Jump to content

Nasljedstvo kuće


A.I.M

Preporučene objave

Poštovani, moji roditelji su prije 20 godina oboje umrli . Nasljedstvo  nije bilo riješeno. Nas je dva brata i dvije sestre. Nas djecu je dosljedila jedna kuća , koja se nemože podjeliti , pošto su prizemlje i sprat povezani unutrašnjim stepenicama. Znači jedna stambena jedinica. Ja kao sin sam uzeo svoj dio kuće.Jedna sestra se odmah odrekla nasljedstva u korist svoje braće a moj brat se sada nakon 15 godina odrekao svog djela u korist mene. Tako da sada mene sljeduje većinski dio kuće .Druga je sestra uzela svoje pravo na 1/4 kuće na doživotnu korist i  plodouživanje, koje se nemože preniti na njenu djecu.Ta kuća je 50 godina stara .Nakon smrti naših roditelja samo sam ja ulagao nešto u kuću .Kuća bih se od prizemlja do krova trebala kompletno renovirati . Tu zadnjih 20 godina nije nitko živio ,samo moja sestra koja je uzela 1/4 kuće  i ja smo dolazili na ljetovanje. Ja kao većinski dio , vlasnik te kuće, bih htio podigniti kredit i cjelu kuću renovirati , pošto bih sada u toj kući trajno želio živjeti.Ja bih moju sestru isplatio novčano ,ali ona se ne odriče svog djela. Ništa ne ulaže u kuću... nije plaćala nikad ni struju ni vodu i nema kako izgleda namjera ulagati i idućih godina ništa. Kuća će za par godina kompletno propasti ,ako se nebude ulagalo.... Kuća se nemože podjeliti na dva stana .Što da činim? Očajan sam....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija