Jump to content

sporazumni raskid ugovora o radu


iva_P

Preporučene objave

Pozdrav, imam jedno pitanje/nedoumicu.

Ukratko, radnik je podnio zahtjev za sporazumnim raskidom ugovora o radu (potpisan).

U međuvremenu se i razdužio i izdano mu je rješenje za preostali godišnji odmor.

Sada ne želi potpisati sporazumni raskid.

Mora li sporazum biti formalno potpisan s obje strane ili je činjenica da je radnik podnio zahtjev i potpisao ga dovoljna za raskid radnog odnosa.

 

Hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

To je dio interne procedure poslodavca, čini mi se, no dok god nije raskinut radni odnos, radnik po mom mišljenju može opozvati svoj prihvat sporazuma.

Slažem se s ovim.

No, ako radnik nije opozvao svoj zahtjev, poslodavac bi mogao donijeti odluku kojom prihvaća ponudu radnika i odmah ju dostaviti radniku.

"Naime, sam sporazum ne mora biti u obliku jednog dokumenta potpisanog od obje ugovorne strane.
U okolnostima kada radnik dostavi pisanu ponudu poslodavcu u kojoj predlaže sporazumni prestanak radnog odnosa, a poslodavac istu prihvati donošenjem odluke koju odmah dostavi radniku, tada je u smislu odredbe čl. 252. st. 1. Zakona o obveznim odnosima  ("Narodne novine", broj 35/05, 41/08 i 125/11) sklopljen ugovor o sporazumnom prestanku radnog odnosa.“ – Odluka Vrhovnog suda RH, br. Revr 1736/11 od 2. srpnja 2014.

https://www.iusinfo.hr/aktualno/u-sredistu/29626  

E sad je pitanje bi li sud u eventualnom sudskom sporu smatrao da li ste izigrali radnika. To bi mislim najviše ovisili o tome bi li radnik mogao dokazati da ste znali da ipak ne želi raskid radnog odnosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija