Jump to content

Aktivna plomba - značenje


MaksGrim

Preporučene objave

Dobar dan,

Zanima me šta točno znači aktivna plomba koja je prisutna već 2 godine na jednom zemljištu koje želim kupit. Ovo su dostupne informacije sa oss.uredenazemlja.hr:

  • Sadržaj prijedloga:    Pojedinačni ispravni postupak na čest. zem. x, y, z i dr. u K.O. XXX
  • Bilješka o kretanju spisa:    IZRADA NACRTA RJEŠENJA O POSTUPANJU PO PRIJEDLOGU ZA OTVARANJE POJEDINAČNOG ISPRAVNOG POSTUPKA

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Matrix je napisao:

Radnja zemljišnoknjižnog suda kojom se čini vidljivim zaprimanje (dan, vrijeme, broj) prijedloga za neki od zemljišnoknjižnih upisa. 

Hvala.

Šta točno znači "IZRADA NACRTA RJEŠENJA O POSTUPANJU PO PRIJEDLOGU ZA OTVARANJE POJEDINAČNOG ISPRAVNOG POSTUPKA"?

Šta točno znači "pojedinačni ispravni postupak"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Matrix je napisao:

U biti neko kroz isti postupak nastoji ishoditi upis prava vlasništva na nekretnini, to stoga što uz isprave kojim to svoje pravo temelji ne može upisati redovitim prijedlogom za upis. 

Nije mi baš najjasnije. Znači to je postupak kojim neko želi upisat pravo vlasništva, ali nije u mogućnosti obavit to "redovitim" predlogom? Koji je mogući razlog za takvo nešto?

Malo sam se informira, ali nije potvrđeno:

  1. Može li postojat opcija da lokalno komunalno društvo (u ovom slučaju kanalizacija) želi upisat pravo služnosti za koridor kroz koji bi prolazila buduća infrastruktura za kanalizaciju?
  2. Ako ja npr. želim kupit tu parcelu, da li to znači da neću moć se upisat ko vlasnik dokle god se ova aktivna plomba ne provede? (a nije se provela već godinu ipo...)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , MaksGrim je napisao:

Može li postojat opcija da lokalno komunalno društvo (u ovom slučaju kanalizacija) želi upisat pravo služnosti za koridor kroz koji bi prolazila buduća infrastruktura za kanalizaciju?

Mišljenja sam da citirano nije u pitanju. 

 

prije 9 sati , MaksGrim je napisao:

želim kupit tu parcelu,

Ovo je već rizik. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Mišljenja sam da citirano nije u pitanju. 

Ovo je već rizik. 

Doša sam do direktne informacije da je ta aktivna plomba - pojedinačni ispravni postupak radi upisa prava služnosti u korist lokalnog vodovoda i kanalizacije d.o.o. Taj postupak se vodi za velik broj parcela kroz koje (uglavnom rubnim dijelom) prolaze budući projektirani vodovi za kanalizaciju i vodovod.

Pričajući sa njihovim odvjetnikom koji je preda taj predmet, on kaže da kad npr dođe do kupoprodaje, da on može (uz suglasnost nadležnih tijela) ustupit pravo prvenstva za upis.

Koliko je to izvedivo? Ima li neko iskustva sa tim - ustupanjem prava prvenstva za upis?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija