Jump to content

Zaštićeni račun


yaqyaq

Preporučene objave

Poštovani ako netko zna da li je moguće otvoriti zaštićeni račun prije pokretanja ovrhe .Naime meni su u banci rekli da će me blokirati nakon što se spoje tri rate kredita (90 dana) .Pošto imam i rate po karticama sveukupni iznos bi bio prevelik i ne bi mi ostalo za plaćanje režija i za život jer ako mi sjedne plaća automatski banka uzme ratu za kredit i rate pa to može trajati i preko tri mjeseca a meni ništa ne ostane ?! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Možete, ako nemate nepodmirenih obveza koje sprječavaju zatvaranje računa. Ali s ovim nećete ništa postići, jer postupak smije trajati maksimalno 12 radnih dana. 

Nije mi jasno ovo "nepodmirene obveze" ?  Pa imam  račun koji je u minusu i kredit koji uskoro neću moći više otplaćivati pa bi u svome računovodstvu rekao da mi uplaćuje plaću na drugi tekući u drugoj banci dok me ne blokiraju (matična banka)

I kakav postupak je to od 12 dana ,možete li mi to objasniti

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, yaqyaq je napisao:

Nije mi jasno ovo "nepodmirene obveze" ?  Pa imam  račun koji je u minusu i kredit koji uskoro neću moći više otplaćivati pa bi u svome računovodstvu rekao da mi uplaćuje plaću na drugi tekući u drugoj banci dok me ne blokiraju (matična banka)

I kakav postupak je to od 12 dana ,možete li mi to objasniti

 

hvala

Ovako piše na HNB stranicama  Potrošač u punomoći danoj "novoj" banci može zatražiti i uslugu prebacivanja računa, a da pritom ne želi zatvoriti račun u "staroj" banci; drugim riječima, potrošač će u "novoj" banci na novootvorenom računu obavljati svoje poslovanje i sve svoje transakcije, ali će račun u "staroj" banci ostati otvoren. Ako je pak potrošač u punomoći naveo da želi zatvoriti račun, "stara" banka u skladu s punomoći zatvara račun, pod uvjetom da potrošač nema nepodmirenih obveza po tom računu prema "staroj" banci. Ako na računu za plaćanje ima nepodmirenih obveza koje sprječavaju zatvaranje tog računa preko punomoći dane "novoj" banci, "stara" banka dužna je o tome odmah obavijestiti potrošača, kako bi potrošač u izravnoj komunikaciji s bankom dogovorio uvjete i način zatvaranja računa.

Znači ja bi ostavio oba dva računa otvorena ali bi na ovom novom primio plaću u cijelosti dok me stara banka ne blokira da imam od čega živjeti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , yaqyaq je napisao:

Znači ja bi ostavio oba dva računa otvorena ali bi na ovom novom primio plaću u cijelosti dok me stara banka ne blokira da imam od čega živjeti

S ovim nećete ništa postići ukoliko banka ima ovršnu ispravu temeljem koje plijeni navedena sredstva. Također, pogledajte Opće uvjete poslovanja svoje sadašnje banke vezano za odobrenje kredita i obvezu primanja plaće preko njihovog računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

S ovim nećete ništa postići ukoliko banka ima ovršnu ispravu temeljem koje plijeni navedena sredstva. Također, pogledajte Opće uvjete poslovanja svoje sadašnje banke vezano za odobrenje kredita i obvezu primanja plaće preko njihovog računa.

Još nisam ovršen ,matična banka mi kredit skida trajnim nalogom, ja ne bježim od ovrhe ali po njihovom dok me ovrše proći će mjeseci jer kad sjedne plaća oni automatski skidaju svoju ratu kredita i rate za karticu,zato bi ja ubrzao ovrhu da primam plaću u drugoj banci pa da me matična prije ovrši 

Znam da mi se kamata na kredit povećava ako prebacim primanja u drugu banku ali to mi je manji problem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, yaqyaq je napisao:

zato bi ja ubrzao ovrhu da primam plaću u drugoj banci pa da me matična prije ovrši 

Ne možete ubrzati ovršni postupak, jer se on pokreće isključivo na prijedlog ovrhovoditelja, tako da on bira trenutak kada će se pokušati prisilno naplatiti u ovršnom postupku. To može biti i nakon nekoliko godina od kada pribave ovršnu ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija