Jump to content

što je to kis i ki


LRL

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Pojednostavljeno: Ki (češća oznaka je kig) je odnos ukupne tlocrtne površine građevine i površine građevne čestice na kojoj se ta građevina nalazi. Koeficiijent iskoristivosti kis je odnos ukupne bruto površine (npr. za višekatnice tlocrtna površina pomnožena s brojem katova) i površine građevinske čestice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

kis i kig se izražavaju u postotku ili koeficijentu, kod nas u malom mjestu u Dalmaciji max dozvoljeni kig je 0,3 a kis 0,6 to ti znači ako imaš teren od 1000 m2, maximalna tlocrtna površina je 300 m2 a maximalna površina ukupna građevine je 600 m2, (recimo tlocrt je 300 m2, ali imaš 2 kata pa je tu iskorišteno 600 m2)

 

Sve to je idealno iskorišteno kod pravilnih terena, kockastih, ali kad je nepravilan, onda se često dešava da ne možeš iskoristiti ni blizu dozvoljeni maksimum, recimo na mom trokutastom terenu ograničena sam sa 3 metra sa svake strane pa umjesto 250 m2 šta mi dozvoljava kig ja mogu iskoristiti tlocrtno samo 130 m2.

 

Eto valjda je pomoglo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 15 godina kasnije...
Dana 16. 02. 2007. u 9:12, anonimno je napisao:

kis i kig se izražavaju u postotku ili koeficijentu, kod nas u malom mjestu u Dalmaciji max dozvoljeni kig je 0,3 a kis 0,6 to ti znači ako imaš teren od 1000 m2, maximalna tlocrtna površina je 300 m2 a maximalna površina ukupna građevine je 600 m2, (recimo tlocrt je 300 m2, ali imaš 2 kata pa je tu iskorišteno 600 m2)

 

Sve to je idealno iskorišteno kod pravilnih terena, kockastih, ali kad je nepravilan, onda se često dešava da ne možeš iskoristiti ni blizu dozvoljeni maksimum, recimo na mom trokutastom terenu ograničena sam sa 3 metra sa svake strane pa umjesto 250 m2 šta mi dozvoljava kig ja mogu iskoristiti tlocrtno samo 130 m2.

 

Eto valjda je pomoglo.

A kako se onda računa sa oznakom "kin" (koeficijent iskoristivosti nadzemno)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija