Jump to content

S ovrhom je gotovo, ali sam u blokadi i dalje već 10 mjeseci


Gogo09

Preporučene objave

Vraćao sam ovrhu nekih 3-4 godine, te zatim dobio riješenje da je ukupan iznos duga manji od 10000kn i da je sa ovrhom gotovo.

Išao sam na FINU i tamo su mi rekli da nemam nikakvih dugovanja kod njih, ali da sam i dalje pod blokadom.

Od moje mizerne mirovine od 1800kn, ja primam 1350kn i dalje. Riješenje sam primio u 3-ćem mjesecu, sad je prvi i i dalje sam pod blokadom i skidaju mi se novci sa računa.

Već 4 godine zbog ovoga živim doslovno kao štakor. Molim pomozite ako možete!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Uklonila sam Vam ove objave, jer sadrže Vaše osobne podatke, a za tim nema potrebe, odnosno odgovor možete dobiti i bez toga.

Kažete da ste i dalje blokirani, da li znate tko Vas je blokirao i temeljem kakvog duga - je li ovrha preko Fine ili HZMO?

Fina kaže da nemam nikakvog dugovanja, ali i da je blokada aktivna. To je sve što znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali bi na Fini zatražiti Očevidnik neizvršenih osniva za plaćanje, pa da vidite tko i temeljem kakve ovršne isprave se nalazi u redu čekanja. A nakon toga ovaj podatak možete usporediti sa rješenjem suda kojega ste dobili, te vidjeti da li se radi o istom dugu za koji ste oslobođeni dugovanja. Mada sam mišljenja da su šanse za to minimalne tj. da se radi o nekom drugom dugovanju. Slobodno se javite ukoliko pribavite Očevidnik sa Fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Trebali bi na Fini zatražiti Očevidnik neizvršenih osniva za plaćanje, pa da vidite tko i temeljem kakve ovršne isprave se nalazi u redu čekanja. A nakon toga ovaj podatak možete usporediti sa rješenjem suda kojega ste dobili, te vidjeti da li se radi o istom dugu za koji ste oslobođeni dugovanja. Mada sam mišljenja da su šanse za to minimalne tj. da se radi o nekom drugom dugovanju. Slobodno se javite ukoliko pribavite Očevidnik sa Fine.

Kao prvo, hvala na savjetu. Kao drugo, u petak sam zvao sutkinju, i ona je rekla da mi je pokusano dostaviti rijesenje 3 puta, bezuspjesno. Valjda je postar zakljucio da ljudi ne zele to primati pa nije ni donio.

Uglavnom, nakon mog poziva, sutkinja je digla blokadu i danas sam bio na FINI da bi mi rekli da blokade vise nema. Zatim sam isao na banku, sav sretan, misleci da cu dobiti novce od 10 srpnja 2019-e, no stanje na racunu je nula kuna. Ponovo sam zvao sutkinju i ona mi je sugerirala da zatrazim besplatni pravni savjet, da je njen dio posla bio samo da digne blokadu. Sad nemam pojma kako doc do svojih novaca? Još sam, kako sam bio ljut, zatrazio prebacivanje racuna u drugu banku, da bi mi se i ovo mizerije od mirovine vratilo nazad umjesto da mi ih isplate, jer mi nitko nije rekao da oni ne znaju moje namjere, nego da sve moram javit na socijalno mjesec dana ranije. Onda sam morao otvorit novi zasticeni racun, pa ic u socijalno trazit povrat na taj novi racun, plus prebacivanje u novu banku od iduceg mjeseca. Da imam kakvog kucnog ljubimca, ne bi mu bilo lako sad :)

uređeno: od Gogo09
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Da bi došli do novaca morate imati više informacija, znači tko i temeljem čega Vas je ovršio. 

Mislim da to nije problem. Ja sam bio ovrsen s pravom, bio sam u minusu u banci i kako nisam primao placu mjesecima, tako je moja tadasnja banka prodala moj dug eos matrixu, koji me ovrsio. Ja sam te novce 4 godine vracao nazad i 10 srpnja 2019 sam bio duzan manje od 10000kn i sud je rijesio jednostavni stecaj. No ja sam nastavio biti pod blokadom do danas, doslovno, iako ovrhe više nije bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Bez uvida u Očevidnik sa Fine ne možete ništa postići. Treba se točno znati - što, koliko i temeljem čega je netko protupravno ovršio.

Tražio sam ispis na fini kome je koliko sto isplaceno i zapis prestaje krajem 2018-e

uređeno: od Gogo09
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, Gogo09 je napisao:

Ja pretpostavljam da rijesenje nije stupilo na snagu jer mi nije bilo uruceno, ali zapravo ne znam.

Ali svejedno nije obrazloženje za ovo:

Prije 49 minuta, Gogo09 je napisao:

Tražio sam ispis na fini kome je koliko sto isplaceno i zapis prestaje krajem 2018-e

Da li se Vam možda provodi ovrha preko mirovine, pa da ju provodi HZMO?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Bi li mogli prijaviti dokumente koje je EOS dostavio HZMO i datum kada su im to dostavili na postupanje, kao i obračun iznosa koji su Vam već prisilno naplatiti?

Ništa vas ne razumijem. Prijaviti? Kome? Pretpostavljam da mogu otići tražiti ispis, ali gdje da idem s tim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija