Jump to content

Molim pravni savjet


Suzana 2428

Preporučene objave

Lijep pozdrav 
 
Zbog nemogućnosti financiranja pravnog savjeta molila bih vašu pomoć. Naime moj bivši partner sa kojim sam bila 4 godine u vezi, živjeli smo skupa, ali nikad nismo bili prijavljeni na istu adresu, nakon prekida u 6om mjesecu prošle godine, i dalje je u posjedu mog automobila koji sam mu zbog poslovnih obveza dala na korištenje, sad kad je meni potreban ne želi ga vratiti. Da stvar bude gora isti mi je uzeo sve dokumente od auta. Da napomenem da je auto kupljen na kredit prije početka naše veze, kredit koji i dalje plaćam, a auto nemam u svom posjedu. Danas sam prijavila slučaj na policiju gdje su mi rekli da nemam nikakva prava i da ne mogu tražiti povrat jer je automobil bračna stečevina. Jedini način je privatna tužba. Ja bih vas lijepo molila savjet jer mi je auto potreban zbog toga što imam dvoje djece. Svaki savjet mi je dobrodošao, ako bi mi mogli pomoći na koji način mogu dobiti papire da dokažem vlasništvo. Razmišljala sam kad bih i nabavila papire dali mogu vozilo darovnim ugovorom prepisati na treću osobu, i u tom slučaju kakva prava ima ta osoba. Zahvaljujem vam se unaprijed. 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Suzana 2428 je napisao:
...Danas sam prijavila slučaj na policiju gdje su mi rekli da nemam nikakva prava i da ne mogu tražiti povrat jer je automobil bračna stečevina. ...

Poštovana, ne može biti bračna stečevina kad brak i bračna zajednica, prema Vašim navodima, nije niti postajala, dakle, može se raditi samo o zajedničkoj imovini stečenoj za vrijeme trajanja izvanbračne zajednice, očito su Vas krivo uputili......također, prema ovom Vašem navodu....

, Suzana 2428 je napisao:
....Da napomenem da je auto kupljen na kredit prije početka naše veze, kredit koji i dalje plaćam...

 i primjenom odrednica ObZ, ne može biti niti zajednička imovina, jer je automobil stečen prije početka izvanbračne zajednice, kreditom koji Vi i dalje otplaćujete, već se tretira Vašom osobnom imovinom, tj. imovinom koju ste Vi, osobno, unijeli u izvanbračnu zajednicu...

No, ako on na miran način neće vratiti vozilo u Vaš posjed, dobro su Vas uputili da bi trebali pokrenuti parnični postupak radi povratka automobila u Vaš posjed...

Ako nemate financijske podloge, sugeriram Vam da se obratite Uredu državne uprave u svojoj županiji radi ishodovanja besplatne pravne pomoći...

Sretno Vam..!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija