Jump to content

Prava djeteta


ČALE000

Preporučene objave

Poštovani,molio bih vas za pravni savjet, najme radi se o malodobnom djetetu od 9 godina (dijete rastavljenih roditelja) koji živi sa majkom te imamo zajedničko skrbništvo.Zbog mojih poslovnih obaveza van matične države zadnjih godinu dana, nisam u mogućnosti biti sa djetetom svaki drugi dan te svaki drugi vikend.Moram napomenuti da nakon rastave braka 2016g preselio sam se kod svojih roditelja, gdje je dijete većinu svoga vremena provodio u okruženju mene(oca) te moje mame i tate(noniča).Dijete je samo izrazilo želju da bude svaki vikend kod mojih roditelja, međutim njegova majka to ne dopušta te me dijete zove i plače preko telefona da bi on rado išao kod noniča(mojih roditelja) a mama mu ne dopusta nego samo jednom mjesečno i to samo na 2-3 sata što je meni van svake pameti jer je djete vezan emotivno jako za njih.Djete je u svih svojih 9 godina života i kada sam ja bio na svojoj adresi u Hrvatskoj boravilo jesan dan sa mnom ili mojim roditeljima(u slučaju mojih poslovnih obaveza)a jedan dan sa svojom majkom, vikendi kojima je dijete trebalo biti sa majkom je jako često provodio sa mnom i sa mojim roditeljima zbog razno raznih izgovora moje bivše supruge..U gore navedenim kratkim crtama nadam se da sam vam dočarao kako je izgledao život djeteta svih 9 godina te ogromnu promjenu  zadnjih mjeseci moje bivše supruge.molim Vas za pravni savjet kako da pomognem svom djetetu? Koje je jako tužno i ogorčeno na majku jer mu se ne dopušta odlazak u jednu zdravu normalnu sredinu na koju je on naviknut!Unaprijed Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ako su sudskom odlukom o skrbnoštvu, određeni kontakti Vas i Vašeg djeteta, trebata tražiti promjenu važeće odluke o roditeljskoj skrbi u dijelu u kojem su određeni komtakti ili izmjenu važeće odluke na način da nadalje dijete živi sa Vama, a majci da se odrede kontakti sa djetetom. 

Bilo bi najbolje da se nekako možete dogovoriti sa majkom djeteta, ali ako je to nemoguće, a razvidno je da je tako, trebate postupiti kako sam naprijed naveo, jer se važeća sidska odluka, bez obzira na sve rečeno, mora poštivati sve dok je na snazi, tj. dok se ona, sudskim putem, ne izmjeni ili ukine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a na koji način ću ja najbrže doći do izmjene plana?Preko centra za socijalnu skrb ili direktno preko suda za obiteljsko pravo i dali se može tražiti od suda hitan postupak o izmijeni plana? barem da vidi moje roditelje dok se ja ne vratim u HR

Unaprijed Hvala

uređeno: od ČALE000
dodatak textu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko mi je poznato baka i djed mogu tražiti sudskim putem viđanje djeteta i da se traži od djeteta njegovo mišljenje za to viđanje bake i djeda to vam je bezbolniji postupak i za vas i dijete ide samo pismena zamolba na sud podaci njih i djeteta koliko mi je poznato sud u tom slučaju odobri viđanje 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Andrijana2 je napisao:

Koliko mi je poznato baka i djed mogu tražiti sudskim putem viđanje djeteta i da se traži od djeteta njegovo mišljenje za to viđanje bake i djeda to vam je bezbolniji postupak i za vas i dijete ide samo pismena zamolba na sud podaci njih i djeteta koliko mi je poznato sud u tom slučaju odobri viđanje 

Nažalost, vodi se i redoviti postupak, prikupljaju se informacije od centra, ispitaju se mišljenja obje stranke, ali načelno, to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija