Jump to content

Rad iz Hrvatske u poduzecu s Malte.


BubaMara9

Preporučene objave

Prijatelj ima poduzeće na Malti. 

Htio bi mi poslati nešto novca, a ja bi zauzvrat obavio nekakve sitnice za njega svaki mjesec. 
Zapravo želi pomoći meni i obitelji u ovo malčice teško vrijeme. 

Ja bih radio iz Hrvatske online.

On (Švedski državljanin) i poduzeće su na Malti. Plaćaju poreze i sve ostalo tamo.

 

Pretpostavljam da mi ne može samo poslati novac na račun u banci. 

 

Kako da to realiziram i da ne budem u nekakvom prekršaju?
Trenutno sam nezaposlen. 

 

Zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može vam poslati novce na račun. To nije zabranjeno. Kada vam novci sjednu na račun u roku od 8 dana dužni ste poreznoj podnijeti JOPPD obrazac pomoću kojeg ćete prijaviti poreznoj kao drugi dohodak iz inozemstva te platiti doprinose te porez na dohodak.

Postoji još opcija da vam on na Malti plati doprinose i porez na dohodak, a da vam na račun sjedne neto. Na početku 2021. podnosite godišnju poreznu prijavu te prilažete potvrdu o plaćenom porezu tamo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Miljko je napisao:

Može vam poslati novce na račun. To nije zabranjeno. Kada vam novci sjednu na račun u roku od 8 dana dužni ste poreznoj podnijeti JOPPD obrazac pomoću kojeg ćete prijaviti poreznoj kao drugi dohodak iz inozemstva te platiti doprinose te porez na dohodak.

Postoji još opcija da vam on na Malti plati doprinose i porez na dohodak, a da vam na račun sjedne neto. Na početku 2021. podnosite godišnju poreznu prijavu te prilažete potvrdu o plaćenom porezu tamo.

 

A što ako sam vlasnik stranog poduzeća? Da li je ista situacija što se tiče plaćanja drugog dohotka? Da li sam obvezan prijaviti se na direktorsku plaću u poreznoj? Trebao bih im i prijavit poduzeće u inozemstvu? Trebam li primati taj novac iz inozemstva na hrvatski račun ? Mogu li npr na francuski račun pa prijavim poreznoj kod nas? Pretpostavka je da se ako je u eurima plaćeno uzima srednji tečaj eura na taj dan? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Kresoo55 je napisao:

A što ako sam vlasnik stranog poduzeća? Da li je ista situacija što se tiče plaćanja drugog dohotka? Da li sam obvezan prijaviti se na direktorsku plaću u poreznoj? Trebao bih im i prijavit poduzeće u inozemstvu? Trebam li primati taj novac iz inozemstva na hrvatski račun ? Mogu li npr na francuski račun pa prijavim poreznoj kod nas? Pretpostavka je da se ako je u eurima plaćeno uzima srednji tečaj eura na taj dan? 

1) Ako vam se isplaćuje plaća gore podnosi se JOPPD-nešto kod nas

2) Ne, dužni ste ispoštovati francuske propise vezane uz direktorsku plaću ako postoji, ne postoji obaveza plaćanja kod nas. Ako ste osigurani kod nas po nekoj osnovi, a direktor ste poduzeća gore koji ne boravi stalno uz predočenje potvrde da ste osigurani kod nas svakih 6 mjeseci francuskoj poreznoj možete se spasiti njihovih doprinosa

3) Koliko mi je poznato trebate se prijaviti u registar inozemnih obveznika (tako nešto se zove) i podnositi JOPPD obrazac kad vam se isplati dobit iz te firme, plaća i slično

4) Bitno je da se prijavi poreznoj, a sad na koji račun će taj novac sjesti to je na vama

5) Da, srednji HNB 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija