Jump to content

Placanje PDV-a na cestarinu


bobi

Preporučene objave

uzeo sam auto na leasing. Bio sam na tehnickom i stanica za tehnicki pregled je poslala fakturu leasing kuci.Iznos je 740 kn (804 kn sa PDV). Na neke stavke kao sto su cestarina se ne racuna PDV pa otuda i finalna cifra od 804kn.

 

Leasing kuca mi je poslala racun na 902 kn a tu su cifru dobili tako da su na osnovicu od 740 kn obracunali PDV iako je dio tog iznosa oslobodjen PDV-a.

 

Zvao sam leasing kucu da ih pitam kako to da ja moram platiti 100kn vise nego sto oni moraju platiti stanici za tehnicki pregled.

 

odgovorili su mi da je tako propisano u casopisu Racunovodstvo i porezi u praksi od studenog 2006.

 

u kojem se spominju prolazni racuni.

 

Meni i dalje nije jasno zasto ja moram platiti 100 kn ekstra i gdje tih 100 kn nestane.

 

Da li je to obicna pljacka ili prilikom slaganja propisa nisu imali na umu da postoje neoporezive stavke?

 

Molim pomoc!

 

Koga se moze pitati za savjet?

 

Hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Vašu žalost, leasing kuča je imala pravo obračunati PDV na račun za cestarinu.

 

Naime, ovdje se radi o tkz. prefakturiranim troškovima koji podliježu oporezivanju.

odnosno, Hrv. ceste su dotičnoj leasing kuči naplatili cestarinu bez PDV-a, koju su oni vjerovatno i platili, ali pošto to nije njihov trošak nego Vaš, oni su bili dužni Vama prefakturirati račun za cestarinu.

Kako je leasing kuča obveznik PDV-a na svim svojim fakturama, pa tako i za prefakturirani trošak cestarine, dužni su obračunati PDV.

Taj PDV leasing kuča, kad naplati od Vas, plaća poreznoj upravi.

Inače, sve Vam piše u Zakonu o PDV-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija