Jump to content

Kazna zbog prometne nesrece


Anz

Preporučene objave

Postovani, 

prije par dana imala sam sudar sa biciklistom. Naime kak sam izlazila sa sporedne na glavnu cestu na sredini (glavne) ceste gospoda dolazi sa pjesackog i direkt u moj auto sa bocne strane prilikom cega je slomila nogu. Sudar se nije dogodio ni desno ni ljevo na kolniku nego tocno na sredini znaci na crti. Gospoda mi je jos priznala da je htjela prijeci cesta ali kada je dosla policija njena izjava je bila da je dolazila iz suprotnog smjera pa mi je policija rekla da me mozsa cega oduzimanje prednosti. Iako ne razumijem kako bi to moglo biti obzirom da se na sredini ceste mozda 3m od pjesackog zabila u mene. Ja ju nisam udarila prednjom stranom nego se ona meni zabila s desne strane u auto. Sada me zanima ako bi stvarno doslo do presude da sam ja kriva i da sam joj oduzela prednost koja bi me najveca kazna cekala? 

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 1 sat, Anz je napisao:

Molim Vas da mi objasnite sto bi uvjetna znacila i da li mi i prijeti oduzimanje vozacke? Hvala 

Uvjetna znači kazna, recimo dobijete 2 godine zatvora, ali sud kaže uvjetno pa dobijete 4 uvjetno s time da unutar tih 4 nesmijete napraviti isti ili sličan prekršaj. Ako ga napravite idete u zatvor na onih 2 godine. 

 

, Anz je napisao:

Da li to znaci da bi mogla dobiti cak i zatvor? 

Netrebate se bojati, nije to strašno. Imate li odvjetnik, što ste izjavili na očevidu, da li ste imali prihe prekršaja u prometu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Adacta adacta je napisao:

Uvjetna znači kazna, recimo dobijete 2 godine zatvora, ali sud kaže uvjetno pa dobijete 4 uvjetno s time da unutar tih 4 nesmijete napraviti isti ili sličan prekršaj. Ako ga napravite idete u zatvor na onih 2 godine. 

 

Netrebate se bojati, nije to strašno. Imate li odvjetnik, što ste izjavili na očevidu, da li ste imali prihe prekršaja u prometu

Izjavila sam kako je i bilo da se gospoda spusila s pjesackog i udarila u mene a ne ja nju. I to je bilo na sredini ceste na bjeloj crti dosla mi je s ljeve strane a ne nasuprot mene kako je ona izjavila. Nikad nisam imala prekrsaj nikakav. A odvjetnika jos nisam uzela cekam da dobijem sudski poziv. Nisam imala alkohola u krvi ni nista slicno cak sam se i vozila 10 na h s obzirom da sam kretala u prvoj brzini 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Anz je napisao:

Izjavila sam kako je i bilo da se gospoda spusila s pjesackog i udarila u mene a ne ja nju. I to je bilo na sredini ceste na bjeloj crti dosla mi je s ljeve strane a ne nasuprot mene kako je ona izjavila. Nikad nisam imala prekrsaj nikakav. A odvjetnika jos nisam uzela cekam da dobijem sudski poziv. Nisam imala alkohola u krvi ni nista slicno cak sam se i vozila 10 na h s obzirom da sam kretala u prvoj brzini 

Jel mozete skicirati malo krizanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Crno oznaceno je gdje sam ja vozila tj odakle sam dosla. Crveno je gdje je bio sudar a zuto odakle je gospoda dosla. Iako ona tvrdi da je dosla iz suprotnig smjera gdje se krecu automobili. Ponavljam sudar nio bio na zebri tu gdje je zebra trenutno se nalazi lezeci policajac s zebrom preko njega 

20210117_185257.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Adacta adacta je napisao:

Crna putanja i crni auto bi bio vas slučaj a zute tockice put kojim je bicukl dosao

Crni putanj je odakle sam dosla (crni auto nema veze s time to je samo na slici) ja sam stigla sa svojim autom do te crvene tocke (prednjim krajem) a zuto je odakle je bicikl dosao. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Anz je napisao:

Crni putanj je odakle sam dosla (crni auto nema veze s time to je samo na slici) ja sam stigla sa svojim autom do te crvene tocke (prednjim krajem) a zuto je odakle je bicikl dosao. 

 

 

Sve ok vidio sam da ste iznad slike napisali događaj. 

Da li ste samo vas dvoje u zapisniku ili ima još neki svjedok.? 

Koliko vi imate godina i koliko biciklista ima godina i vaše mišljenje o biciklistu jel je pokušao nešto dogovarat oko odštete davao neke naznake prema tome ili nešto treče? 

Šta vam je policija rekla? 

I da li znate da li u zapisniku stoji isto takva skica i događaj što ste naveli? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Adacta adacta je napisao:

Sve ok vidio sam da ste iznad slike napisali događaj. 

Da li ste samo vas dvoje u zapisniku ili ima još neki svjedok.? 

Koliko vi imate godina i koliko biciklista ima godina i vaše mišljenje o biciklistu jel je pokušao nešto dogovarat oko odštete davao neke naznake prema tome ili nešto treče? 

Šta vam je policija rekla? 

I da li znate da li u zapisniku stoji isto takva skica i događaj što ste naveli? 

Ima jos neki svjedok koji je izjavio da je gospoda dolazila iz suprotnog smjera sta on nije nikako mogao vidjeti jer ja autom dolazio iza zavoja a zavoj je nepregledan i ne moze se nikako vidjeti do kad se ne dode na 2 m udaljenosti. 

Ja 25 gospoda 62. Gospoda je prije dolaska policije meni rekla da je htjela prijeci cestu kako sam ja i oznacila. Ali vj su ju savjetovali (gosp. svjedok) da ako to kaze da ce ona biti kriva. Po dolasku policije gospoda je promjenila pricu. 

Policija je bila vrlo nedetaljna da nije stigao moj zarucnik bicikl koji nema prednje kocnice ne bi ni provjerili ni slikali. Bicikl je bio skroz natovareni da se jedva vozio. I u izvjescu pise da sam ja oduzela prednost tj to sam u novinama procitala. 

A kad sam istaknula odakle je gospoda dosla policajac je rekao e to je onda druga prica. I tu je razgovor zavrsio. Za 2 dana sam vidjela u novinama da sam ja oduzela prednost po policijskom izvjescu. 

Velika greska mi je bila sto sam maknula auto s obzirom da je bio na sredini ceste. Da nisam micala auto sve bi bilo jasno. Ali se vidjelo gdje je gospoda pala s obzirom da je sjedila na tom mjestu do dolaska policije i hitne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Anz je napisao:

Ima jos neki svjedok koji je izjavio da je gospoda dolazila iz suprotnog smjera sta on nije nikako mogao vidjeti jer ja autom dolazio iza zavoja a zavoj je nepregledan i ne moze se nikako vidjeti do kad se ne dode na 2 m udaljenosti. 

Ja 25 gospoda 62. Gospoda je prije dolaska policije meni rekla da je htjela prijeci cestu kako sam ja i oznacila. Ali vj su ju savjetovali (gosp. svjedok) da ako to kaze da ce ona biti kriva. Po dolasku policije gospoda je promjenila pricu. 

Policija je bila vrlo nedetaljna da nije stigao moj zarucnik bicikl koji nema prednje kocnice ne bi ni provjerili ni slikali. Bicikl je bio skroz natovareni da se jedva vozio. I u izvjescu pise da sam ja oduzela prednost tj to sam u novinama procitala. 

A kad sam istaknula odakle je gospoda dosla policajac je rekao e to je onda druga prica. I tu je razgovor zavrsio. Za 2 dana sam vidjela u novinama da sam ja oduzela prednost po policijskom izvjescu. 

Velika greska mi je bila sto sam maknula auto s obzirom da je bio na sredini ceste. Da nisam micala auto sve bi bilo jasno. Ali se vidjelo gdje je gospoda pala s obzirom da je sjedila na tom mjestu do dolaska policije i hitne.

Da li ste vi dobili zapisnik od policije? Ukoliko niste isti odmah ishodite i provjerite šta je u njemu. 

Najvažnije je da li stoji u zapisniku da li je ona vozila bicikl po pješačkom po vašoj izjavi i da li je vozila bicikl do udara u auto? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Adacta adacta je napisao:

Da li ste vi dobili zapisnik od policije? Ukoliko niste isti odmah ishodite i provjerite šta je u njemu. 

Najvažnije je da li stoji u zapisniku da li je ona vozila bicikl po pješačkom po vašoj izjavi i da li je vozila bicikl do udara u auto? 

Nisam dobila zapisnik. Receno mi je da se u takvim situacijama ne dobiva zapisnik jer je gospoda slomila nogu. I da nakon 3-4 tjedana dobiva nesto na kucnu adresu. Dobila sam samo izvjesce da sam imala 00 alkohola. Nisam ni potpisala zapisnik ni nista drugo osim to za alkohol. 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Anz je napisao:

Nisam dobila zapisnik. Receno mi je da se u takvim situacijama ne dobiva zapisnik jer je gospoda slomila nogu. I da nakon 3-4 tjedana dobiva nesto na kucnu adresu. Dobila sam samo izvjesce da sam imala 00 alkohola. Nisam ni potpisala zapisnik ni nista drugo osim to za alkohol. 

 

 

 

Ali vi morate ići u policijsku stanicu koja je nadležna za to i tražiti nadređenog ili šefa stanice i objasniti im da imate lažnog svjedoka koji je pazite nagovorio baku što da kaže! A oni pošto su policija mogu pozvati tog svjedoka i bakicu  na razgovor. Baka se može malo splašiti i priznati istinu sad sve je na vama. Plačate porez državi za policiju itd iskoriste sve ništa vas nekošta. Bolje sad promjeniti iskaz nego na sudu.  

Ako je ona vozila bicikl preko pješačkog kriva je zavisi kolko sud odredi može 50.70,30 % krivnje, sve zavisi od zapisnika uviđaja policije, jer  na pješačkom mora siči i gurati ga! 

Ako je ona vozila iz suprotnog smjera pa kod pješačkog skrenula uljevo i udarila u vaš auto kriva je 100% 

Jer sud  bi zaključio bicikl se vozio suprotnom stranom ulice te na pješačkom odlučio prječi preko ali je zanemario da je auto koji je dolazio iz suprotnog smjera morao stati ili ti smanjiti brzinu zbog ležečeg policajca te je upravo bicikl nepažnjom da če se auto zaustaviti ili dosta usporiti udario u njega te prouzročio nezgodu. 

Ali i da nije bilo ležečeg bez obzira bicikl sječe pravac i udara u auto a razlog je nepažnja u prometu. 

Možda vam je i bolje da je bicikl tako došao. 

Ali bolje u policiju i provjeriti šta tamo piše jer imate sumnju u policijske službenike i lažnog svjedok koji na nagovara biciklistu! 

Te u policiji izjavite zar trebam prvi put izgubiti da bi se naučila kako postupati sljedeći put a nisam kriva, te to isto navedite pitanje i u sudu. 

A za bicikl obavezno na sudu za kočnice, lažnog svjedoka, kolko je bilo stvari na tom biciklu kako se mogla uopče kretati cestom iz tog smjera kojeg navodi, a da neometa promet itd. 

Javite ukoliko se promjeni nešto ili šta bude na sudu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Adacta adacta je napisao:

Ako je ona vozila bicikl preko pješačkog kriva je zavisi kolko sud odredi može 50.70,30 % krivnje, sve zavisi od zapisnika uviđaja policije, jer  na pješačkom mora siči i gurati ga! 

Ako je ona vozila iz suprotnog smjera pa kod pješačkog skrenula uljevo i udarila u vaš auto kriva je 100% 

Jer sud  bi zaključio bicikl se vozio suprotnom stranom ulice te na pješačkom odlučio prječi preko ali je zanemario da je auto koji je dolazio iz suprotnog smjera morao stati ili ti smanjiti brzinu zbog ležečeg policajca te je upravo bicikl nepažnjom da če se auto zaustaviti ili dosta usporiti udario u njega te prouzročio nezgodu. 

Ali i da nije bilo ležečeg bez obzira bicikl sječe pravac i udara u auto a razlog je nepažnja u prometu. 

Možda vam je i bolje da je bicikl tako došao. 

Ali bolje u policiju i provjeriti šta tamo piše jer imate sumnju u policijske službenike i lažnog svjedok koji na nagovara biciklistu! 

Te u policiji izjavite zar trebam prvi put izgubiti da bi se naučila kako postupati sljedeći put a nisam kriva, te to isto navedite pitanje i u sudu. 

A za bicikl obavezno na sudu za kočnice, lažnog svjedoka, kolko je bilo stvari na tom biciklu kako se mogla uopče kretati cestom iz tog smjera kojeg navodi, a da neometa promet itd. 

Javite ukoliko se promjeni nešto ili šta bude na sudu. 

Zahvaljujem na pomoci. Svakako javim 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, 

protiv mene je pokrenuti kazneni postupak zbog prometne nesrece u kojoj je doslo do sudara sa biciklom ( bicikl se zaletio u mene na sredini ceste, bjeloj traci) ali laznom izjavom gospode izazvano utjecajem svjedoka tereti me se za oduzimanje prednosti jer sam skretala sa sporedne na glavnu cestu na T raskrizju prilikom cega je doslo do sudara sa biciklom na bjeloj crti. Gospoda je imala prenatovareni bicikl punu kosaru, vrecice sa svake strane, bez prednjih kocnica, bez svjetla i dr (iako je nesreca bila po danu). Prilikom udara u auto gospoda je zadobila visestruke prijelome potkoljenice noge. Zanima me ukoliko ispadnem kriva koliko bi uvjetne mogla dobiti ili da li postoji mogucnost da dobijem novcanu kazu i oduzimanje vozacke? Nikad nisam kaznjavanja, bez prekrsaja, nisam bila pod utjecajem alkohola...

Hvala unaprijed 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gotovo sigurno će DORH ići na izdavanje kaznenog naloga sa uvjetnom osudom. Kada stigne presuda s kaznenom nalogom, moći ćete joj prigovoriti u roku 8 dana, a nakon toga zakazat će se rasprava i sve se seli na sud.

Prema ovome što ste napisala, kada postoji nepristrani svjedok pored oštećenika, to otežava poziciju optuženiku. Ipak, ovdje imamo i materijalnih tragova, stoga šansu za vas vidim u vještačenjima, kako medicinskom vezano uz zadobivene ozljede, tako i prometno-tehničkom vezano uz to kako je točno došlo do nesreće. Dakle, morat ćete tražiti medicinskog vještaka da se jasno i decidirano izjasni jesu li nastale ozljede mogle nastati na način kako to opisuju oštećena i taj svjedok ili na način kako vi opisujete događaj, a uz to onda treba uključiti i prometnog vještaka, posebice da se izjasni o načinu i momentu sudara, a na temelju oštećenja na automobilu te biciklu (nadam se da su plavi dečki to poslikali kroz očevid).

Ovo će biti dosta komplicirano, skupo i dugotrajno, stoga vam je moja sugestija obavezno uzeti odvjetnika kaznenjaka da vas brani, po mogućnosti već na prvom ispitivanju ili se tamo branite šutnjom, pa onda angažirajte branitelja prije nego stigne nalog.

Druga opcija je priznanje, gdje će sve završiti odmah, no time ujedno pristajete i na obvezu obeštećenja oštećene, a što sasvim sigurno ne bude mala cifra. Odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija