Jump to content

Davno umrli suvlasnici i Ugovor o doživotnom uzdržavanju


maslow

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam situaciju za koju vjerujem da je u HR česti slučaj pa vjerujem da ću moći dobiti neki koristan savijet...

Naime, sa bakinom sestrom sam napravio Ugovor o doživotnom uzdržavanju, kada smo krenuli sa tom radnjom i prikupljanjem dokumentacije skužili smo da ona zapravo nije vlasnik 1/1 nekretnine, već je u zemljišnim knjigama upisana kao vlasnica 90/96.... i ok, napravili smo Ugovor o doživotnom uzdržavanju u kojem ja nakon njezine smrti stiječem tih 90/96 i takvog ga ovjerili...

Ostalih 6/96 kao vlasnici su upisane tri osobe od kojih svaka ima u vlasništvu 2/96. Mi ne znamo tko su ti ljudi, a u zemljišnim knjigama su upisani samo imenom i prezimenom i mjesto iz kojega su, bez točne adrese... Također pretpostavljamo da su ti suvlasnici umrli prije barem minimalno 50 godina i ne znamo dali imaju nasljednike...

E sad, moje pitanje je, kako očistiti zemljišne knjige da se to raščisti? Koju radnju je najpovoljnije poduzet za razvrgnuće suvlasništva, odnosno stjecanjem nekretnine u 100%tno vlasništvo?

Pretpostavljam da dokle je god primateljica uzdržavanja živa da ona treba poduzimat sve radnje pošto ja nisam još vlasnik? Ako primateljica uzdržavanja uspije to riješiti za svog života, dali za tih 6/96 moramo raditi aneks Ugovoru o doživotnom uzdržavanju, ili? Jer primateljica ima sina, pa pretpostavljam da tih 6/96 bi onda išli u nasljednu masu ako nisu navedeni u Ugovoru o doživotnom uzdržavanju?🤔 Ili da čekam da se ja upišem kao vlasnik ovih 90/96 pa onda riješavam to?

Evo ako netko može pomoći stvarno bi bio zahvalan!
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , maslow je napisao:

kako očistiti zemljišne knjige da se to raščisti

Ovisno od činjenica i dokaza na kojima bi primateljica uzdržavanja dokazivala svoje pravo vlasništva na konkretnih 6/96-ina. 

 

prije 22 sati , maslow je napisao:

Pretpostavljam da dokle je god primateljica uzdržavanja živa da ona treba poduzimat sve radnje pošto ja nisam još vlasnik

Da

 

prije 22 sati , maslow je napisao:

Ako primateljica uzdržavanja uspije to riješiti za svog života, dali za tih 6/96 moramo raditi aneks Ugovoru o doživotnom uzdržavanju

Naravno, dodatak glavnom ugovoru. 

 

prije 22 sati , maslow je napisao:

Ili da čekam da se ja upišem kao vlasnik ovih 90/96 pa onda riješavam to?

Može i tako, ovo iz razloga parcijalnog pravnog sljedništva (singularna sukcesija). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Matrix je napisao:

Ovisno od činjenica i dokaza na kojima bi primateljica uzdržavanja dokazivala svoje pravo vlasništva na konkretnih 6/96-ina. 

 

Da

 

Naravno, dodatak glavnom ugovoru. 

 

Može i tako, ovo iz razloga parcijalnog pravnog sljedništva (singularna sukcesija). 

Hvala na trudu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija