Jump to content

Dobivanje uporabne dozvole za kuću s dozvolom nakon 2017.


Syrian

Preporučene objave

Poštovani,

 

borim se sa šumom informacija vezano uz dobivanje uporabne dozvole.

 

Zanima me, što u slučaju kuće za koju je dobivena građevinska dozvola prije nekoliko godina, a ista kuća je napravljena od strane investitora bez prijave gradnje i bez angažiranja izvođača (samogradnja).

 

Može li se ikako (i kako) doći do uporabne dozvole?

 

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Angažirajte ovlaštenog geodeta koji će ucrtati položaj izgrađenog objekta na građevinskoj ćestici i koji će to elaborirati i predati katastarskom operatu na upis.

2. Po završenom postupku morate angažirati građevinske vještake koji će procijeniti da li je građevina izgrađena prema projektu prema kojem je dobivena građevinska dozvola.

3. Po pozitivnom izvještaju možete tražiti uporabnu dozvolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdine Slavko,

puno hvala na odgovoru.

No, moram biti skeptičan kao i gdin Brkić i tražiti daljnju elaboraciju.

Koliko sam shvatio (a laik sam, lako moguće da sam u krivu) ne može se doći do uporabne dozvole bez formalnog izvođača i bez građevinskih dnevnika koje je on vodio za sve radove koje je napravio. 

Čak i ako se ide na opciju akta za uporabu preko Završnog izvješća nadzornog inženjera, traži se ime i prezime izvođača te da isti elaborira što je sve radio. 

 

Kako tome doskočiti, može li se uopće?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Syrian je napisao:

Zanima me, što u slučaju kuće za koju je dobivena građevinska dozvola prije nekoliko godina,

 Građevinska dozvola prestaje važiti ako investitor ne pristupi građenju u roku od tri godine od dana pravomoćnosti dozvole. 

Kada je izdana građevinska dozvola odnosno kada je pravomoćna? 

Smatra se da je investitor pristupio građenju ako je prijavio početak građenja. 

Isto tako provjerite da li je investor podnio zahtjev za produženje građevinske dozvole. 

prije 21 sati , Syrian je napisao:

Može li se ikako (i kako) doći do uporabne dozvole?

 

prije 2 sati , Syrian je napisao:

Čak i ako se ide na opciju akta za uporabu preko Završnog izvješća nadzornog inženjera, traži se ime i prezime izvođača te da isti elaborira što je sve radio. 

 

Kako tome doskočiti, može li se uopće?

Papir trpi sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost gosp.Brkica00 nije ponudio nikakvo rješenje osim što je želio ispitati moje znanje ili neznanje. Nije ovo društvena mreža za nadmudrivanje. 

Ne bi preporučio nikakve pokušaje oko namještanja dokumentacije koju niste napravili u toku gradnje. I zato smatram da je jedino moguće rješenje stručna ocjena je li građevina izvedena prema građevinskoj dozvoli.

 Otvorite: Službene stranice grada Zagreba - UPORABNA DOZVOLA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , slavko1941 je napisao:

Nije ovo društvena mreža za nadmudrivanje. 

Znam da nije ali koliko mi je poznato da bi se dobila uporabna mora se imati građevinski dnevnik, atesti, ugovor o nadzoru te nadzornog inženjera skupa sa njegovim izvješćem da je sve izgrađeno po projektu i oni izvještaji od geodeta i to su sve sastavni dijelovi dokumentacije na temelju koje se traži uporabna, nisam još nikad čuo da netko na temelju izjave geodeta poslije 2007. dobio uporabnu na tu foru. 

Igrom slučaja radim u građevinskoj firmi i kolege su mi rekli da se bez prijave gradilišta i one gore popratne dokumentacije da se ne može dobiti uporabna. Ovo što je tu navedeno u vašem primjeru je postupak za uporabnu koliko ja znam za građevine koje su dobile građevinsku do 1.10.2007.

Zato sam postavio pitanje jer me je zanimalo jel  znaš nešto što oni ne znaju. To što si shvatio ovo kao ad hominem atak na tebe nije bio 

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija