Jump to content

Postupak razvoda braka

Preporučene objave

Poštovanje!

Nakon 17 godina veze, 8 godina braka i dvoje maloljetne djece,

moja supruga i ja smo se udlučili za sporazumni razvod braka.

Ni ona ni ja nismo sigurni kako ide proces, od čega krenuti, koji je prvi korak itd...pa 

vas molim nas uputite.

Hvala!

Podijeli na drugim stranicama

I da i ne, tražite Plan zajedničke roditeljske skrbi. Ako uspijete sami sklopiti i potpisati takav plan u svim njegovim točakama, tada niti ne trebate pristupati Centru za socijalnu skrb. Ako ne uspijete, tada podnosite zahtjev za obvezno savjetovanje da vam oni pomognu sklopiti plan i posavjetuju vas.

, puff91 je napisao:

Mi smo se već složili u vezi alimentacije, raspodjele imovine i viđanja djece, bez drame i svađe. Čisto ljudski.

To vam čini postupak jednostavnijim, sačinite Plan o roditeljskoj skrbi, u izvanparničnom postupku  dostavite sudu na provjeru i ovjeru kako bi dobio status Ovršne isprave (obvezujući za sve), sačinite Prijedlog za sporazumni razvod braka (či.51.st.1. ObZ) u kojem navedete da ste se dogovorili oko podjele bračne stečevine i skrbništva nad djecom, priložite prije sastavljeni i, od suda, ovjereni Plan o roditeljskoj skrbi, i u izvanparničnom postupku pokrenete sporazumni razvod braka

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...