Jump to content

Određivanje samoizolacije pri izlasku iz RH


bob25274

Preporučene objave

Ušao u RH danas bez PCR,razlog putovanja obrazložio nužnim obiteljskim razlogom što dopušta i odluka stožera CZ od 30.11.2020.

Pokušao izaći iz RH nakon 8h,upitan za PCR,isti nemam,ali dajem podatak da je svrha putovanja bila nužni obit.razlog. Slijedeće: uručuje mi se prek.nalog spr.pučanstva u širenju zaraznih bolesti,čl.76a,te mi se zabranjuje izlazak iz zemlje i određuje samoizolacija u RH uz napomenu "testiraj se sutra,skida se izolacija i putuj". 

Pitanje: ušao uz dozvolu stožera CZ,zabranjuje mi se napuštanje zemlje i stavljen u izolator od 10 dana ili plati i šetaj. 

1. Može li MUP zabraniti izlaz iz zemlje ako nema zakonskih zapreka,osim eventualno tog izrečenog prekrš.naloga?

2. Može li MUP odrediti izolaciju na izlasku iz zemlje slanjem na testiranje osobe bez simptoma /ili u suprotnom kućni pritvor 10 dana/?

3. Napominjem da je ulaz u RH bio legalan iz razloga korištenja iznimnih slučajeva-nužni obiteljski razlozi-koji ulaz je i usmeno odobren. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Određivanje samoizolacije pri izlasku iz RH

I ekipa koja je jučer ušla zbog nadolazećih praznika je ušla legalno a kontrolirati će ih kad budu izlazili.

Inače je sporazum naših i Slovenaca da jedni ili drugi ne daju izlaz ako osobu ovi drugi ne bi primili.Do neki dan su samo Slovenci pitali "kuda ideš" pa vraćali nazad u RH a sad to rade naši.

Napraviš test pa si dobar i jednima i drugima i trećima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija