Jump to content

Elementi kaznenog djela?


Nbr7340

Preporučene objave

Pozdrav svima 👋🙂

 

Molio bih kolege za savjet;

 

Naime,

prije otprilike dva mjeseca javili su mi se nekakvi dečki iz Virovitice koji su me molili za posao, govoreći da bi radili...

Telefonski su mi zvučali obojica ok, međutim, kada su došli,, izgledali su mi kao Romi ali nisam bio sto posto siguran niti sam pitao...

Dao sam im priliku da rade, međutim, ubrzo se vidi da nisu željni rada kao i da su bahati prema drugim kolegama. Plaćao sam za njih dvojicu stan. Imali su korektne uvijete. Nakon cc 18 dana jedan od njih kaže da ima sud te da mora ići kući, drugi tvrdi da ne mora nikamo. Ovog drugog sam još pustio, međutim, sutradan je i on izrazio želju da ide kući pa sam ih poslao obojicu. Isplatio sam im sve, osim ovom drugom koji je imao 2 dana vise sto smo utvrdili te smo dogovorili da mu uplatim. Ta dva dana imao je 17 sati. Ja sam mu za taj rad uplatio dodatno 600 kuna. I jedan i drugi su isplaćeni i potpisali potvrdu. Kada sam ovom drugom uplatio još 600 kuna, on je počeo potraživati još 1.000,00 kn. Sve mi je to bilo smješno pa sam ga samo otpilio da mu ne odgovorim na poruku jer zaista nije bilo smisla. Nakon njega javio se drugi radnik, njegov kolega koji mi je počeo pisati da pošaljem pare, da se ne igram jer da rade kod albanaca koji su se već raspitali o meni i znaju tko sa, 😂 uz sve to napise i psovku te kako će mu Albanci slati sliku odnosno snimku kako ću ja plakati. Uz sve to na kraju je napisao nešto sto ne mogu dešifrirati na albanskom.

Napominjem da taj koji je prijetio isti je na FaceBook Messenger meni prije ove poruke prijetnje, odnosno dan kada je odlazio napisao da on, ime prezime isplaćen je od mene u cijelosti i da nema nikakvih potraživanja, sto svakog tražim prije nego isplatim... isti kada sam mu rekao da ću ga prijaviti imao je mogućnost ukloniti tu poruku, međutim, orijentira sam napravio screenshot svih naših poruka...

Malo sam odužio ali, sto vi mislite, dali ima elemenata za kaznenu prijavu? Ovakvo ponašanje je nedopustivo 😒

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da ima elemenata KD prijetnje, definiranog i kažnjivog po čl. 139.st.2. KZ RH, kao i KD nametljivog ponašanja iz čl.140. st.1. KZ RH, što, kako Vam je odgovorio poštovani Drot13, možete prijaviti policijskoj postaji ili, možda još bolje, direktno ODO-u, jer se nikad nezna što je njima na umu i kako to može završiti, opreza nikad dosta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija