Jump to content

alimentacija ovrha


silvio1234

Preporučene objave

Dobar dan,molio bih Vas za pomoć pošto ne znam kome više da se obratim.

Naime imam zaštićeni račun u Fini te je naplaćivana alimentacija u zadnje dvije godine uvijek prva. Da bi ovog mjeseca naplatili javnog bilježnika te sada nije ostalo sredstava za naplatu alimentacije.

Kada sam došao na šalter priznali su mi grešku ali je nisu ispravili tako da su dijete i majka ostali bez alimentacije ovaj mjesec. Pisao sam im u nadi da će ispraviti grešku ali su mi u par navrata poslali dopis u kojem stoji da alimentacija ima dospijeće naplate 15 og u mjesecu te da se naplaćuju ovrhe prije alimentacije što u zakonu ne stoji.

Pa bih vas molio za odgovorom da bih znao što dalje.

Inaće ovo je njihov odgovor:

Poštovani,
nastavno na Vaš ponovni prigovor, izvješćujemo Vas da ostajemo pri prethodno danom odgovoru, jer
u konkretnom slučaju nije bilo propusta u radu Fine.
Fina dospjele obroke uzdržavanja evidentira u Očevidnik redoslijed osnova za plaćanje po dospijeću
svakog 15.-og u mjesecu ili ako je to neradni dan, sljedeći radni dan.
Dakle, obrok za studeni 2020. godine kao i svi prijašnji obroci upisani su u Očevidnik redoslijeda
osnova za plaćanje nakon dospijeća prema planu o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, a naplaćivani su
sukladno obavijesti banke o prispijeću novčanih sredstava na račun ovršenika (npr. obrok za 04/2020
godine upisan je 16.04.2020. godine, a naplaćen je sukladno obavijesti banke 10.06.2020. godine,
kao i obrok za 05/2020 upisan 16.05.2020. godine, a naplaćen djelomično 10.06.2020. i u cijelosti
13.07.2020. godine).
Slijedom navedenoga, ukoliko se obrok koji je upisan u Očevidnik redoslijeda osnova za plaćanje kao
prioritetna tražbina nakon dospijeća nije naplatio u tekućem mjesecu, isti je zauzeo prvo mjesto u
redoslijedu naplate sve do konačne naplate. Fina nije u mogućnosti, jer bi to bilo protuzakonito, upisati
u Očevidnik redoslijeda osnova za plaćanje, obrok uzdržavanja prije njegova dospijeća.
Isto tako, Fina je dužna postupati po svim evidentiranim osnovama sukladno važećim propisima.
Napominjemo, zahtjev za izdavanje podataka iz Očevidnika (npr. Specifikacija izvršenja osnove za
plaćanje) možete, bez naknade, zatražiti u najbližoj poslovnici Fine ili putem Online servisa za predaju
dokumentacije.

S poštovanjem,
Vaša Fina

Hvala lp

 
 
 
 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija