Jump to content

Opravdanost tuzbe


Stole123

Preporučene objave


Tražio sam od odvjetnika da sredstva koja su mi dodjeljena u prvostupanjskoj presudi prijavi u predstečajnu  nagodbu  , ali je on to odbio u pisanoj formi rječima, ne možemo to jer nemamo pravomoćnu presudu( dokaz dostavljen sudu kod podnošenja tužbe). Međutim, Županiski sud je upravo je zbog toga ukinuo prvostupanjsku presudu  te donio pravomoćnu presudu i naližio da platim sve sudske i troškove odvjetnika koji je zastupao  tuženika, cca . 270.000,00 kn + zatezne kamate od 2015. g.  Podnio  sam u roku Rviziju - VS , koji u svojoj presudi potvrđuje i smatra da je Županijski sud donio  ispravnu presudu. Shodno tome podnio sam solidarnu tužbu protiv odvjetnika i njegove police osiguranja od odgovornosti ,(spominjane presude dostavljene sudu kao dokaz kod podnošenja tužbe). Sada čekam  pod velikim stresom odluku suda dali prihvaća moju tužbu . Stoga  me zanima stručno mišljenje dali ovaj slučaj ima opravdanost tužbe i dali u konačnici mogu očekivati presudu suda u moju korist, odnosno kolike su moje šanse? . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je vrlo komplicirano pitanje. Činjenica je da se, osim ako se radilo o prioritetnoj (radničko potraživanje) ili razlučnoj tražbini, potraživanje prema predstečajnom ili stečajnom subjektu može ostvarivati samo u predstečajnom postupku. Međutim, predstečajni subjekt je trebao sam istinito prikazati sva svoja dugovanja prema svima, te ako to nije učinio, možete "rušiti" predstečajnu nagodbu, neovisno o tome je li ili nije Vaš odvjetnik prijavio tražbinu u predstečajnu nagodbu ili nije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ovo je vrlo komplicirano pitanje. Činjenica je da se, osim ako se radilo o prioritetnoj (radničko potraživanje) ili razlučnoj tražbini, potraživanje prema predstečajnom ili stečajnom subjektu može ostvarivati samo u predstečajnom postupku. Međutim, predstečajni subjekt je trebao sam istinito prikazati sva svoja dugovanja prema svima, te ako to nije učinio, možete "rušiti" predstečajnu nagodbu, neovisno o tome je li ili nije Vaš odvjetnik prijavio tražbinu u predstečajnu nagodbu ili nije. 

Dali to znaci da Županijski i Vrhovni sud pogrešno tumače zakone RH-e?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija