Jump to content

Puknuta zajednička kanalizacijska cijev više objekata


1986

Preporučene objave

Poštovani,

pišem kao predstavnik stanara jedne zgrade u Splitu. Našli smo se u situaciji da je pukla zajednička kanalizacijska cijev zgrade i dvije kuće, a mjesto puknuća je na privatnoj parceli koja nema veze ni sa zgradom ni sa kućama. Kako se svi problemi vezani s tim puknućem manifestiraju u zgradi i oko nje (teren oko zgrade je niži u odnosu na kuće), vlasnici dviju kuća ne žele sudjelovati u sanaciji. Također smo u zadnjih godinu dana imali 7500kn troškova za odčepljivanja cjevovoda i snimanja (sve je posljedica puknuća), a sve troškovi su plaćeni iz pričuve zgrade.

Može li se putem odvjetnika natjerati ostale korisnike cjevovoda na pokrivanje dijela troškova sanacije?

Ako može, trebam li se obratiti nekom odvjetničkom društvu koje se bavi stvarnim pravom ili nekom drugom?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Situacija je riješena tako da smo ilegalno položili novu kanalizacijsku cijev uz cestu i spojili se na šaht na koji smo svakako bili spojeni, nakon toga sam ja vodovodu i kanalizaciji prijavio sam sebe i odrađene radove sa fotografijama, te su oni prihvatili novonastalo stanje bez ikakvih daljnjih reperkusija. Nakon toga smo utvrdili da su svi ostali osim zgrade bili spojeni ilegalno, (nitko nije plaćao odvodnju) iz jedne kuće su čak i vodu ilegalno spojili, te sam ja prijavljivao na sve strane dok ih nisu prisilili na legalizaciju i izmjestili im spojeve (zgrada i kuće nisu u istoj ulici, ilegalna kanalizacija od kuća je prokopana u toku izgradnje zgrade).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija