Jump to content

Promjena adrese djeteta


Fram1

Preporučene objave

Poštovanje,

trenutno sam podstanar, međutim moram se preseliti idućeg mjeseca iz kuće u kojoj smo prijavljeni sin (5 mjeseci) i ja Tata od malog odbija surađivati u svemu uvezi sina, tako da jos nismo uspijeli napisati plan, čekamo jos poziv na ročište. 
u ovom slučaju kad se budem selila, dali će mi trebati potpis tate malog? I dali postoji ikakva šansa da se preselim bez toga jer znam da mi neće potpisati a ne mogu ostati u kući  gdje sam sad? 
ne planiram se odseliti daleko vec ostajem u istom naselju. 
 

hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Fram1 je napisao:

 

.... u ovom slučaju kad se budem selila, dali će mi trebati potpis tate malog? I dali postoji ikakva šansa da se preselim bez toga jer znam da mi neće potpisati a ne mogu ostati u kući  gdje sam sad? 
ne planiram se odseliti daleko vec ostajem u istom naselju. 

Dok niste rastavljeni i dok se ne donese odluka o roditeljskoj skrbi netreba Vam ništa, jer se u tom slučaju nebi podrazumijevalo kao neka otmica djeteta.. 

Kad se rastanete i ako bude donesena odluka da dijete živi sa Vama, a Vi morate otići iz kuće, naravno da će i dijete ići sa Vama...

Ako otac djeteta ne pristane na promjenu adrese stanovanja djeteta, njegov pristanak zamjenjuje sudska odluka u izvanparničnom postupku.. 

No, kažem, sve bi to trebali definirati u Planu o roditeljskoj skrbi, ali ako isti ne uspijete sastaviti, postići dogovor, sud će donijeti, u postupku razvoda braka, i odluku o roditeljskoj skrbi..

Sretno..! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Promjena adrese djeteta
Prije 31 minuta, Fram1 je napisao:

mi nismo u braku ali pretpostavljam da to ništa ne mijenja. 

Ne mijenja, radi se o izvanbračnoj zajednici na koju se primjenjuju sve odrednice Obiteljskog zakona kao i na bračnu zajednicu.. 

 

Prije 33 minuta, Fram1 je napisao:

Dali bi trebala javiti CZSS kad se preselim ili nema potrebe?

Da, dostavite im novu adresu samim tim što je mlt. dijete u pitanju i oni će biti, ili već jesu, uključeni u donošenje odluke o roditeljskoj skrbi za zajedničko mlt. dijete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija