Jump to content

(pred)bracni ugovor


Zlatkoosk

Preporučene objave

pozdrav. imam nekoliko pitanja pa bi volio da mi odgovori netko tko ima iskustva.
1. moze li se predbracni ugovor sklopiti tokom braka? 
2. ako se moze sklopit takav ugovor tokom braka supruga i ja nismo imali prije braka niti za sada nemamo imovine (osim njene place ako se to smatra imovinom) moze li se takvim ugovorom uredit da se ja odricem ikakvog udjela u stvarima koje ona kupi tokom braka (auto, nekretnine, zemljista, dobitka na igrama na srecu, itd..)? znaci ako ona kupi nesta (automobil, nekretninu, dobitak na lutriji, itd) da ja nebudem nikakav suvlasnik tj da nemora dijelit sa mnom. 
3. gdje se sklapa takav ugovor? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, predbračni ugovor nemožete, jer brak i bračna zajednica već postoji, nemože se nešto učiniti prije onog što već postoji, ugovor je važeći sa datumom sklapanja i ovjere kod javnog bilježnika, kako opisujete, niste ništa ni jedno, a niti drugo, unijeli u brak i bračnu zajednicu, tako da kad bi to i bilo moguće, bio bi to bespotreban posao...

Za sve ostalo što navodite možete sačiniti Ugovor i ovjeriti ga kod javnog bilježnika..

Sklapate ga sami, a ovjeru Vam vrši javni bilježnik, koji Vam može i sastaviti i ovjeriti takav ugovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ne može se predbračni, ali se može bračni. Sporazum o uređenju imovinskih odnosa bračnih drugova.

2. možete, ali bi bilo pametno svaki put mijenjati ugovor da specificirate sve što je supruga pribavila (broj zemljišne čestice, broj šasije vozila itd.), tako da se ugovor ne odnosi na neodređenu i buduću eventualnu imovinu. Isto tako, neka bude recipročno, tako da ni supruga nema udjela u imovini koju Vi steknete.

3. tako je, ugovor možete sastaviti sami ili posredstvom odvjetnika, a dobro je, iako nije nužno, potpise ovjeriti kod javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija