Jump to content

PITANJE


podstanar0000

Preporučene objave

Dobar dan ako mi netko može pomoži u odgovoru,,,hvala

Naime radi se o tome da sam 5 godina živjela sa suprugom u braku u kući koja je u vlasništvu njegove mame. ja sam podigla nenamjenski kredit na svoje ime od 20.000 eura i dala novac za gradnju potkrovlja koji je bio urađen skoro na crno, znači to potkrovlje radio je moj dobar prijatelj. Zbog obiteljskih problema ja i moj sin smo morali napustiti kuću jer smo maltretirani od strane supruga i njegove mame. Naravno izbacili su nas i sada je sve u njhovom vlasništvu a kredit je na mom imenu kojeg ne vraćam već 15 mjeseci jer nemam novac. U fazi sam razvoda braka i ne znam kako da dokažem naša ulaganja odnosno moja,,,,jer sve smo uložili na njenom vlasništvu. Dogovora s njima nema jer govori da ja tu nemam ništa više. Molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa počela su 2016 ja mislim. Imam kredit koji sam uzela na svoje ime u drugoj državi moj dobar prijatelj i susjed koji je sve to radio projektirao i kojeg smo platili od tog novca. Zna naravno i njegova mama i sestra ali to ne ide u moju korist kao i cijela moja obitelj i rodbina ,,, Znači imam nenamjenski kredit i prijatelja koji je te sve radove izvodio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, Vi možete potraživati ulaganje u tuđu imovinu, imovinu vaše svekrve, ako je tim ulaganjem povećana vrijednost te imovine, konkretno kuće, ali Vam to potraživanje zastarijeva u roku od pet godina po ulaganju (opći zastarni rok).. 

Postupak pokrećete tužbom svekrve za isplatom.. 

U tom slučaju i svekrva ima pravo potraživanja naknadu za Vaše stanovanje u toj kući (stanarinu) , za što, također, postoji zastarni rok koji iznosi tri godine.. 

No, pošto je to ulaganje bilo iz kredita koji ste podignuli za vrijeme bračne zajednice, a koji kredit je glasio na Vas, tj. Vi ste ga otplaćivali, u tom slučaju bi imali pravo potraživati polovicu uloženog, dok bi se druga polovica odnosila na Vašeg "bivšeg" supruga, jer dok ste Vi otplaćivali kredit s kojim je izvršena adaptacija kuće, on je, vršenjem ostalih poslove u bračnoj zajednici od zajedničkih interesa, pridonosio bračnoj zajednici, dakle sve bi se djelilo na pola pa i to ulaganje u tuđu nekretninu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija