Jump to content

Alimentacija - blokade


JLP

Preporučene objave

Pozdrav,

pitanje: Placam alimentaciju 2000kn trećinu plaće mi fina uzima do daljnjeg tako da mi od plaće ostane 300-400 kn za život. 

Dali je moguće tih 2000 kn da se na neki nacun isplaćuje direktno bivšoj supruzi a od ostatka iznosa da se blokira ta trećina ili koliko već... 

Nadam se da shvaćate pitanje, unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da. Otiđete kod javnog bilježnika napraviti suglasnost da se radi naplate bivše supruge zaplijeni dio vaše plaće te da se izravno isplati na račun bivšoj supruzi onako kako piše u presudi (na određeni dan, broj računa, iznos i datum). Ovakva izjava je jednaka je rješenju o ovrsi te ima prednost nad ostalim ovrhama što znači da ostale ovrhe stoje u čekanju dok se isplaćuje alimentacija (ako ima razlike između alimentacije i onog dijela do maksimalnog zaštićenog dijela iz toga će se naplaćivati vjerovnici)

uređeno: od Miljko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru, uljepsali ste mi dan...

Dali tu suglasnost predam fini ili svojoj firmi (ravunovodstvu) ?

Plaća mi je 3500 do 4000 kn onda od ostatka će uzimat još trećinu ili ne ? Msm. 2000 je vise od pola plaće...

Shvaćam da gnjavim... vidim da razumijete situaciju.. - hvala jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje je supruga pokrenula prisilnu naplatu preko Fine, da li je to napravila izravno da je predala Fini zahtjev za provedbu ili je pokrenula sudski postupak, pa je sud rješenje o ovrsi dostavio Fini na provedbu? Zatim, što se ovako prisilno naplaćuje, stari dug na ime alimentacije ili svaka nova alimentacija odmah po dospijeću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Miljko je napisao:

Otiđete kod javnog bilježnika napraviti suglasnost da se radi naplate bivše supruge zaplijeni dio vaše plaće te da se izravno isplati na račun bivšoj supruzi onako kako piše u presudi (na određeni dan, broj računa, iznos i datum).

Ovo bi vrijedilo za buduću dospjelu alimentaciju, ali pod uvjetom da nema prethodnih dugovanja na ime iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija