Jump to content

Poslovno uvjetovani otkaz


Sneezy

Preporučene objave

Poštovani, molio bih vas za savjet što mi je najbolje činiti i kojim redoslijedom.

Dobio sam poslovno uvjetovani otkaz s otpremninom uz 4 mjeseca otkaznog roka. Potpisao sam ga 3. 12. 2020. kao i izjavu o odricanju o korištenju četiri mjeseca otkaznog roka, izjavu o odricanju korištenja 12 dana GO, te izjavu da više ništa ne potražujem od firme. Četiri plaće otkaznog roka uračunate su u otpremninu, a 12 dana GO bit će mi plaćeno sa sljedećom plaćom.
Dakle, pitanje svih pitanja - ići na burzu 3 mjeseca ili dulje, pa onda predati zahtjev za mirovinu ili ga predati do 31. 12. 2020.? Jer ove 2020. godine plaće su bile manje pa me brine da mi uđe u prosjek za mirovinu i ne sruši prosjek. Neki mi savjetuju da ostanem na burzi koliko mogu (15 mjeseci?) i da predam zahtjev za starosnu mirovinu tek kad za nju budem imao uvjete. Nije mi jasni trebam li za to vrijeme doplaćivati staž, odnosno isplati li se?
Imam 63 godine i 4 mjeseca (do 65. godine 20 mjeseci;  staž - 37 godina, 1 mjesec, 9 dana; u HV-u sam bio 205 dana (od 6. 9. 1993. do  1. 4. 1994.);  
cca 37 godina i  8 mjeseci (s vremenom provedenom u HV);  imam 1. i 2. stup (170.000 kn), ali ne znam kad mogu koristiti 2. stup, vjerojatno ću ga prebaciti u prvi.
Puno biste mi pomogli savjetom i odgovorom pomogli. Najljepša hvala!
uređeno: od Snezzy
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, jeste si kod HZMO-a dali informativno izracunati mirovinu ili online preko stranica HZMO-a uz pass i log e-gradjani.

Prema napisanom sad momentalno imate uvjet za "prijevremenu starosnu mirovinu" uz penalizaciju-umanjenje izracuna mirovine od cca 4%.

Odluku o II stupu trebate donjeti tek kad vidite informativni izracun vase mirovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Tek sam dobio otkaz. Zatražit ću čim prije informativni izračun preko e-građani. Međutim, mene zanima koje je sada za mene rješenje bolje, da ne kažem isplativije: otići na burzu (barem tri mjeseca), odnosno je li bolje podnijeti zahtjev za prijevremenu mirovinu do 31. 12. ili sljedeće godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Snezzy je napisao:

Hvala na odgovoru.

Tek sam dobio otkaz. Zatražit ću čim prije informativni izračun preko e-građani. Međutim, mene zanima koje je sada za mene rješenje bolje, da ne kažem isplativije: otići na burzu (barem tri mjeseca), odnosno je li bolje podnijeti zahtjev za prijevremenu mirovinu do 31. 12. ili sljedeće godine?

Postovani biti cemo pametniji kad dobijete taj informativni izracun i kad nam napisete koliko iznosi vas "PVB - prosjecni vrijednosni bod" iz tog vaseg informativnog izracuna.

Izracun zatrazite na datum 31.12.2020.god. i upisite iznos staz koji cete imati na taj datum, zajedno sa uracunatim vremenom provedenim u DR.

Ako izracun online preko steranica HZMO-a zatrazite sutra ujutro (ponedeljak), vec ce vam biti vidljiv na stranicama u utorak poslje 14 sati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija