Jump to content

Vise kucanstava a jedan racun za struju, vodu, komunalno...


Zagreb86

Preporučene objave

Postovani,

Neznam da li sam pod dobrom rubrikom, no ne zamjerite ukoliko nisam.

Naime, suvlasnik sam u jednoj nekretnini. Ukupno ima 5 suvlasnika, nemaju svi jednake vlasnicke udjele.

Takodjer nisu svi prijavljeni na toj adresi niti ne stanuju svi tamo.

Nekretnina ima 3 stambene jedinice no nisu etazirane te su sve vezane za jedno brojilo vode i struje.

Do sada su dva kucanstva dijelila rezije struje po pola i vode po osobama.

Sada jedno ne zeli vise placati dio rezija a uredno tamo zivi i trosi i struju i vodu(jedan od suvlasnika).

Sada vec nekoliko mjeseci ne placamo navedene rezije jer to jedno kucanstvo nezeli sudjelovati u placanju a onda nema smisla da drugo placa cjelokupan iznos racuna a ovo orvo da zivi besplatno

Naravno, dosle su i opomene.

Molio bih vas pomoc, sto nam je ciniti, kako natjerati tog suvlasnika da sudjeluje u troskovima?.

Ako ovako ostane pretpostavljam da ce ici ovrha. 

Koga ce se u ovom slucaju ovrsiti?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite no nisam bas razumio.

Naime, u kuci zive 3 od 5 suvlasnika. Jedan od tih troje ne zeli sudjelovati u troskovima. Ipak mislim da nema smisla da racuni dolaze i na one koji ne zive tamo. Mislite da davatelj usluge "rascijepka" racun shodno vlasnickoj strukturi i tako naplati dug? Ja sam cuo da davatelj usluge u slucju kada je nositelj racuna pokojni, cim nadje prvu osobu koja je nasljednik da njoj salje ovrhu na cijeli iznos, sto mi nema nikakvog smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da davatelj usluge naslovi račune na sve osobe koje su u suvlasništvu (bez obzira gdje žive). Na taj način bi Vi koji želite sudjelovati u podmirenju troškova podmirili dug u cijelosti prema tim dostavljenim računima, ali bi zato s druge strane mogli pokrenuti postupak za naplatu od  trećeg suvlasnika koji nije doprinosio podmirenju. Naravno, za ovo su Vam potrebni računi koji glase i na njega, kao i dokazi o podmirenju istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da davatelj usluge naslovi račune na sve osobe koje su u suvlasništvu (bez obzira gdje žive). Na taj način bi Vi koji želite sudjelovati u podmirenju troškova podmirili dug u cijelosti prema tim dostavljenim računima, ali bi zato s druge strane mogli pokrenuti postupak za naplatu od  trećeg suvlasnika koji nije doprinosio podmirenju. Naravno, za ovo su Vam potrebni računi koji glase i na njega, kao i dokazi o podmirenju istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija