Jump to content

Psihološko testiranje


anonimno

Preporučene objave

dok se mrljavac ne javi reći ću ti da je potpuno u pravu i da bi psihološko testiranje trebao obavljati u biti svakih 6 mjeseci. sad da ne duljim o tome to ti uglavnom pomaže kod ostvarivanja prava iz mirovinskog a dakako i za status rvi. to možeš izdržati tri godine. ja recimo idem na psihijatriju svaki tjedan 30 km.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom uvida u rezultate psihološkog testiranja (koje bi trebalo obaviti barem jedanput godišnje do stjecanja statusa HRVI sa stalnim drugostupanjskim rješenjem- dakako to vrijedi samo za one koji se liječe od PTSP-a) vještak na mirovinskom veliku pozornost obraća na taj dokument. Tako ti se recimo vrlo vjerovatno može dogoditi (da ako si recimo radio kao policajac), a u psihološkom testu u zaključku gdje se mora napisati mišljenje npr." mišljenja smo da taj i taj nije sposoban obavljati poslove koje sada obavlja kao policajac" da na osnovi tog zaključka dobiješ profesionalnu nesposobnost jer u zaključku ne piše da ne možeš obavljati druge poslove. Psihološko testitanje je vrlo bitno pri ocjeni radne sposobnosti.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 14 godina kasnije...

Poštovanje,
imao bih jedan upit u svezi psihološkog testiranja za oca, dragovoljac je DR i ima stalan status 20% na osnovu PTSP-a chr. dijagnoza F43.1, T-238b. Stalan status dobio je 02/2012 i od tada mu se stanje pogoršalo. U novim nalazima i kontrolnim pregledima piše nova dijagnoza F20.0 Shizofrenija i od 2012. ide na injekcije Rispolept consta 37,5 mg svaki mjesec, od kada uzima taj lijek stanje je zadovoljavajuće ali trebalo je dosta vremena da se oporavi.

Ove godine jedva sam ga uspio nagovoriti da se napravi Zahtjev za utvrđivanje novog postotka oštećenja organizma, pregledom u medicinsku dokumentaciju smatrao sam da za to ima osnove. Zahtjev sa svom traženom dokumentacijom predan je u županiju i pravnica koja je zadužena u Uredu za branitelje poslala ga je na stručnu procjenu u bolnicu pošto se radi o novoj dijagnozi, C1 uputnicu sam zatražio od svoje doktorice obiteljske.

Predmet iz županije poslan je u bolnicu kompletno sa Zahtjevom i sada čekam da ga povjerenstvo pozove na stručnu procjenu.

U međuvremenu je napravio kontrolu, doktorici psihijatrije je objasnio da radi obnovu postupka i dala mu je dijagnozu F22 pa ga je poslala na psihološko testiranje i da odradi dnevnu bolnicu, u kontrolnom nalazu je navela da je stanje pogoršano.

Otac ima kontinuitet liječenja od 2012. do sada, znači redovito je išao na kontrole, odradio je dnevne bolnice i nije prekidao liječenje, pa me zanima koliko to psihološko testiranje može utjecati na sam rezultat, odnosno, može li se njime osporiti dijagnoza F20.0/F62.0 koju ima od 2014. godine?

uređeno: od DrWho
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, novo psiholoko testiranje neće osporavati njegove ranije dijagnoze, nego se utvrđuje trenutno stanje radi daljnjeg liječenja. Koliko sam shvatio vaš otac ima stalnu invalidnost 20% na osnovu PTSP pa je onda vjerovatno u braniteljskoj invalidskoj mirovini. Povećavanje postotka invalidnosti neće mu nešto drastično povećati invalidninu ako za sumanuti poremećaj može dobiti recimo još 20 % jer postotak invalidnosti nikako ne povećava iznos mirovine. Najveće povečanje u invalidskoj mirovini se dobije kada vam komisija odredi radnu nesposobnost s profesionalne na opću nesposobnost.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje Skywalker007,
da, tako je, sada sam baš pogledao Rješenje od HZMO iz 2012. i on je u invalidskoj mirovini (opća nesposobnosti za rad), 20% dobio je za sudjelovanje u DR na osnovu PTSP-a, 50% bolešću i 30% ozljedom izvan rada izvan tih okolnosti.

Namjera mi je sa novim Rješenjem o povećanju postotka invalidnostu napraviti novi Zahtjev prema HZMO da se postotak sa 20% poveća na vjerujem 40% ako mu odobre, kolika će biti razlika u iznosu mirovine ne znam ali barem da ostvari svoja prava. Mirovinu koju sada ima nije baš neka, mislim da ne bi pokrila ni troškove ne daj Bože doma za starije i nemoćne ako bi to bilo potrebno. Krajem prošle godine imao je moždani, na svu sreću sve je dobro prošlo.

Otac je već godinama, branitelja je svakim danom sve manje, a ovaj postupak tako sporo ide da će vjerojatno do kraja godine završiti jer poslije ove stručne procijene u bolnici mora na PLP u Osijek pa se poslije toga nadam dobivenom Rješenju.

Ispitujem da mu olakšam i pojasnim što treba napraviti dok još ima volje za to, upravo mu idem ugovoriti termin za psihološko i dnevnu bolnicu.

Zahvaljujem se na odgovoru Skywalker007.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , DrWho je napisao:

Poštovanje Skywalker007,
da, tako je, sada sam baš pogledao Rješenje od HZMO iz 2012. i on je u invalidskoj mirovini (opća nesposobnosti za rad), 20% dobio je za sudjelovanje u DR na osnovu PTSP-a, 50% bolešću i 30% ozljedom izvan rada izvan tih okolnosti.

Namjera mi je sa novim Rješenjem o povećanju postotka invalidnostu napraviti novi Zahtjev prema HZMO da se postotak sa 20% poveća na vjerujem 40% ako mu odobre, kolika će biti razlika u iznosu mirovine ne znam ali barem da ostvari svoja prava. Mirovinu koju sada ima nije baš neka, mislim da ne bi pokrila ni troškove ne daj Bože doma za starije i nemoćne ako bi to bilo potrebno. Krajem prošle godine imao je moždani, na svu sreću sve je dobro prošlo.

Otac je već godinama, branitelja je svakim danom sve manje, a ovaj postupak tako sporo ide da će vjerojatno do kraja godine završiti jer poslije ove stručne procijene u bolnici mora na PLP u Osijek pa se poslije toga nadam dobivenom Rješenju.

Ispitujem da mu olakšam i pojasnim što treba napraviti dok još ima volje za to, upravo mu idem ugovoriti termin za psihološko i dnevnu bolnicu.

Zahvaljujem se na odgovoru Skywalker007.

Povećanje mirovine donosi povećani postotak vojnog dijela. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,
tome se i nadam, pa ako mu odobre 40% za vojni dio bit će super, ujedno osim povećanje mirovine tu je i povećanje osobne invalidnine, nije puno ali čovjeka i to veseli, pa udjeli u trgovačkim društvima (dionice) i povlastica kod osiguranja vozila koju koristim, iako otac više ne vozi unazad nekoliko godina, a nakon ovoga možda mu i uzmu vozačku koju ionako ne koristi, tako da nema štete po tom pitanju.

Čekamo samo poziv za stručnu procjenu, kontaktirao sam pravnicu u bolnici i potvrdila mi je da je predmet kod nje zaprimljen 03.08.'21. Povjerenstvo se još nije sastalo, vjerojatno godišnji pa dok se ne usklade pošto ih tri mora biti prisutna. Kolega Skywalker007 pojasnio je proceduru u temi "stručna procjena hrvi" na koje sam bacio oko pa mu se ovim putem zahvaljujem na odgovoru.

Pošto psihološko testiranje koliko vidim igra veliku ulogu i dobro ga je imati, možda zamolim Ured u županiji za branitelje da ne šalje predmet u Osijek dok ne obavi testiranje, a kasnije samo nadopunim predmet sa nalazom od dnevne bolnice za koje sam već ugovorio termine pa čekamo pozive za navedeno.

Bitno da otac ima volje da sve to odradi jer prije nekoliko godina nije htio niti čut pa smo se samo svađali oko toga. Ja sam mu logistička podrška što se papirologije tiče i tu mi nije problem da mu sve kopiram priredim i podnesem sve što treba pa i osobno odnesem, njegovo je samo da se pojavi na zakazanim terminima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , DrWho je napisao:

Poštovanje,
tome se i nadam, pa ako mu odobre 40% za vojni dio bit će super, ujedno osim povećanje mirovine tu je i povećanje osobne invalidnine, nije puno ali čovjeka i to veseli, pa udjeli u trgovačkim društvima (dionice) i povlastica kod osiguranja vozila koju koristim, iako otac više ne vozi unazad nekoliko godina, a nakon ovoga možda mu i uzmu vozačku koju ionako ne koristi, tako da nema štete po tom pitanju.

Čekamo samo poziv za stručnu procjenu, kontaktirao sam pravnicu u bolnici i potvrdila mi je da je predmet kod nje zaprimljen 03.08.'21. Povjerenstvo se još nije sastalo, vjerojatno godišnji pa dok se ne usklade pošto ih tri mora biti prisutna. Kolega Skywalker007 pojasnio je proceduru u temi "stručna procjena hrvi" na koje sam bacio oko pa mu se ovim putem zahvaljujem na odgovoru.

Pošto psihološko testiranje koliko vidim igra veliku ulogu i dobro ga je imati, možda zamolim Ured u županiji za branitelje da ne šalje predmet u Osijek dok ne obavi testiranje, a kasnije samo nadopunim predmet sa nalazom od dnevne bolnice za koje sam već ugovorio termine pa čekamo pozive za navedeno.

Bitno da otac ima volje da sve to odradi jer prije nekoliko godina nije htio niti čut pa smo se samo svađali oko toga. Ja sam mu logistička podrška što se papirologije tiče i tu mi nije problem da mu sve kopiram priredim i podnesem sve što treba pa i osobno odnesem, njegovo je samo da se pojavi na zakazanim terminima.

Bojim se da se " možda" nismo razumjeli. Napisao sam da povećanje vojnog dijela donosi povećanu mirovinu. Ti pišeš da će se i invalidnina time povećati. Povećanje postotka RVI je jedna komisija a povećanje vojnog omjera druga. Namjerava li otac ići na obadvije komisije ?   Povećanje jednih postotaka ne podrazumijeva povećanje drugih. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , DrWho je napisao:

Poštovanje,
tome se i nadam, pa ako mu odobre 40% za vojni dio bit će super, ujedno osim povećanje mirovine tu je i povećanje osobne invalidnine, nije puno ali čovjeka i to veseli, pa udjeli u trgovačkim društvima (dionice) i povlastica kod osiguranja vozila koju koristim, iako otac više ne vozi unazad nekoliko godina, a nakon ovoga možda mu i uzmu vozačku koju ionako ne koristi, tako da nema štete po tom pitanju.

Čekamo samo poziv za stručnu procjenu, kontaktirao sam pravnicu u bolnici i potvrdila mi je da je predmet kod nje zaprimljen 03.08.'21. Povjerenstvo se još nije sastalo, vjerojatno godišnji pa dok se ne usklade pošto ih tri mora biti prisutna. Kolega Skywalker007 pojasnio je proceduru u temi "stručna procjena hrvi" na koje sam bacio oko pa mu se ovim putem zahvaljujem na odgovoru.

Pošto psihološko testiranje koliko vidim igra veliku ulogu i dobro ga je imati, možda zamolim Ured u županiji za branitelje da ne šalje predmet u Osijek dok ne obavi testiranje, a kasnije samo nadopunim predmet sa nalazom od dnevne bolnice za koje sam već ugovorio termine pa čekamo pozive za navedeno.

Bitno da otac ima volje da sve to odradi jer prije nekoliko godina nije htio niti čut pa smo se samo svađali oko toga. Ja sam mu logistička podrška što se papirologije tiče i tu mi nije problem da mu sve kopiram priredim i podnesem sve što treba pa i osobno odnesem, njegovo je samo da se pojavi na zakazanim terminima.

Poštovani prva stvar ako otac već ima trajni rvi na ptsp iz mog saznanja stručna procjena mu netreba za istu dijagnozu nego ide na pogoršanje bolesti radi povečanja postotka invalidnosti.Stručna procjena se vrši za branitelje sa statusom rvi koji idu s novom dijagnozom za koju još nije prilagana dokumentacija to vam govorim iz iskustva jer sam i sam prolazio isti postupak. Druga stvar ako dobije povečanje postotka inv. na ptsp povečat če mu se neznatno invalidnina a na povečanje mirovine može računati tek kod obnove postupka u mirovinskom ako mu se poveča omjer rat/mir. Morate biti svjesni da je to poprilično dugotrajan postupak jedino ako se bude stvar ubrzala kako su gospoda iz min. branitelja najavila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ Buda2,
ako mu priznaju 40% onda bih sa tim rješenjem napravio novi zahtjev prema HZMO da mu se omjer vojnog dijela poveća, gore u prethodnom postu sam to i napisao, znači ide na dvije komisije. Osobnu invalidninu na PTSP je dobio Rješenjem od Ministarstva branitelja iz 2012, to je onih 114,75 kn koji se dobiva preko HP banke, osobno mislim da bi trebao dobiti povećanje novim postotkom.

@ huskyCRO,
u svom prvom postu sam napisao što otac ima... Pošto se ovdje radi o novoj dijagnozi pravnica iz županije smatrala je da treba ići na stručnu procjenu sa uputnicom C1. Da, znam da je dugotrajan jer sam mu i prvu dokumentaciju radio, ali krenut se mora, za početak mi je bitno potvrda dijagnoze i postotak od PLP iz Osijeka. Da, nadam se da je sada nešto brži postupak pošto sam isto čuo da bi trebao biti jednostavniji i brži ali nešto nisam baš uvjeren u isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovanje,
samo da javim novinu da je stručna procjena ukinuta, barem u slučaju oca. Razgovarao sam sa pravnicom iz županije koja vodi postupak i na kraju od ove stručne procjene za koju sam tražio C1 uputnicu ispalo je da je dovoljno samo psihološko testiranje na koju sutra ide otac.

Predmet je u međuvremenu poslan u Osijek za što sam dobio obavijest pa sutra radim nadopunu sa obavljenim kontrolnim nalazom i psihološkim testiranjem, ostaje onda samo da odradi dnevnu bolnicu u međuvremenu.

Nakon toga čekamo poziv od PLP iz Osijeka, vjerujem da će to biti krajem listopada ili u studenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , DrWho je napisao:

Poštovanje,
samo da javim novinu da je stručna procjena ukinuta, barem u slučaju oca. Razgovarao sam sa pravnicom iz županije koja vodi postupak i na kraju od ove stručne procjene za koju sam tražio C1 uputnicu ispalo je da je dovoljno samo psihološko testiranje na koju sutra ide otac.

Predmet je u međuvremenu poslan u Osijek za što sam dobio obavijest pa sutra radim nadopunu sa obavljenim kontrolnim nalazom i psihološkim testiranjem, ostaje onda samo da odradi dnevnu bolnicu u međuvremenu.

Nakon toga čekamo poziv od PLP iz Osijeka, vjerujem da će to biti krajem listopada ili u studenom.

 

uređeno: od huskyCRO
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da nije, tu smo da se podijeli iskustvo i praksa, samo što sam to već gore naveo, 5. post odozgora, dolje je C/P tog posta od 01.09.2021...

"Poštovanje,
imao bih jedan upit u svezi psihološkog testiranja za oca, dragovoljac je DR i ima stalan status 20% na osnovu PTSP-a chr. dijagnoza F43.1, T-238b. Stalan status dobio je 02/2012. i od tada mu se stanje pogoršalo. U novim nalazima i kontrolnim pregledima piše nova dijagnoza F20 Shizofrenija i od 2012. ide na injekcije Rispolept consta 37,5 mg svaki mjesec, od kada uzima taj lijek stanje je zadovoljavajuće ali trebalo je dosta vremena da se oporavi..."

S time da mu je sada na zadnjoj kontroli doktorica napisala F22 Perzistirajući sumanuti poremećaj i navela da je došlo do maksimalne redukcije svih sposobnosti, pa i radne pošto je naveo da radi obnovu postupka, odnosno Zahtjev povećanje postotka invalidnosti. F20 i F22 spadaju kod njega u novu dijagnozu, zato sam i podnio zahtjev.

U NN 67/2017. Uredba o metodologijama vještačenja postoji tablica postotka invalidnosti za navedenu bolest. 
GLAVA IX – NEUROZE I PSIHOZE
5. Shizofrenija, shizotipni i sumanuti poremećaji uključujući i poremećaje s psihozom navedene pod MKB-10 šifrom F20-29

236. Klinički utvrđene psihoze (shizofrenija, perzistirajući sumanuti poremećaj, akutni i prolazni psihotični poremećaj, shizoafektivni poremećaj i drugi psihotični poremećaji)
a) lakog stupnja       20 do 40%
b) teškog stupnja    40 do 60%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, DrWho je napisao:

Naravno da nije, tu smo da se podijeli iskustvo i praksa, samo što sam to već gore naveo, 5. post odozgora, dolje je C/P tog posta od 01.09.2021...

"Poštovanje,
imao bih jedan upit u svezi psihološkog testiranja za oca, dragovoljac je DR i ima stalan status 20% na osnovu PTSP-a chr. dijagnoza F43.1, T-238b. Stalan status dobio je 02/2012. i od tada mu se stanje pogoršalo. U novim nalazima i kontrolnim pregledima piše nova dijagnoza F20 Shizofrenija i od 2012. ide na injekcije Rispolept consta 37,5 mg svaki mjesec, od kada uzima taj lijek stanje je zadovoljavajuće ali trebalo je dosta vremena da se oporavi..."

S time da mu je sada na zadnjoj kontroli doktorica napisala F22 Perzistirajući sumanuti poremećaj i navela da je došlo do maksimalne redukcije svih sposobnosti, pa i radne pošto je naveo da radi obnovu postupka, odnosno Zahtjev povećanje postotka invalidnosti. F20 i F22 spadaju kod njega u novu dijagnozu, zato sam i podnio zahtjev.

U NN 67/2017. Uredba o metodologijama vještačenja postoji tablica postotka invalidnosti za navedenu bolest. 
GLAVA IX – NEUROZE I PSIHOZE
5. Shizofrenija, shizotipni i sumanuti poremećaji uključujući i poremećaje s psihozom navedene pod MKB-10 šifrom F20-29

236. Klinički utvrđene psihoze (shizofrenija, perzistirajući sumanuti poremećaj, akutni i prolazni psihotični poremećaj, shizoafektivni poremećaj i drugi psihotični poremećaji)
a) lakog stupnja       20 do 40%
b) teškog stupnja    40 do 60%

Da malo sam naknadno istražio prijašnje postove pa mi je malo jasnije po mom uvjerenju postoji osnova za pogoršanje i mogao bi ostvariti veću invalidnost e sad ako to uspije pitanje je na mirovinskom dali bi mu povečali omjer rat/mir vrijedi probati nema se šta izgubiti. Sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala huskyCRO, sutra ima termin za psihološko testiranje, idem s njim ujutro pa sam se sa pravnicom iz županije dogovorio da joj odmah usput odnesem zadnji kontrolni nalaz i testiranje da se nadopuni spis i pošalje u Osijek, nakon toga ostaje samo da obavi dnevnu bolnicu pa taj nalaz kasnije isto nadopunim.

Da, dug je put ali prvo mi je bitno je da dobijem od PLP iz Osijeka koliki će mu postotak odobriti, a kasnije i Rješenje, e sad, u zakonu piše da je dobiveno rješenje privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno. Ne znam da li prije toga vremena, odnosno odmah mogu podnijeti Zahtjev prema HZMO, to još moram provjeriti. Ipak je ocu 72. godine i nije mu baš malo 3. godine čekati da rješenje postane pravomoćno.

Nadam se najboljem i da će mu ipak odobriti omjer rat/mir i da mu se mirovina poveća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, DrWho je napisao:

Hvala huskyCRO, sutra ima termin za psihološko testiranje, idem s njim ujutro pa sam se sa pravnicom iz županije dogovorio da joj odmah usput odnesem zadnji kontrolni nalaz i testiranje da se nadopuni spis i pošalje u Osijek, nakon toga ostaje samo da obavi dnevnu bolnicu pa taj nalaz kasnije isto nadopunim.

Da, dug je put ali prvo mi je bitno je da dobijem od PLP iz Osijeka koliki će mu postotak odobriti, a kasnije i Rješenje, e sad, u zakonu piše da je dobiveno rješenje privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno. Ne znam da li prije toga vremena, odnosno odmah mogu podnijeti Zahtjev prema HZMO, to još moram provjeriti. Ipak je ocu 72. godine i nije mu baš malo 3. godine čekati da rješenje postane pravomoćno.

Nadam se najboljem i da će mu ipak odobriti omjer rat/mir i da mu se mirovina poveća.

Pošto tata već ima za trajno rvi 20% ako dobije povečanje invalidnosti neče dobiti privremeno već odmah za trajno jer već ima rvi za trajno tu je u prednosti samo što mora praviti ponovo obradu u mirovinskom pa to sve skupa zna potrajati. L. P.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , huskyCRO je napisao:

Pošto tata već ima za trajno rvi 20% ako dobije povečanje invalidnosti neče dobiti privremeno već odmah za trajno jer već ima rvi za trajno tu je u prednosti samo što mora praviti ponovo obradu u mirovinskom pa to sve skupa zna potrajati. L. P.

Ovo možda vrijedi ako se radi o istovjetnom uzroku , ali ako se radi o ranjavanju i trajnom RVI a nakon toga zahtjev po oboljenju ide privremeno rješenje 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , PrEsVeTli je napisao:

Ovo možda vrijedi ako se radi o istovjetnom uzroku , ali ako se radi o ranjavanju i trajnom RVI a nakon toga zahtjev po oboljenju ide privremeno rješenje 

 

Koliko sam shvatio radi se o pogoršanju psihičkog stanja i dijagnoze vezane za psihu pa smatram da neče biti privremeno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 27. 09. 2021. at 23:22, huskyCRO je napisao:

Pošto tata već ima za trajno rvi 20% ako dobije povečanje invalidnosti neče dobiti privremeno već odmah za trajno jer već ima rvi za trajno tu je u prednosti samo što mora praviti ponovo obradu u mirovinskom pa to sve skupa zna potrajati. L. P.

Hvala huskyCRO na informaciji, budem to još sve provjerio ali bilo bi dobro da odmah dobije trajno, no prvo da dobijemo poziv za PLP pa onda rješenje o postotku.

Evo, obavili jučer psihološko testiranje, bome je trajalo od 7:30-11:15h, prvo uvodni razgovor pa onda testovi, predugo ali izdržao je, nije prigovarao na sreću. Psihologinja je bila ljubazna, pregledala je zadnju kontrolu i testiranje iz 2010. kasnije me je tražila A4 registrator jer je vidjela da ga imam pa je sve prelistala, dobro da sam ga ponio, iako sam se nećkao da li da ga nosim ili ne, ovako je dobro ispalo jer je sada vidjela svu medicinsku dokumentaciju kronološki poslaganu. Kaže da nikada nije vidjela urednije poslaganu dokumentaciju. :)Nalaz nismo odmah dobili jer je rekla da treba još testove obraditi i da ćemo ga dobiti na kućnu adresu, valjda će do kraja tjedna stići pa da ga odmah i u županiju odnesem da se pošalje u Osijek radi nadopune zahtjeva.

Ne znam da li se sada može zahtjev prema HZMO podnijeti sam preko sustava e-građani logiranjem na HZMO stranice. Vidio sam da postoje obrasci zahtjeva ili se ipak mora kod doktorice obiteljske medicine kao i prije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovanje,
samo da javim da smo u Zavodu za vještačenje u Osijeku obavili vještačenje i da je otac dobio 40%. Priznali su mu novu F20-F22 dijagnozu, u razgovoru kaže da je vještak bio korektan i fer, vidio je pogoršanje od 2012. pregledao je čak i dokumentaciju od prije i novu priloženu tako da je za nekih 10-tak minuta bilo gotovo. Potpisao je 7 dokumenata, a nalaz PLP će dobiti na kućnu adresu nakon što ga Zagreb potvrdi, znači za nekih 3. tjedana se nadam da ćemo dobiti. Išao sam s njim kao pratnja pa je vještak priznao i moje putne troškove.

Trenutno kopiram medicinsku dokumentaciju za Zahtjev prema HZMO pa imam nekih pitanja ali to ću u temi koja je baš za to namijenjena. Trajno HRVI-Novi izračun mirovine-Postupak

Zahvaljujem se svima koji su mi pomagali oko mojih upita.

IMG_20211021_121424.jpg

IMG_20211021_121524.jpg

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija