Jump to content

Odlazak u mirovinu


Kočnica

Preporučene objave

Poštovani,

30.12.2020. imat ću 43 godine i 9 mjeseci staža i nepunih 65 godina starosti. Obzirom da sam zbog bolesti u 2020. godini bio dugo na bolovanju, još uvijek sam, 

bojim se da će mi mirovina biti znatno manja pa razmišljam da aktiviram mirovinu s krajem 2020. godine i ne čekam protek od dva mjeseca da aktiviram starosnu mirovinu u 2021. godini.

Ne znam postoji li razlika ako idem u starosnu mirovinu ili mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika ? 

Također , podnio sam zahtjev za priznavanje prava na dodatni staž zbog bolesti koja je na popis uvrštena novim Zakonom i trebao bih imati pravo na dodatni staž od 6 mjeseci.

Da li se i taj staž pribraja ukupnom stažu?

U informativnom izračunu uočio sam da su mi ukupni vrijednosni bodovi  podijeljeni sa 39,0329 ( staž u najpovoljnijem obračunskom razdoblju) iako imam 43 godine i 9 mjeseci staža. 

Da li je tome razlog što sam više od 4 godine primao naknadu iz MIO i da li će se prilikom donošenja rješenja za mirovinu ukupni vrijednosni bodovi podijeliti sa stvarnim mirovinskim stažem što bi mi znatno smanjilo prosječne vrijednosne bodove.

Hvala, lijepi pozdrav

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija