Jump to content

OZ vezano za obustava ovrha


MARYDA

Preporučene objave

Evo mene opet.  Prvo da kazem da je stvarno super sto postoji ovaj portal,  posto me trenutacno zaokupiraju ovrhe.  Uzasno me ljuti sto su troskovi I kamate toliki da su oni sami veci od glavnice.  Ta glavnica nije nesto veliko u stvari. 

Kako je to samo moguce I kakav zakon u stvari dozvoljava da se gradjani rabe na takav nacin.  ???

Dobro,  velim si,  sta tu mozes napraviti.  Nemoguca misija.  

Sjednem se I provjerim detaljno ocevidnik FINE da bih vidjela koliko sam duzna I kako mogu uplatiti svoj dug,  ali ta prava iz Zakona o ovrhama nikako mi nisu jasna niti su u stvari jasno definirana.  

Zato zamolila bih Vas da mi na neka pitanja odgovoriti,  ako ste u mogucnosti.  Ova pitanja su informativnog karaktera I pomoglo bi mi uvelike u daljnjem. 

Uvidom u e-blokadu, dakle, postoje u ocevidniku FINE nepodmiren dug u odredjenom iznosu, sto ne bi bilo strasno,  to bih mogla podmiriti vec sljedecom placom. I time bi vjerojatno onda bila odblokirana od strane FINE I opet imala tekuci aktivan racun,  sto me veseli,  ali postoje u daljnjem strahovi I sumnje.  Radi se o sljedecem:

U e-blokadi gdje su mi dostupne sve informacije postoje I druge osnove za placanje I specifikacije istih.  Te ovrhe su obustavljene/opozvane iz razlicitih razloga. 

Uz to nedavno je pokrenut jednostavni stecaj potrosaca,  gdje su bili zadovoljeni svi kriteriji stecaja,  glavnica do 20.000kn,  potrosac nema imovinu itd. Sve za pet,  ali zato sad mi nije jasno zasto nisam nakon zatvaranja stecaja oslobodjena tog duga?

Mnoge osnove za placanje su bile skinute s ocevidnika do te 4 zadnje,  koje su tamo jos navedene . Dug je prihvatljiv I ja to placam novcanim sredstvima na blokirani bankovnom racunu putem place. 

Pitanje je da ako otplatim citavi dug u ocevidniku,  hoce li mi fina onda automatski odblokirati racun ili kako?

Sta je s tim ovrhama,  cije osnove jos postoje,  ali su obustavljenje na razlicite nacine.  Radi se samo o Fininim ovrhama na novcanim sredstvima ovrsenika,  tj. placa. 

Moze li Fina ponovo pokrenuti one obustavljene ovrhe. 

Ovako izgleda 

OVRV broj xxxx/2013, naprimjer. 

Stoji: obustavljena/opozvana vrsta duga 

Ili 

Nemogucnost naplate duga. 

Sta to znaci,  u stvai? Ne pronalazim zakone vezane za to. Da li mi osnovom toga prijete nove ovrhe,  tj.  pokretanje istih ili sam ih se zauvijek oslobodila? Moze li me FINA ponovo teretiti za te ovrhe i zasto nisu u ocevidniku.  Cemu onaj stecaj potrosaca  kad se tu nista ne mjenja?

Molim za odgovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, MARYDA je napisao:

Sve za pet,  ali zato sad mi nije jasno zasto nisam nakon zatvaranja stecaja oslobodjena tog duga?

Upit je prilično nejasan, da li ste Vi dobili rješenje suda o ovom jednostavnom postupku stečaja potrošača? I ukoliko jeste, kako glasi izreka tog rješenja?

prije 1 sat, MARYDA je napisao:

Pitanje je da ako otplatim citavi dug u ocevidniku,  hoce li mi fina onda automatski odblokirati racun ili kako?

Da, hoće ali samo ako otplatite sve ovrhe koje su aktivne i koje čekaju u redu na naplatu.

prije 1 sat, MARYDA je napisao:

Sta je s tim ovrhama,  cije osnove jos postoje,  ali su obustavljenje na razlicite nacine. 

Ovisi o osnovama temeljem kojih su ˝obustavljene˝.

prije 1 sat, MARYDA je napisao:

Radi se samo o Fininim ovrhama na novcanim sredstvima ovrsenika,  tj. placa. 

Finine ovrhe ne postoje, jer je ovrhovoditelj netko drugi, a Fina samo provodi ovrhe. I to ne na plaći već na svim novčanim sredstvima ovršenika.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Upit je prilično nejasan, da li ste Vi dobili rješenje suda o ovom jednostavnom postupku stečaja potrošača? I ukoliko jeste, kako glasi izreka tog rješenja?

Finine ovrhe ne postoje, jer je ovrhovoditelj netko drugi, a Fina samo provodi ovrhe. I to ne na plaći već na svim novčanim sredstvima ovršenika.

 

Hvala puno na brzom odgovoru.

U prilogu saljem Rjesenje o jednostvnom stecaju na uvid,  pa ako imate vremena...?

Znam ovo o ovrhama, malo sam se nespretno izrazila,  ali ja nemam nikakva novcana sredstva osim redovite place.

Hvala puno.

Rješenje jednostavniStecaj ste.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Prema rješenju oslobođeni ste obveze za ova dva duga, dok ostala potraživanja i dalje postoje. 

Hvala, puno.  Ako biste mogli jos da mi odgovorite na jos jedno pitanje.   vidim u ocevidniku preostale obaveze I to je okay,  a sta znace one druge ovrhe,  koje nisu u ocevidniku I stoji da su obustavljene. Jos uvijek su u registru Fine, ali nisu u redu cekanja naplate.  Tocno stoji

da je obustavljena,  tj. 

Obustavljena vrsta duga. 

Obustavljeni iznos 3210kn . Npr.

Sta to znaci u zakonskom smislu?

Mogu li oni ponovo poslati te ovrhe na naplatu I stati u red cekanja na FINI.  ? Ili traziti neki drugi predmet ovrhe,  kojeg nemam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija