Jump to content

Mag. vs. mag. educ.


Pumku

Preporučene objave

Poštovani,

imam pitanje u vezi prednosti magistra edukacije pred magistrima.

Diplomirao sam 2013. i dobio titulu magistra (mag.). Novim pravilnikom o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja prednost je dana magistrima edukacije.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2019_01_6_137.html

Od prve godine polagao sam predmete edukacijskog paketa i skupio 60 bodova koji su uvjet za rad u školi. Studenti koji trenutno studiraju, prema istome programu stječu

titulu magistra edukacije, što im daje prednost na natječajima.

Zanima me je li ovime u Pravilniku o izmjenama i dopunama pravilnika izmijenjena ta situacija?

(6) Osobe koje su završile studijski program odgovarajućeg nastavničkog smjera, a kojima su izdane diplome iz kojih nije razvidno da su magistri edukacije, mogu se zaposliti sukladno odredbama članka 105. stavka 6. točke a) Zakona, odnosno sukladno odredbama točke a) članaka od 5. do 25. ovoga pravilnika.«

Ovo piše o edukacijskom paketu na stranicama Fakulteta: Edukacijski paket ili nastavnički modul je skup kolegija za studentice i studente Filozofskog fakulteta koji su odabrali nastavnički smjer studija.

Problem je što nigdje nije navedeno da sam izabrao nastavnički smjer, osim toga što piše na dopunskoj izjavi o studiju - edukacijski paket (nastavnički modul).

 

Hvala unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija