Jump to content

što da radim?


Miroslav11

Preporučene objave

Pozdrav svima, nadam se da će mi netko ovdje pomoći u rješavanju mog problema.

Situacija je sljedeća: vlasnik sam 1/3 stana a moj brat 2/3, ja u tom stanu živim 25 godina i nemam druge nekretnine.

E sad, kako moj brat voli posjećivati kladionice i slična mjesta normalno da mu konstantno nedostaje novaca pa je došao na "genijalnu" ideju da će on mene i moju obitelj jednostavno izbaciti iz stana.

On spominje nekakva razvrgnuća suvlasništva o čemu i nakon višesatnog guglanja nemam pojma.

Dakle, mene zanima dali on to stvarno može napraviti što bi značilo da bi moje dijete, žena i ja doslovno ostali na cesti jer kao što sam napisao nemam nikakve druge nekretnine.

Molim vas za bilokakvu pomoć jer stvarno ne znam što mi je činiti.

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tim postupkom će se nastojati razriješiti suvlasnička zajednica na način da se stan ili geometrijski podijeli na dvije zasebne cjeline, što je vjerojatno fizički nemoguće, ili da se stan proda putem javne dražbe i novac podijeli. Odnosno, na taj način će Vas nastojati primorati da otkupite njegov dio, vrlo vjerojatno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, znači mene se stvarno može izbaciti na ulicu bez obzira što ja tu živim, katastrofa.

Nego, zanima me još nešto, nakon smrti majke koja je bila vlasnica stana stan je podijeljen na 1/3 između oca, brata i mene.

Ovo ljeto je otac "nešto" potpisao, a radi se o osobi od 84 godine, i kad sam ga jučer priupitao o čemu se tu radi on se jedino sjeća da je bio kod nekakvog odvjetnika sa bratom i da su mu obadvojica govorila da potpiše to "nešto" i da je to dobro za njega.

Dali postoji nekakav način da ja doznam što je potpisano i kod koga s obzirom na moj udio u suvlasništvu jer smatram da imam pravo znati što se događa sa ostalim suvlasnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Da ne otvaram novu temu nastaviću ovdje.

Otac se ne sjeća gdje je i što potpisao (pretpostavlja oporuku, ali nije siguran), a brat mu ne želi to reći tako da me zanima sljedeće:

Dali je moguće napraviti novu oporuku kod nekog drugog odvjetnika u kojoj bi se navelo kako je ona jedino ispravna i da pobija sve prije potpisano, jeli to pravno moguće s obzirom da ne znamo što je prije potpisano a otac je tek sada shvatio što je napravio pa bi želio to promijeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija