Jump to content

Hrvi privremeno


Soto

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...
prije 16 sati , narodnazastita je napisao:

Poštovani, može li me netko uputiti kakva je procedura za stjecanje udjela u Fondu branitelja? Ili me uputiti na temu na forumu koja ime veze s tim, ukoliko ju je netko već otvorio?

Ako ste stekli status branitelja sa potvrdom i zamolbom na ministarstvo branitelja zatražiti udjele sukladno vremenu provedenom u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , scvrtil6 je napisao:

Tražio sam isto ali odgovor je:  U ovom trenutku u Fondu  nama dodatnih udjela, molimo Vas za strpljenje

Da.onda su broj dionica ( INA i HT ) podijelili sa ondašnjim brojem branitelja i stvorili udjele i podijelili.sada nema više dodatnih dionica pa nema niti udjela “ viška “.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav ,

2019 godine sam dobio rješenje 20% HRVI privremeno do 30.06.2020 sa zaostacima invalidnine od 01.02.2018.. U 6.mj prošle godine sam predao zahtjev za produženje i sada mi je stiglo novo rješenje. U rješenju je navedeno da je PLP u Osijeku vijećalo 23.07.2020. i donijelo odluku 20% privremeno do 31.07.2021. ,što znači produženje od 1 godine. Interesantno je da je DLP u Mihanovićevoj vijećalo 04.11.2020. i donijelo rješenje 20% privremeno do 30.11.2022. godine što znači na dvije godine ,a ne kao što je uobičajeno produženje u trajanju od jedne godine. Da li jke netko od Vas imao ovakav slučaj ili je ovo nešto novo u metodologiji vještačenja ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

potaknut gornjim statusom, molim Vas da li mi netko može reći što se događa u slijedećoj situaciji: primam civilnu osobnu invalidninu (nije tajna 1.255,00 kuna), da (hipotetski) dobijem status HRVI a time i vojnu invalidninu (zahtjev je podnese 2017 godine, čekam  vještačenje). Navodno ne mogu primati invalidninu na dvije strane. Što bi se desilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , scvrtil6 je napisao:

Poštovani, 

potaknut gornjim statusom, molim Vas da li mi netko može reći što se događa u slijedećoj situaciji: primam civilnu osobnu invalidninu (nije tajna 1.255,00 kuna), da (hipotetski) dobijem status HRVI a time i vojnu invalidninu (zahtjev je podnese 2017 godine, čekam  vještačenje). Navodno ne mogu primati invalidninu na dvije strane. Što bi se desilo?

Jedna invalidnina se “ ukida “  ,odnosno prestaje isplata.u zakonu o isplati civilne invalidnine ( socijalna služba ) piše da ona prestaje ako se prima invalidnina po nekom “ drugom zakonu “ , u ovom ( možebitnom ) slučaju po zakonu o pravima HB.kako se “ dogovoriti “ sa ministarstvom o neisplati invalidnine a zadržavanja veće moraš nazvati pravnika u ministarstvo branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Predpostavljam ako ministarstvo branitelja zna da primam invalidninu po CZSS neće mi ni dozvoliti istu.  Bio sam na vještačenju za civilnu invalidninu, drugostupanjsko, u Središnjem uredu za vještačenje Radnička 1, te bi molio da li je to ista komisija ili neka druga. Sumnjam da vojna invalidnina može biti veća od civilne koju dobivam.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, scvrtil6 je napisao:

Hvala na odgovoru. Predpostavljam ako ministarstvo branitelja zna da primam invalidninu po CZSS neće mi ni dozvoliti istu.  Bio sam na vještačenju za civilnu invalidninu, drugostupanjsko, u Središnjem uredu za vještačenje Radnička 1, te bi molio da li je to ista komisija ili neka druga. Sumnjam da vojna invalidnina može biti veća od civilne koju dobivam.  

Poštovani, sigurno neće biti veća nego vaša od 1255 kn jer su iznosi invalidnosti hrvatskog ratnog vojnog invalida slijedeći: 20% - 114 kn, 30% - 153kn, 40% - 229kn, 50% - 459kn, 60% - 688kn, 70% - 1109kn, 80% - 1568kn, 90% - 2103kn, 100% - 2792kn II skupine i 100% - 3825kn I skupine. Što se tiče preklapanja to sigurno neće biti kao što je i buda2 napisao pa vjerujem da je za vas povoljnija civilna jer ne znam koliko ste dobili vojne invalidnosti. Da u Radničkoj je središnji ured, pa bi bilo najbolje tamo nazvati jer oni imaju odjel samo za branitelje pa provjerite za svaki slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani, sigurno neće biti veća nego vaša od 1255 kn jer su iznosi invalidnosti hrvatskog ratnog vojnog invalida slijedeći: 20% - 114 kn, 30% - 153kn, 40% - 229kn, 50% - 459kn, 60% - 688kn, 70% - 1109kn, 80% - 1568kn, 90% - 2103kn, 100% - 2792kn II skupine i 100% - 3825kn I skupine. Što se tiče preklapanja to sigurno neće biti kao što je i buda2 napisao pa vjerujem da je za vas povoljnija civilna jer ne znam koliko ste dobili vojne invalidnosti. Da u Radničkoj je središnji ured, pa bi bilo najbolje tamo nazvati jer oni imaju odjel samo za branitelje pa provjerite za svaki slučaj.

Nisam napisao da će biti preklapanja invalidnina što je po zakonu nemoguće.pri dobivanju invalidnine po zakonu CZSS izjavljujete po krivičnoj odgovornosti da ne primate invalidninu po nekom drugom pravu ( u ovom slučaju zakon o HB ).da li toga ima i u zakonu o HB ne bih znao reči ( u biti nisam niti pretraživao zakon naširoko ).uglavnom mora se nazvati pravnu službu ministarstva branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dinko73 je napisao:

Pozdrav ,

2019 godine sam dobio rješenje 20% HRVI privremeno do 30.06.2020 sa zaostacima invalidnine od 01.02.2018.. U 6.mj prošle godine sam predao zahtjev za produženje i sada mi je stiglo novo rješenje. U rješenju je navedeno da je PLP u Osijeku vijećalo 23.07.2020. i donijelo odluku 20% privremeno do 31.07.2021. ,što znači produženje od 1 godine. Interesantno je da je DLP u Mihanovićevoj vijećalo 04.11.2020. i donijelo rješenje 20% privremeno do 30.11.2022. godine što znači na dvije godine ,a ne kao što je uobičajeno produženje u trajanju od jedne godine. Da li jke netko od Vas imao ovakav slučaj ili je ovo nešto novo u metodologiji vještačenja ?

Ja se nadam da je neka greska u pitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav suborrci imam jedno pitanje u vezi RVI več dugi niz godina vodim bitku za povečanje invalidnosti i napokon sam dobio bar malu satifakciju,komisija u Mihanovičevoj me ruši,potežem žalbu i prisustvujem na komisiji i rešetaju me više od pola sata i nalaze nešto što njima ide u korist i pravim tužbu na upravni sud i išao sam na sve ili ništa(ako izgubim plačam troškove postupka i obrnuto ako dobijem min,branitelja plača)Pošto je po novom zakonu upravni sud je sad neovisan! dobijam parnicu ili postupak i to je prošlo 3 mjeseca i kako dalje sad ide jer znam da sam samo dobio prvo poluvrijeme i znam da če opet nešto izmišljati samo da me otkantaju kad bi se mogao nadati novom vještačenju ili več kako ide ili če me razvuči godinu dvije čekajući moj sprovod da se znam pripremiti?

 

Na upravnom sudu sam priložio svu dokumentaciju i tražio nalaze iz bolnica za period zbog kojeg mi nisu navodno dali veču invalidnost jer tada to nisam imao i sve je potkrepljeno medicinski sa bitnim nalazima iz dvije bolnice i zato sam i dobio spor na UPRAVNOM SUDU jer sam tim papirima i nalazima dokazao da su nezakonito donjeli za mene nepovoljno rješenje a pošto več imam i godina 63 sve mi je teže i to čekanje i neizvjesnost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Isti slučaj sam imao ja ali civilni. Dobio sam upravni spor u mojem slučaju osobnu invalidninu. Iz mojeg iskustva tuženik (u mojem slučaju ministarstvo za rad, zapošljavanje i socijalu) mogao je na odluku suda podnijeti žalbu višem sudu. Nisu podnijeli žalbu jer se odluka suda teško pobija, skoro nemoguće. Tako da mislim da će tako ostati. I ja imam 61 godinu, znam kakova je to agonija i neizvjesnost. Moram ti spomenuti ako si osoba s invaliditetom ne plaćaš sudske troškova (vidi zakon o sudskim pristojbama članak 11.). Sudu uz tužbu priložiš nalaz vještaka.

Drži se, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dinko73 je napisao:

Pozdrav ,

2019 godine sam dobio rješenje 20% HRVI privremeno do 30.06.2020 sa zaostacima invalidnine od 01.02.2018.. U 6.mj prošle godine sam predao zahtjev za produženje i sada mi je stiglo novo rješenje. U rješenju je navedeno da je PLP u Osijeku vijećalo 23.07.2020. i donijelo odluku 20% privremeno do 31.07.2021. ,što znači produženje od 1 godine. Interesantno je da je DLP u Mihanovićevoj vijećalo 04.11.2020. i donijelo rješenje 20% privremeno do 30.11.2022. godine što znači na dvije godine ,a ne kao što je uobičajeno produženje u trajanju od jedne godine. Da li jke netko od Vas imao ovakav slučaj ili je ovo nešto novo u metodologiji vještačenja ?

Pozdrav,prvi put čujem za tako nešto.meni su oba puta produžili na godinu  dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, scvrtil6 je napisao:

Poštovani, 

Isti slučaj sam imao ja ali civilni. Dobio sam upravni spor u mojem slučaju osobnu invalidninu. Iz mojeg iskustva tuženik (u mojem slučaju ministarstvo za rad, zapošljavanje i socijalu) mogao je na odluku suda podnijeti žalbu višem sudu. Nisu podnijeli žalbu jer se odluka suda teško pobija, skoro nemoguće. Tako da mislim da će tako ostati. I ja imam 61 godinu, znam kakova je to agonija i neizvjesnost. Moram ti spomenuti ako si osoba s invaliditetom ne plaćaš sudske troškova (vidi zakon o sudskim pristojbama članak 11.). Sudu uz tužbu priložiš nalaz vještaka.

Drži se, pozdrav

 

, scvrtil6 je napisao:

Poštovani, 

Isti slučaj sam imao ja ali civilni. Dobio sam upravni spor u mojem slučaju osobnu invalidninu. Iz mojeg iskustva tuženik (u mojem slučaju ministarstvo za rad, zapošljavanje i socijalu) mogao je na odluku suda podnijeti žalbu višem sudu. Nisu podnijeli žalbu jer se odluka suda teško pobija, skoro nemoguće. Tako da mislim da će tako ostati. I ja imam 61 godinu, znam kakova je to agonija i neizvjesnost. Moram ti spomenuti ako si osoba s invaliditetom ne plaćaš sudske troškova (vidi zakon o sudskim pristojbama članak 11.). Sudu uz tužbu priložiš nalaz vještaka.

Drži se, pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani scrtvil upravni sud koji je bio na mojo strani naložio je plačanje odvjetničke troškove za min,branitelja od 45oo kuna a na rješenje nema žalbe ni sa jedne strane e sad jedino več 4 mjeseca čekam odgovor iz Mihanovičeve da li če me ponovo pozvati na vještačenje ili če po naputku upravnog postupka presuditi u moju korist i dati invalidnost koju sam dobio u Osijeku na PRVOSTUPANJSKOJ KOMISIJI ili če me i dalje maltretirati da odustanem od svega¸¸

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve govori u vašu korist, upravni sud je donio rješenje i po tom se mora postupati ako nema žalbe. Moje ponovno vještačenje u Središnjem uredu za vještačenje moralo je platiti ministarstvo rada, mirovinskog sustava i socijalne politike. Ja sam se nakon sudskog postupka isto tako borio sa CZSS za novo rješenje po nalogu suda oko 3 mjeseca. Ja sam imao civilni slučaj. Provo je drugostupanjsko tijelo moralo izdati rješenje, tj.  poništiti prvostupanjsko, pa onda konačno rješenje ponovo izdati prvostupanjsko.

Napominjem da se radi o civilnom slučaju, za HRVI se još borim. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija