Jump to content

Ovrha na plaći nedopuštena


novi2020

Preporučene objave

Prije 10 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Zato što većina radnika ne traži proglašenje ovrhom nedopuštenom. Mogu Vas uputiti i na ovo moje izlaganje u temi https://legalis.hr/topic/112849-moguće-ukidanje-ovrhe-na-plaćimirovini/

Puno hvala , znači uočili ste problem.
Žalosno je što na temu nitko nije reagirao.

Istina je da su mnogi ovršenici letargični, poslodavci se boje i pokleknu pred pritiskom agencija a radnici žele sačuvati radno mjesto i takve ovrhe se uredno provode.

Pa ipak, 5 godina je prošlo od ove presude, sličnu temu nisam vidio na legalisu i stječem dojam kao da se o tome namjerno šuti. Ne mislim da ovdje vlada cenzura, naprotiv, ali zanimljivo je kako nitko nije pokrenuo takvo pitanje.

Jer, ovo otvara razne mogućnosti koje idu u korist ovršenika, za one malo snalažljivije, a sve u okvirima zakona :)

Također, ovime bi se uvelo reda u sadašnje, za mnoge zbunjujuće stanje sa duplim ovrhama na fini i kod poslodavca te bi u mnogome olakšalo rad poduzetnicima jer oni jednostavno više ne bi morali provoditi ovrhe na plaćama.

Budimo realni, SVI primaju plaću preko računa.

O ovome bi trebala govoriti gospodarska komora, sindikati i mediji, poslodavci, a ne da se takva važna tema svede na par postova ovoga portala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo malo da dignem temu budući da se ovdje propovijeda da su ovrhe na plaći legalne.

Sudovi misle drugačije.

ŽS Split, Gž Ovr-150/2020-2 od 24. travnja 2020.
ŽS Zadar, Gž Ovr-19/2019-2 od 16. siječnja 2019.
ŽS Rijeka, Gž Ovr-810/2018-2 od 25. listopada 2018.
ŽS Pula, Gž Ovr-124/2018-2 od 17. travnja 2018.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, novi2020 je napisao:

Evo malo da dignem temu budući da se ovdje propovijeda da su ovrhe na plaći legalne.

Sudovi misle drugačije.

ŽS Split, Gž Ovr-150/2020-2 od 24. travnja 2020.
ŽS Zadar, Gž Ovr-19/2019-2 od 16. siječnja 2019.
ŽS Rijeka, Gž Ovr-810/2018-2 od 25. listopada 2018.
ŽS Pula, Gž Ovr-124/2018-2 od 17. travnja 2018.

 

Svi redom s mora...nešto tu ne štima.

Stekla sam dojam da žalbe ovršenika dobro prolaze u ŽS Zagreb...odnosno ovrhovoditelji često bivaju odbijeni!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Vezano za ovu temu…. prije mjesec dana poslodavac mi je zaprimio pravomoćno rješenje o ovrsi općenito na imovini koje se ujedno nalazi i na FINI. Međutim, gledajući sudsku praksu i rješenja koja sudovi donose i zabranjuju provođenje ovrhe na plaći sukladno čl. 197 st.1 OZ-a, poslao sam pisani upit poslodavcu i ukazao da sudovi ne dopuštaju takvo provođenje ovrha i da se ta ista ovrha nalazi na FINI i čeka svoj redoslijed naplate. Poslodavac mi je rekao (pravna služba od poslodavca mi ne želi pisano odgovoriti) da se pozivam na neistinite informacije i da mi neće odgovoriti na upit jer je nebulozan.
Žaliti se ne mogu jer je rješenje odavno postalo pravomoćno, koje opcije još postoje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija