Jump to content

Pitanje socijalne skrbi- doplatak za tuđu njegu i pomoć


Sljivic

Preporučene objave

Poštovanje,

Jedno pitanje

Budući da sam zbog različitih stanja,bolesti..

Nesposobna za rad, tražila sam u centru za socijalni rad da mi se prizna doplatak za tuđu pomoć i njegu jel za isti ispunjavam uvijete , samac sam , imam prihode manje od 1250 kn ,  te bi mogla ostvariti barem 420 kn doplatka.

Ali mi je gospođa u centru rekla da nemogu jel moj muž ima velike prihode, ja naime sa svojim mužem ne živim u zajedničkom kućanstvu 20 godina, niti smo na istoj adresi prijavljeni.

Trebali bi se gledati članovi kućanstva a ne tko je sa kim u braku,ili se možda varam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve stoji, no navodite da ste nesposobni za rad, možda bi trebali napraviti vještačenje pa ako Vam utvrde težu bolest ili trajne promjene u zdravstvenom stanju morali biste dobiti puni iznos 600,00,kn. Na vještačenje Vas šalje CZSS

Obavezno podnesite zahtjev uz potrebnu dokumentaciju. Što prije to bolje, troškova nema, možete samo dobiti a ništa izgubiti osim malo vremena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, scvrtil6 je napisao:

Sve stoji, no navodite da ste nesposobni za rad, možda bi trebali napraviti vještačenje pa ako Vam utvrde težu bolest ili trajne promjene u zdravstvenom stanju morali biste dobiti puni iznos 600,00,kn. Na vještačenje Vas šalje CZSS

Obavezno podnesite zahtjev uz potrebnu dokumentaciju. Što prije to bolje, troškova nema, možete samo dobiti a ništa izgubiti osim malo vremena

Na vještačenje se mora ići svakako.zašto odmah ne tražiti invalidninu ( 1500 kn ) ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , scvrtil6 je napisao:

U pravu si buda 2, no vještak bez obzira na vrstu zahtjeva mora utvrdit stvarno stanje teža bolest 600,00 kn, teška bolest 1500,00 kn. Imao sam iskustva oko toga, 

600 kuna je najveća stavka  ( ima tri visine pomoći ) za tuđu pomoć i njegu a osobna invalidnina je 1500 kuna.te dvije stavke su svaka za sebe ( ne može se primati oboje ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

tako je, ali vještak bez obzira na zahtjev izdaje nalaz i mišljenje stvarnog stanja bolesti, ja sam primjer, zahtjev je bio za pomoć i njegu, s obzirom da je on utvrdio da imam teški oblik bolesti i zato mi po zakonu pripada osobna invalidnina i status osobe ugroženog kupca energenta (najvažnije je dali je teža ili teška bolest (III  ili  IV  stupanj)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija