Jump to content

opg i hobi


kinsirok

Preporučene objave

Poštovani

molim vas za savijet

naime volim da izrađujem ilustracije i htijela bi ih preko društvenih mreža prodavati,  ali to bi po mjesecu bilo oko 10-ak slika. Mislila sam otvoriti kućnu radinost, ali ja ne spadam pod tu aktivnost pa me gospođa iz ureda državne uprave poslala u poreznu upravu jer ja spadam u slobodno zanimanje , ali su mi iz PU poslali u ured državne uprave jer ne spadam ni pod slobodno zanimanje. Otvaranje obrta mi se ne isplati iz dva razloga prvi  jer nemam sigurnu prodaju,  a drugi razlog je taj što sam trenutno član opg-a , sljedeće godine preuzimam opg i planiram na eu fondove i ja kao obrtnik odnosno zaposlena osoba mogu ostvariti samo pola sredstava koji nisu dovoljni za moj opg.

 

Unaprijed hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Naj jednostavnije rješenje je, da nađete nekoga tko registriranu  ima sličnu djelatnost, i da sklopite
 dogovor - ugovor i da radite pod njegovom firmom, a sve unutar toga, regulirate navedenim dogovorom - ugovorom.
Jer na obim dobiti, koja če biti mala, izbjegli ste, sve moguče troškove, koji možda premašuju i vašu zaradu.
Bitno je da sve bude po zakonu, a da ostvarite planiranu ideju i da vam troškovi ne pojedu dobit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija