Jump to content

nasljednik maloljetnik


pupa30

Preporučene objave

Postovani,

molila bi informacije..

Djed zeli oporucno ostaviti stan unuci za koju je pretpostavka da ce u trenutku njegove smrti biti maloljetna osoba.

Moje je pitanje tko je duzan sve godine  do punoljetnosti placati pricuvu na tom stanu i ostale rezijske troskove? Ukoliko ih nitko ne placa sto ce se dogoditi? Kakva prava roditelji tog maloljetnog djeteta imaju po pitanju raspolaganja tom nekretninom do punoljetnosti tog djeteta, konkretno da li taj stan mogu iznajmljivati? Pretpostavljam da je prodati ne mogu?

Što se događa kada dijete navrsi 18 godina a u tom trenutku npr. nema dovoljno novaca da plati porez na nasljeđenu nekretninu?

 

Unaprijed puno hvala i srdacan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, pupa30 je napisao:

Moje je pitanje tko je duzan sve godine  do punoljetnosti placati pricuvu na tom stanu i ostale rezijske troskove

Vlasnik nekretnine

 

, pupa30 je napisao:

Ukoliko ih nitko ne placa sto ce se dogoditi?

Ono što bi se dogodilo u bilo kojoj situaciji glede potraživanja duga

 

, pupa30 je napisao:

Kakva prava roditelji tog maloljetnog djeteta imaju po pitanju raspolaganja tom nekretninom do punoljetnosti tog djeteta, konkretno da li taj stan mogu iznajmljivati? Pretpostavljam da je prodati ne mogu?

Općenito za raspolaganje nekretninom maloljetnika je nužno odobrenje suda. 

 

, pupa30 je napisao:

Što se događa kada dijete navrsi 18 godina a u tom trenutku npr. nema dovoljno novaca da plati porez na nasljeđenu nekretninu?

Več rečeno glede potraživanja duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

najprije da se puno zahvalim na vasem odgovoru. No, moram priznati i dalje sam pod upitnikom :/

s obzirom da ste mi odgovorili da je pricuvu i ostale rezijske troskove duzan placati vlasnik nekretnine...ostaje mi nejasno, ili bolje receno, sasvim nelogicno...znaci, ako je moja petogodisnja kcerka od djeda oporukom nasljedila stan, teoretski ONA je duzna placati pricuvu??? bez obzira sto ona ima 5 godina??  kako je to moguce?

Ako pricuvu ne placa, sto ce se dogoditi? ovrsiti ce se njezin racun?? :/

Usput, ajmo reći da djed nakon smrti ima neki neotplaćeni kredit. Za kojeg moje petogodišnje dijete ne zna..sto ce se dogoditi? Tko ce i kada platiti kredit? Da li ce taj kredit morati platiti moje dijete kada navrsi 18 godina i to sa kamatom na kamatu puta xy tijekom tolikih godina ili...???

Molim vas pojašnjenje ako je moguce..

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, pupa30 je napisao:

teoretski ONA je duzna placati pricuvu??? bez obzira sto ona ima 5 godina??  kako je to moguce?

Tako je, jer vlasništvo obvezuje.

Prije 14 minuta, pupa30 je napisao:

Ako pricuvu ne placa, sto ce se dogoditi? ovrsiti ce se njezin racun??

Pokrenut će se ovršni postupak i ishoditi ovršna isprava, a temeljem koje vjerovnik može pokušati prisilnu naplatu na odabranom predmetu ovrhe, a koji osim računa može biti i nekretnina.

Prije 14 minuta, pupa30 je napisao:

Usput, ajmo reći da djed nakon smrti ima neki neotplaćeni kredit. Za kojeg moje petogodišnje dijete ne zna..sto ce se dogoditi? Tko ce i kada platiti kredit? Da li ce taj kredit morati platiti moje dijete kada navrsi 18 godina i to sa kamatom na kamatu puta xy tijekom tolikih godina ili...?

Ona kao nasljednik odgovara za dugove ostavitelja i to do visine vrijednosti naslijeđenog dijela. Odgovornost za dug nastupa odmah, a ne po punoljetnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija