Jump to content

Jdoo i doprinosi


ninaRi

Preporučene objave

Poštovani,molim vas za pomoć.

Otvorila sam jdoo (sama sam u tome i kao vlasnik,direktor ,i čl.prave).S obzirom da radim još 1 posao tamo sam prijavljena na 6 h i na to mi poduzeće plaća doprinose. Ovdje mi u mom jdoo ostaje 2 h. Jel bi mi najisplativije bilo da napravim neki ugovor između sebe i svoje firme pa se prijavim na 2 h i na minimalnu plaću(negdje sam našla podatak da bi ista iznosila cca 605 kn za 2 h) ili bi trebala supruga imenovati direktorom da platim najmanje doprinosa? Hvala vam svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam je bruto plaća sada veća ili jednaka 5682,30 kn mjesečno ne morate platiti ništa dodatno doprinosa, a možete obnašati dužnost direktora s time da onda ne možete obavljati nesamostalni rad (klasični rad u firmi) za firmu. Ako je manja potrebno se je prijaviti na dva sata da popunite razliku od vaše bruto plaće do propisane bruto plaće za direktore ili jednostavno pričekati iduću godinu i rješenje porezne koliko morate platiti doprinosa jer evidentirana uplata na onoliko koliko je zakonom propisano.

Morate mi reći koliko vam je bruto 1 da znam izračunati koliko eventualno trebate platiti doprinosa. S tim da se vas ne odnosi radnički minimalac već direktorski tako da vam neto 1.136,35 kn, a trošak mirovinskog i zdravstvenog 518,46 kn (izračun rađen s pretpostavkom da imate nekoga na poreznoj kartici) ako biste se prijavili na dva sata u firmi.

Također ako je suprugova bruto plaća veća ili jednaka od gore navedene onda bi vam se isplatilo njega imenovati direktorom, a da vi pređete na poziciju prokurista (jer za njih nije propisano minimalac ali također ako niste zaposleni nema obavljanja nesamostalnog rada pa bi ste se morali prijaviti na 1 sat barem ali onda se možete prijaviti na radnički, a ne direktorski minimalac)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Miljko je napisao:

Ako vam je bruto plaća sada veća ili jednaka 5682,30 kn mjesečno ne morate platiti ništa dodatno doprinosa, a možete obnašati dužnost direktora s time da onda ne možete obavljati nesamostalni rad (klasični rad u firmi) za firmu. Ako je manja potrebno se je prijaviti na dva sata da popunite razliku od vaše bruto plaće do propisane bruto plaće za direktore ili jednostavno pričekati iduću godinu i rješenje porezne koliko morate platiti doprinosa jer evidentirana uplata na onoliko koliko je zakonom propisano.

Morate mi reći koliko vam je bruto 1 da znam izračunati koliko eventualno trebate platiti doprinosa. S tim da se vas ne odnosi radnički minimalac već direktorski tako da vam neto 1.136,35 kn, a trošak mirovinskog i zdravstvenog 518,46 kn (izračun rađen s pretpostavkom da imate nekoga na poreznoj kartici) ako biste se prijavili na dva sata u firmi.

Također ako je suprugova bruto plaća veća ili jednaka od gore navedene onda bi vam se isplatilo njega imenovati direktorom, a da vi pređete na poziciju prokurista (jer za njih nije propisano minimalac ali također ako niste zaposleni nema obavljanja nesamostalnog rada pa bi ste se morali prijaviti na 1 sat barem ali onda se možete prijaviti na radnički, a ne direktorski minimalac)

Hvala vam na odgovor, definitivno cu muza imenovat direktorom a sebe stavit ko zaposlenog sa ugovorom na minimalac jer mi suprug ima sve uvjete da on ništa ne treba plaćati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija