Jump to content

Nagli raskid ugovora


alennnn

Preporučene objave

Dobar dan,

 
imam pitanje vezano za zakup prostora za obrt ,koji planiram otvoriti, preko agencije za nekretnine.
 
Moj slučaj je ovakav. Preko jedne agencije za nekretnine sam zakupio poslovni prostor.
Točnije potpisao sam ugovor s jednom osobom koja posjeduje nekretninu, a agencija je bila samo posrednik.
 
Odmah sutradan ujutro je nešto iskrsnulo i odlučio sam da ne mogu koristiti taj prostor za obavljanje svoje djelatnosti.
 
Nazvao sam vlasnika nekretnine i on je prihvatio moju odluku rekavši da ugovor onda ne vrijedi, kao da nije bio niti potpisan.
 
S druge strane, u agenciji su mi rekli da nemam niti prema njima obaveza. Kasnije istoga dana su odlučili da ipak imam, tj. da platim tu proviziju pri zakupu. 
 
 
 
Dakle, zanima me jesam li obvezan to platiti, tj. smijem li odustati samo tako nekoliko sati nakon potpisivanja ugovora.
 
Je li uopće došlo do zakupa već samim potpisivanjem ugovora ili sam ja trebao malo i koristiti taj prostor?
 
Nebi li oni trebali stornirati račun? Ili smanjiti svoj novčani zahtjev?
 
Ipak neću koristiti taj poslovni prostor, a nisam baš bogat da dajem novac samo tako.
 
Nadalje, radi se o predračunu. Nije li to samo ponuda koja izgleda službeno? 
 
Pozdrav
 
Alen Đaković
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, istina da nisam baš u pravu, ali je činjenica da neću koristiti taj prostor pa jel postoji instrument da se smanji iznos koji bih morao platiti? U agenciji naravno hoće cijeli iznos.

Znste li možda od kada bi mi počele teći zatezne kamate? Ako su zakonske za grad Rijeku 13%, je li to svaki mjesec 13 % ? 

I od kojeg dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija