Jump to content

Izvanredni otkaz od strane radnika


frajla

Preporučene objave

Poštovani,

Imam već duže problema u odnosima sa poslodavcem, pronašla sam novi posao i odlučila dati otkaz ( i odraditi otkazni rok). Problem je nastao u tome  što on odbija prihvatiti otkaz, odbio ga je preuzeti na radnom mjestu, i također nakon što sam ga poslala preporučeno poštom.

S obzirom da mi  stvarno više nema smisla, mislila sam dati izvanredni otkaz.

Nije bilo nikakve povrede radnih prava, ali psihička situacija i svojevrsno maltretiranje je iz dana u dan sve gore.

Tako da ne znam što bih mogla navesti kao razlog za izvanredni otkaz?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite što vam stoji u Ugovoru o radu na koji način možete dati otkaz i navedite upravo ovo što ste i sami rekli - mobbing na radnom mjestu. Ali ako se pozivate na razlog zbog kojeg dajete izvanredni otkaz, morate biti svjesni da taj mobbing morate moci i dokazati. U redovnom otkazu, dovoljno je da poslodavcu otkaz posaljete mailom i eventualno na knjigovodstvo, a u otkazni rok vam se racuna i ako odete na godisnji (ukoliko imate neiskoristenih dana godisnjeg).

uređeno: od MsBourne
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , MsBourne je napisao:

Provjerite što vam stoji u Ugovoru o radu na koji način možete dati otkaz i navedite upravo ovo što ste i sami rekli - mobbing na radnom mjestu. Ali ako se pozivate na razlog zbog kojeg dajete izvanredni otkaz, morate biti svjesni da taj mobbing morate moci i dokazati. U redovnom otkazu, dovoljno je da poslodavcu otkaz posaljete mailom i eventualno na knjigovodstvo, a u otkazni rok vam se racuna i ako odete na godisnji (ukoliko imate neiskoristenih dana godisnjeg).

Poslala sam već na mail, ali mi je na taj mali odgovorio da je potrebno poslati poštom da bi bilo važeće. Nakon što sam poslala poštom nije preuzeo.

Ne znam da li bih uspjela dokazati mobbing, bila bi moja riječ protiv njegove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija