Jump to content

otkaz/otpremnina


tomislav bizovac

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć. Nakon 6 god.rada na neodređeno vrijeme dobio sam odluku o poslovnom uvjetovanom otkazu ugovora.

U odluci je definiran datum, vrijeme trajanja otkaznog  roka ( 2 mjseca)  i datum odjave ali nije definirano pitanje otpremnine, Poslodavac mi je "usmeno" rekao da ću dobiti i otpremninu.

Zanima me je li ovaj ugovor zakonski sročen obzirom da nema spomena otpremnine?

Unaprijed se zahvaljujem.

 

 

uređeno: od tomislav bizovac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

U otkazu ugovora o radu trebalo bi biti naznačeno, koliki iznos otpremnine Vam pripada, te kad će Vam ga poslodavac isplatiti. Ukoliko ne piše, a što je Vaš slučaj, tada Vam poslodavac mora isplatiti otpremninu do zadnjeg dana radnog odnosa. 

Zahvaljujem, ima li potrebe da poslodavcu podnesem zahtjev za zaštitom prava? I  što bih trebao  ako mi poslodavac ne isplati otpremninu do zadnjeg dana radnog odnosa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako Vam poslodavac do navedenog roka ne isplati otpremninu, onda ga pozovite na tu obvezu, ali isključivo pisanim putem i preporučenom pošiljkom s povratnicom. Tražite da Vam isplati otpremninu i da Vam dostavi obračun u roku od 8 dana.

Ako Vam nakon toga dostavi obračun za otpremninu, tada je taj obračun ovršna isprava, a temeljem koje možete ostvariti naplatu prisilnim putem u ovršnom postupku. A ukoliko se poslodavac ogluši na Vaše traženje, tada svoja potraživanja možete ostvarivati isključivo u sudskom postupku, te poslodavca možete prijaviti inspektoratu zbog ne izdavanja naprijed navedene ovršne isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija