Jump to content

Pravo oca na viđanje djece


Doa7

Preporučene objave

Molim vas ako netko ima preporuku za kvalitetnog odvjetnika vezano za žalbu koju treba uložiti na presudu o očevom viđanju djece obzirom da CZSS ne radi svoj posao i otac 3 godine nije vidio svoju djecu zato jer djeca žive sa psihički bolesnom majkom koja se osvećuje preko djece bivšem mužu jer ju je ostavio i naprosto ne dopušta viđanje.
Išli smo na više instance u CZSS-u, pisali molbu da barem nedjeljom na 2 sata otac može doći po djecu i czss je to odobrio... ALI .. Ako majka kaže "ne" onda ništa.
Ustvari ne znam. Otac o kojem pričam je u strahu od luđakinje (i on i čitavo susjedstvo i čitava rodbina... doslovno svi koji je poznaju bjwže od nje glavom bez obzira i ne usude se petljati se jer ne žele imati nikakvog posla s njom... eto o kakvoj se majci radi)... i kad bi ju kontaktirao u vezi djece i tog nedjeljnog viđanja ona bi izmislila sto i bezbroj gluposti zašto ne može preuzeti djecu na 2 sata ili barem doći vidjeti.
Meni to nije jasno. Ja da sam na njegovom mjestu jednostavno bih se pojavila u dogovoreno vrijeme i ako bi mi radila probleme oko viđanja/preuzimanja djece zvala bih policiju.
On se to ne usudi. Zasto?
Ja sam u ovoj priči samo potpora i želim da se pravda istjera dokraja jer ovo što se događa ne samo da nema smisla nego prelazi već i u zlostavljanje i maltretiranje djece koja vole oca 9bzirom da majka voli igrati igrice pa s vremena na vrijeme odigra neki dogovor... obeća i ocu i djeci da ce se vidjeti u nedjelju, ali i u tom slučaju joj nakon par sati ili par dana nesto pukne u toj ludoj glavi, predomisli se i prevari oca, a djecu ostavi razočaranu.

Jel moguće da se toj ženturači ne može stati na kraj?

Ima li kakav odvjetnik da bi se usudio preuzeti ovaj slučaj jer vucaranje po CZSSu i pisanje žalbi i molbi nije urodilo nikakvim plodom osim što je glavna socijalna radnica odobrila dodatno viđanje nedjeljom (jer preko tjedna od 15 do 16h ne može ni otac zbog posla niti starije dijete koje ide u školu, ali cak i da mogu ne ide jer u početku donešene presude o viđanju otac je bio s djecom 2 puta dok majka nije opet pumla i to sabotirala)...

Počinjem misliti da mi otac djece muljari nešto. Mislim, znam i imam potvrdu da mu ona u komunikaciji kad pita za djecu i viđanje kaže da ne može - to stoji.
Ali nejasna mi je njegova inertnost po tom pitanju i naprosto prihvaćanje toga ko da je Božja, a ne riječ neke rospije.
Šta će mu uopće njezino odobravanje ako je CZSS odobrio viđanje nedjeljom ta 2-3 sata?
Šta on nju uopće ima pitati "može li ili ne" ? ... šta ne bi trebao jednostavno izjaviti "dolazim u nedjelju po djecu tad i tad kako je dogovoreno"... i naprosto ne fermati njezine "zabrane" za koje je ne znam od koga ovlaštena i slično...

Šta bi bilo da unatoč njezinoj "zabrani" on dođe u dogovoreno vrijeme po djecu da provede s njima 2 sata ?
Da.   Bilo bi to da bi ona napravila scenu pred djecom i počela bi šiziti  ... ali osim toga... šta bi bilo nevezano za njezinu ludost?
Kužim ja da on ne želi djeci to priuštiti.
Ali s druge strane slušam i prolazim skupa s njim tugu i jad jer ne viđa vlastitu djecu nikako i naprosto mi je dosta toga...
Ne mogu ga ja vući za ruku i voditi k njima niti ulaziti u raspravu s njom oko toga.
Ne mogu ja ništa osim što sam mu ozbiljno dala do znanja da se može pozdraviti sa mnom ne počne li to rješavati u korijenu jer ja tome ne mogu više i ne želim svjedočiti.
Rekao je da hoće unajmiti odvjetnika.
Ja sam mu obećala biti puna podrška u svemu... zato sad i molim za neki savjet, sugestiju, bilo općenito bilo po pitanju odvjetnima bez kojeg očito ne možemo ništa 
Zato pitam... gdje mogu naći odvjetnika za ovakav slučaj?... jer on sam ništa nije niti će riješiti po tom pitanju osim nastaviti živjeti u jadu.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Doa7 je napisao:

Molim vas ako netko ima preporuku za kvalitetnog odvjetnika vezano za žalbu koju treba uložiti na presudu o očevom viđanju djece obzirom da CZSS ne radi svoj posao i otac 3 godine nije vidio svoju djecu zato jer djeca žive sa psihički bolesnom majkom koja se osvećuje preko djece bivšem mužu jer ju je ostavio i naprosto ne dopušta viđanje.

Kad već ima rješenje od czss jednostavno se na ovu situaciju zove policija par puta kad joj dođu neće se više tako ponašati a i usput neka se kontaktira i czss da i oni dođu na teren čisto da se uvjere u majčino ponašanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Doa7 je napisao:

Molim vas ako netko ima preporuku za kvalitetnog odvjetnika vezano za žalbu koju treba uložiti na presudu o očevom viđanju djece obzirom da CZSS ne radi svoj posao i otac 3 godine nije vidio svoju djecu zato jer djeca žive sa psihički bolesnom majkom koja se osvećuje preko djece bivšem mužu jer ju je ostavio i naprosto ne dopušta viđanje.
 

Poštovana, za takve stvari mu odvjetnik nije ni potreban, ako je donesena pravomoćna sudska presuda oko kontakata njega i njegove djece, a majka djece manipulira djecom i na svaki način sprečava te kontakte, ne vidim niti jednu mogućnost od one koju Vam je predložila poštovana Ruby, pa i Adrijana2,, neka ode na policiju ili direktno u ODO i neka protiv majke pokrene kazneni postupak, podnese kaznenu prijavu, za činjenje KD iz čl. 172. i 173. KZ RH, jer ona takvim radnjama, ne samo da se ne pridržava pravomoćne sudske odluke, već i  krši pravo djece na obadva roditelja, dakle ne krši samo prava oca, već i prava djece...Zbog toga što navodite da radi, a i zbog ostalih navoda koje spominjete, može doći čak i do oduzimanja roditeljske skrbi majci...

Ako ste iz Zagreba, vrlo rado ću Vam u PP poslati kontakt podatke odvjetnika za kojeg sam siguran da će to odraditi na najbolji mogući način..

Mogu Vas povezati sa jednom Udrugom koja se bavi upravo takvim stvarima, odnos djeteta i roditelja poslije razvoda braka, a u koju su uključeni i pravnici i psiholozi i socijalni radnici bez obzira na koje dijelu Hrvatske se nalazite, tj. dati Vam broj g-đe predsjednice navedene udruge, radi se o iznimno korektnoj osobi inače prof. psihologije, pa ako želite nije nikakav problem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Andrijana2 je napisao:

Kad već ima rješenje od czss

czss ne donosi "rješenje" o osobnim odnosima djeteta s roditeljem s kojim dijete ne stanuje. o predmetnom odlučuje sud. czss sudu podnosi mišljenje koje sud može prihvatiti u potpunosti, djelomično ili ne prihvatiti uopće.

czss sigurno nije "odobrio" povećanje opsega susreta, jer nema zakonsko pravo na to, o istome odlučuje sud, već je ocu vjerojatno dan zapisnik u kojem stoji da se osoba/tim koja je primila oca na razgovor slaže s povećanjem opsega susreta mimo odluke suda ukoliko majka to dopusti.

ukoliko je czss donio rješenje vezano na ostvarivanje osobnih odnosa, onda je to, opet u skladu sa sudskom odlukom, rješenje o nadzoru nad susretima (a) što znači da istima nazoči osoba imenovana od strane suda/czss.

otac može tražiti i izmjenu sudske odluke, posebice s obzirom na: "jer preko tjedna od 15 do 16h ne može ni otac zbog posla niti starije dijete koje ide u školu", a sve ostalo je objašnjeno u komentarima iznad.

vezano na:
"psihički bolesnom majkom koja se osvećuje preko djece bivšem mužu
luđakinje
ne žele imati nikakvog posla s njom
nesto pukne u toj ludoj glavi
ženturači
rospije
njezinu ludost"
itd. 
vama je, nadam se, jasno, da niti otac niti vi ne smijete ovako razgovarati o majci djece u prisutnosti djece, pa makar i da je istina sve što govorite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Željac047 je napisao:

Poštovana, za takve stvari mu odvjetnik nije ni potreban, ako je donesena pravomoćna sudska presuda oko kontakata njega i njegove djece, a majka djece manipulira djecom i na svaki način sprečava te kontakte, ne vidim niti jednu mogućnost od one koju Vam je predložila poštovana Ruby, pa i Adrijana2,, neka ode na policiju ili direktno u ODO i neka protiv majke pokrene kazneni postupak, podnese kaznenu prijavu, za činjenje KD iz čl. 172. i 173. KZ RH, jer ona takvim radnjama, ne samo da se ne pridržava pravomoćne sudske odluke, već i  krši pravo djece na obadva roditelja, dakle ne krši samo prava oca, već i prava djece...Zbog toga što navodite da radi, a i zbog ostalih navoda koje spominjete, može doći čak i do oduzimanja roditeljske skrbi majci...

Ako ste iz Zagreba, vrlo rado ću Vam u PP poslati kontakt podatke odvjetnika za kojeg sam siguran da će to odraditi na najbolji mogući način..

Mogu Vas povezati sa jednom Udrugom koja se bavi upravo takvim stvarima, odnos djeteta i roditelja poslije razvoda braka, a u koju su uključeni i pravnici i psiholozi i socijalni radnici bez obzira na koje dijelu Hrvatske se nalazite, tj. dati Vam broj g-đe predsjednice navedene udruge, radi se o iznimno korektnoj osobi inače prof. psihologije, pa ako želite nije nikakav problem...

Molim vas kontakt udruge u inbox. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovana, za takve stvari mu odvjetnik nije ni potreban, ako je donesena pravomoćna sudska presuda oko kontakata njega i njegove djece, a majka djece manipulira djecom i na svaki način sprečava te kontakte, ne vidim niti jednu mogućnost od one koju Vam je predložila poštovana Ruby, pa i Adrijana2,, neka ode na policiju ili direktno u ODO i neka protiv majke pokrene kazneni postupak, podnese kaznenu prijavu, za činjenje KD iz čl. 172. i 173. KZ RH, jer ona takvim radnjama, ne samo da se ne pridržava pravomoćne sudske odluke, već i  krši pravo djece na obadva roditelja, dakle ne krši samo prava oca, već i prava djece...Zbog toga što navodite da radi, a i zbog ostalih navoda koje spominjete, može doći čak i do oduzimanja roditeljske skrbi majci...

Ako ste iz Zagreba, vrlo rado ću Vam u PP poslati kontakt podatke odvjetnika za kojeg sam siguran da će to odraditi na najbolji mogući način..

Mogu Vas povezati sa jednom Udrugom koja se bavi upravo takvim stvarima, odnos djeteta i roditelja poslije razvoda braka, a u koju su uključeni i pravnici i psiholozi i socijalni radnici bez obzira na koje dijelu Hrvatske se nalazite, tj. dati Vam broj g-đe predsjednice navedene udruge, radi se o iznimno korektnoj osobi inače prof. psihologije, pa ako želite nije nikakav problem...

Nikad pred djecom tako ne pricamo. Osobito ne on.

Oprostite na mojim frustracijama, ali ovo predugo traje...i ja sam u svemu tome veliki krivac jer je ona najvise poludila kad je on krenuo sa mnom i kad smo poceli zajednicki suzivot (8 mjeseci nakon sto ju je ostavio).

 

Molim Vas mozete li mi dati neki link kako sastaviti tu žalbu vezano za promjenu dana i sati viđanja i gdje ju predati?

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Doa7 je napisao:

Molim Vas mozete li mi dati neki link kako sastaviti tu žalbu vezano za promjenu dana i sati viđanja i gdje ju predati?

Poštovana, postupak izmjene važeće odluke o roditeljskoj skrbi u dijelu u kojem se odnosi na kontakte djeteta  sa drugim roditeljem ne pokreće se žalbom, već tužbom i tužbenim zahtjevom u kojoj se traži izmjena važeće odluke zbog novonastalih okolnost... predaje se na sud koji je donio postojeću, tj. važeću, odluku.. 

Univerzalni primjerak nemate jer je slučaj od slučaja različit, to Vam može napisati odvjetnik ili pravnik koji barata ZPP-om (Zakon o parničkom postupku) i Obiteljskim zakonom u ime roditelja koji to predlaže (traži) 

Sretno..! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Doa7 je napisao:

Oprostite na mojim frustracijama, ali ovo predugo traje...

vaš partner nema samo prava već i obveze. jedna od njih je (i) održavanje osobnih odnosa s djecom. ukoliko je u tome onemogućen, dužan je pokrenuti gore navedene mehanizme. kako ovo stanje traje više od tri godine, krajnje je vrijeme da se trgne i pokrene jer se ovako stječe dojam da ga baš i nije pretjerano briga za djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovana, za takve stvari mu odvjetnik nije ni potreban, ako je donesena pravomoćna sudska presuda oko kontakata njega i njegove djece, a majka djece manipulira djecom i na svaki način sprečava te kontakte, ne vidim niti jednu mogućnost od one koju Vam je predložila poštovana Ruby, pa i Adrijana2,, neka ode na policiju ili direktno u ODO i neka protiv majke pokrene kazneni postupak, podnese kaznenu prijavu, za činjenje KD iz čl. 172. i 173. KZ RH, jer ona takvim radnjama, ne samo da se ne pridržava pravomoćne sudske odluke, već i  krši pravo djece na obadva roditelja, dakle ne krši samo prava oca, već i prava djece...Zbog toga što navodite da radi, a i zbog ostalih navoda koje spominjete, može doći čak i do oduzimanja roditeljske skrbi majci...

Ako ste iz Zagreba, vrlo rado ću Vam u PP poslati kontakt podatke odvjetnika za kojeg sam siguran da će to odraditi na najbolji mogući način..

Mogu Vas povezati sa jednom Udrugom koja se bavi upravo takvim stvarima, odnos djeteta i roditelja poslije razvoda braka, a u koju su uključeni i pravnici i psiholozi i socijalni radnici bez obzira na koje dijelu Hrvatske se nalazite, tj. dati Vam broj g-đe predsjednice navedene udruge, radi se o iznimno korektnoj osobi inače prof. psihologije, pa ako želite nije nikakav problem...

jel mogu kontakt podaci za mene, mvucina1@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija