Jump to content

nasljedstvo


zvončica123

Preporučene objave

Imam nekoliko pitanja u vezi naslijedstva u budućnosti, više bih rekla neka prava da se znam postaviti kada zatreba... 

Majka mi živi sama kao udovica. Od oca nije naslijedila ništa, niti od svojih prije, znaci nista nema na svoje ime i prezime. Ja kćerka injen sin, moj brat živimo posebno, odvojeno, svaki sa svojom obitelji u različitim gradovima.

1. Brat živi nekih 10tak god sa ženom i njenom djecom u vanbracnoj zajednici(već nije otac bio živ).. 

2. Bratu je pokojna baka (sa tatine strane) oporukom sve ostavila, od kuce do zemlje(prije umro tata, ostali u kući mi djeca, mama kao nevjesta i baka, tatina mama). Ja sam dobila jednu malenu česticu(kao uspomenu na baku) i to jedva od brata, na moju zamolbu... Naša mama ništa... e sad mene zanima, obzirom da mi je brat gramziv po pitanju svega, moram znati koja imam prava danas, sutra... 

U budućnosti, nakon smrti majke(nedaj Bože ali...)... 

1. Dal će biti uopće ostavinska rasprava, te ako hoće, imam li ja kakva prava? 

2. Ta bratova "žena" izvanbračna, koja prava ima ona, dal se ona može umijesati? 

3.A iza brata, danas, sutra... tko nasljeđuje sve njegovo? 

Oprostite na dužem postu 🤔🙏

Zaboravila sam navesti da brat svoje djece nema. 

 

uređeno: od zvončica123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u nasljedstvo
prije 6 sati , zvončica123 je napisao:

Dal će biti uopće ostavinska rasprava, te ako hoće, imam li ja kakva prava? 

Ako nema imovine ostavinskog postupka neće biti

 

prije 6 sati , zvončica123 je napisao:

A iza brata, danas, sutra... tko nasljeđuje sve njegovo? 

Njegova supruga nasljeđuje cjelokupnu imovinu, pod uvjetom da nadživi vašu majku, u suprotnom nasljeđuju zajedno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zvončica123 je napisao:

ali brat nije oženjen, već živi sa partnericom

Da, ali takva zajednica se može promatrati kao izvanbračna koja je glede nasljeđivanja izjednačena sa bračnom

 

, zvončica123 je napisao:

Mogu li ja za vrijeme njegova života nešto napraviti, poduzeti kako nebi bilo baš tako obzirom jer gospođi ništa ne vjerujem?

Isključivo brat može poduzeti, ovisno o njegovolj volji. 

 

, zvončica123 je napisao:

Ako ja nadživim brata, dali barem onda mogu nesto napraviti da ona ne naslijedi baš sve? 

 

Ako se utvrdi izvanbračna veza, ne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija