imala apsolutno nikakvog prometa po racunu u otp banci. 

Tada u travnju 2020 stize opomena eos matrixa za isti taj dug.  S njima sam razgovarala telefonskim putem I tako sve rekla.  Na banci sam predala osobno prigovor za to dugovanje.  U starim dokumentima sam trazila uplatnice,  ali kako je to nazalost vec starije nisam nasla sve.  Znam da sam uplatila sve rate. 

Okay, zar banka ne bi trebala imati registrirano uplate elektronskim putem.  To je jesnostavno za provjeriti.  No, oni samo inzistiraju na dugu I mislim ignoriraju moj prigovor.  Isto kao I matrix. 

Sada dolazi moje pitanje. 

Sta da radim,  kako podnjeti prigovor I kome.  Trebam li uzeti odvjetnika ili mogu se obratiti direktno sudu. 

Tako,  osim te opomene za placanje nisam dobila nista drugo,  nikakve racune,  nikakve osnovne za placanje.  No, saznala sam da oni mene opet terete za isti onaj dug od 2015. godine. 

Vezano za to nije bio pokrenut ovrsni postupak. 

Molim za odgovor I savjet.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija