Jump to content

Granica parcele


Nino85

Preporučene objave

Pozdrav, imam potencijalni problem.

1. Riješili smo vlasništvo nad parcelom, susjed je napravio betonski zid na medi bez našeg znanja. Ako je radio po katastru nema problema. Ali ako je radio po svojoj volji i uzeo dio parcele koje su mi opcije?

2. Temeljem zapisnika iz 1954g. moj djed je poklonio sestri dio parcele uz uvjet da se ostavi put do ostatka parcele (s tim zapisnikom smo se upisali kao vlasnici + svjedoci + zivi svjedok koji je osobno potpisao zapisnik).

Koji je postupak za rješavanje puta?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

1. Kada je bila gradnja tog zida? Prije 30 dana ili dulje?

2. Čija je parcela na kojoj se nalazi put?

1. Danas sam dobio informaciju za zid, ali mislim da nije dulje od 30dana. Znam da ga nije bilo u 11mj.

2. Od susjeda je parcela kroz koji treba Ici put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako još nije provedena parcelacija, onda možete tražiti posjedovnu zaštitu, ili biste mogli biti odgovorni općini zašto niste tražili posjedovnu zaštitu na putu koji ste im kasnije predali. Svakako, ako je postupak u tijeku, o svemu obavještavajte i općinu koja će biti stjecatelj te parcele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako još nije provedena parcelacija, onda možete tražiti posjedovnu zaštitu, ili biste mogli biti odgovorni općini zašto niste tražili posjedovnu zaštitu na putu koji ste im kasnije predali. Svakako, ako je postupak u tijeku, o svemu obavještavajte i općinu koja će biti stjecatelj te parcel

Poštovanje, 

Možete me uputit na sljedeći korak. Parcelacija je prošla ali je susjed ušao u parcelu 1m. Napravio je zid bez mog znanja. Jučer je bio komunalni redar i nisam dobio previše informacija.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija