Jump to content

Pogrešan iznos na KU


baso53

Preporučene objave

Pozdrav!

Prije par dana potpisao sam ugovor o kupoprodaji nekretnine (ja sam kupac). Ugovor je sastavljala agencija i kod provjere ugovora, promakla mi je jedna greška.

 

Kod navođenja cijene, brojkama je napisan iznos od 60.000,00 eura (što je točan iznos), a u zagradi je navedeno "slovima: šezdesetičetiritisuća".

 

U predugovoru koji smo potpisali je napisan točan iznos i brojkama i slovima, a u pravom ugovoru je i u dijelu gdje se navodi dinamika plaćanja navedena dobra cijena i brojkama i slovima. To je:

  1. 6000 eura kapara
  2. 24 000 eura u gotovini
  3. 30 000 eura iz stambenog kredita

 

Zanima me koja bi bila najbolja opcija, kako riješiti ovaj nedostatak? Aneks ugovora, poništiti ugovor, napisati novi?

 

Također, koja je vjerojatnost da dođe do sudskog spora, ako prodavatelj nekim slučajem želi da se isplati iznos od 64 000?

 

I zadnje pitanje, s pravne strane, koji iznos je "više vrijedan", onaj napisan brojkama ili onaj napisan slovima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Pogrešan iznos na KU
, baso53 je napisao:

kako riješiti ovaj nedostatak? Aneks ugovora

Da biste se riješili pitanja što bi bilo kad bi bilo, vjerovatno je najbolje napraviti citirano. Dakle aneks ugovoru u kojem se navodi da je u članku xy opisana kupoprodajna cijena slovima pogrešno upisana te da ispravna glasi šezdesettisuća EUR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija