Jump to content

Vodovod odbija komunicirati samnom i dati prikljucak


NovaMama

Preporučene objave

 

Postovani,

I) Prije cca godinu dana pismeno sam (emailom) zatrazila od ViO dokumentaciju za izvodenje novog prikljucka u stambenoj zgradi. 

Nisu mi odgovorili.

Nakon 15 dana ponovo saljem upit i dobivam formulare koje moram ispuniti i razne upute. Sve ispunjeno i zatrazeno vracam mailom i cekam. U kolovozu me zovu iz Vodovoda da bi dosli provjeriti moju instalaciju. Dolaze, daju mi pismeno upute sto jos moram kupiti, a te upute moram i potpisati. Zadrzavam primjerak i receno mi je da cu sat dobiti kroz mj-mj i pol. Kupujem potrebno.

 

II) Prolaze 2 mj i u drugoj zgradi ViO bez znanja suvlasnika mijenja gl vodomjer, njihov tehnicar se potpisuje na mjesto gdje bi se korisnik trebao potpisati i to ubacuju u moj sanducic (predstavnik sam).

Kontaktiram ih opet mailom i trazim objasnjenje za zamjenu bez svjedoka te taj potpis. Takoder ih molim da ubrzaju moj zahtjev za prikljuckom jer zbog zdravstvenog stanja (koje im potanko objasnjavam) ne mogu izlaziti, a moguce je da cu biti i hospitalizirana.

 

Dobijam reply u kojem nikavog objasnjenja nema za izmjenu bez svjedoka, a ujedino mi kazu da mi je zahtjev odbijen jer neki papir nisam ovjerila kod jb. 

Pisem im ponovo, pozivam se na svu korespodenciju u kojoj bas nigdje nije bilo navedeno da ista trebam ovjeravati te ponavljam da ja ne mogu hodati tj ici kod jb. Trazim da mi odbijenicu dostave potpisanu i ovjerenu jer oni mailove ne potpisuju i sa tim anonimnim mailom u kojem nis konkretno ne pise ne mogu nista. Dobivam odgovor istovjetan proslom tj doslovno su mi napisali: saljemo vam ono sto smo vam vec poslali. 

 

Zalim se Povjerenstvu za prigovore i to 2 puta jer su mi prvi mail izignorirali. 

 

Danas pak saznajem da su bili u mojoj zgradi, izmjestali vodomjere i time potpuno blokirali moju instalaciju. 

 

Sto mi je ciniti? Imam stan koji mi je neupotrebljiv, placam pausal za vodu koju nemam. Odgovor od ViO ne dobivam, a kamo li sluzbenu odbijenicu. Povjerenstvo mi ne odgovara, a ne mogu ni do svoje instalacije jer su izmjestili sve vodomjere i cijevi susjeda preko moje cijevi. 

 

Imam li osnovu za tuzbu? Na mogu se trudna preseliti u stan bez vode, prikljucak mi ne daju, odbijaju svaku komunikaciju. 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužbom nećete puno postići, spor će dugo trajati, a oni imaju svoje odvjetnike koji će odugovlačiti postupak, a vama je voda neophodna jer ista spada u kategoriju koja je neophodna za život. Za tužbu uvijek ima vremena , a sve skupa nije ni jeftino.

VIO ili HOLDING ima osobu za odnose sa javnošću koja mora komunicirati sa vama i predlažem da pokušate kontaktirati tu osobu i tražite  prijem kada ćete moći obrazložiti svoj problem. Zahtijev za prijem uputite emailom koji spremite, ako to ne uspije uputite se u VIO i zatražite razgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , slavko1941 je napisao:

Tužbom nećete puno postići, spor će dugo trajati, a oni imaju svoje odvjetnike koji će odugovlačiti postupak, a vama je voda neophodna jer ista spada u kategoriju koja je neophodna za život. Za tužbu uvijek ima vremena , a sve skupa nije ni jeftino.

VIO ili HOLDING ima osobu za odnose sa javnošću koja mora komunicirati sa vama i predlažem da pokušate kontaktirati tu osobu i tražite  prijem kada ćete moći obrazložiti svoj problem. Zahtijev za prijem uputite emailom koji spremite, ako to ne uspije uputite se u VIO i zatražite razgovor.

Hvala Vam na prijedlogu, ali kao sto sam napisala, ja ne mogu hodati da bih isla na prijeme niti se, u slucaju da mi ne odgovore, uputiti u Vodovod. 

Uistinu mi treba pravni savjet jer da mogu izaci iz kuce, onda bih mogla i do javnog biljeznika naknadno ovjeriti te neke papire za koje su se sad sjetili da treba ovjera.

Isto tako, i da mogu hodati okolo, usmeni odgovor zasto su izmjenili vodomjer i fabricirali potpis nepostojece osobe, te onesposobili mi pristup vlastitoj instalaciji mi ne bi u nekoj tuzbi znacio ista niti bih na temelju nekog usmenog odgovora mogla ista postici.

 

Da li ih mogu tuziti i na osnovu cega? Da li su mi duzni odgovoriti i, ako jesu, sto uciniti buduci da mi vec 2 mjeseca ne odgovaraju? Kako da ih tuzim bez sluzbene odbijenice, imam samo nepotpisani mail u kojem nista konkretno ne pise. 

I dalje placam pausal, a nemam vodu.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,
Da li itko zna odgovor i sto mi je ciniti?
Pismeno sam se povjerenstvu za prigovore obratila 03.12.2020. i onda ponovo 19.12.2020. 
Do danasnjeg dana nisam dobila bas nikakav odogovor. 

I dalje nemam vodu u stanu, ne mogu do svojih cijevi, a saznala sam da su svim mojim susjedima koji imaju svoje vodomjere, kao i na glavnom vodomjeru za nas ostale koji vodomjer nemamo, skinuti ZOPT-ovi. Meni je djelatnik ViO-e u 9. mj 2020 dao pismenu uputu da moram kupiti ZOPT i platiti atest kako bih dobila prikljucak. Svi su do tada imali ZOPT-ove pa sam ja i postupila sukladno uputama i kupila ga i platila atest.

Sad vise ZOPT nitko nema, a ja odgovor od ViO i dalje nisam dobila. 

Kome se obratiti? Imaju li mi obavezu odgovoriti?

Molim Vas pomozite, zbog problema sa roditeljima oca mog djeteta, moram hitno iz njihovog stana, a u svoj ne mogu kad nemam vodu.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani,
Da li mi itko zna odgovoriti sto napraviti? 

Da se na vodovod spojim ilegalno? Sto mi se moze dogoditi ako to napravim?

Upravo sam dobila mail od Povjerenstva za reklamacije potrosaca Zagrebackog Holdinga kojem sam se do sada 3. puta obratila. U kojem su mi napisali da sam im se samo jednom obratila (laz) i da je na temelju dopisa koji su primili iz ViO moj zahtjev neopravdan.

Mozda mi je pitanje u krivoj rubrici pa zato ne dobivam odgovor? Molim admina za pomoc pa da pitanje prebaci negdje gdje bih odgovor mogla dobiti.
Najljepse zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija